اخبار سیاسی

اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در کشورهای مختلف

کشورهایی که محدودیت هایی برای گردشگری کرونا ارائه کردند در ذیل به آنها اشاره شده است:

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران شهید آوینی حلقه مفقوده هنر و سیاست را پیدا کرد

تهران- خبرنگاران- پژوهشگر پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی با اشاره به انفعال جریان های سیاسی برای ایجاد پیوند بین هنر و سیاست گفت: شهید (مرتضی) آوینی در این میان یک استثنا بود که حلقه مفقود پیوند هنر و سیاست را پیدا کرد.

12 اردیبهشت 1400

باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید

تهران (پانا)- ذوالفقاری در نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور وزیر بهداشت تشکیل شد، گفت باید صدای واحدی از کشور در عرصه مقابله با کرونا بیرون بیاید و نباید با تصمیم گیری های مختلف و چندگانه به اعتماد عمومی در...

11 اردیبهشت 1400

همه گیری کرونا و تعمیق شکاف جنسیتی در آسیا

مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی با اعلام اینکه همه گیری جهانی کرونا در حال تعمیق شکاف جنسیتی در سراسر آسیا است، گفت که این مساله نیز همانند بازسازی اقتصادهای ضربه خورده از کرونا در این قاره از اهمیت خاص برخوردار است.

9 اردیبهشت 1400

کوشش بی فایده دولت بایدن برای مذاکره با کره شمالی خبرنگاران

یک مقام ارشد دولت آمریکا می گوید واشنگتن از نیمه ماه فوریه در کوشش برای تماس با پیونگ یانگ بوده، اما کره شمالی هنوز به آن ها پاسخی نداده است.

8 اردیبهشت 1400

نظر کارشناسان درباره نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران چه بود؟

خبرنگاران ، اواخر سال 1398 در حالی که جریان ثبت نام از ناشران متقاضی حضور در سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به پایان رسیده بود، برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور با شیوع ویروس کرونا در هاله ای از ابهام فرو رفت.

5 اردیبهشت 1400

اماکن تاریخی استان در شرایط خوبی برای بازدید قرار دارند

خبرنگاران/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: اماکن تاریخی استان در شرایط خوبی برای بازدید قرار دارند.

2 اردیبهشت 1400

مجلس عراق 15 مهر منحل می گردد خبرنگاران

نمایندگان عراق شامگاه چهارشنبه با انحلال مجلس عراق در روز 7 اکتبر (15 مهر) برای برگزاری انتخابات موافقت کردند.

27 فروردین 1400

کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کره شمالی روز آدینه خاطرنشان کرد که یک نوع جدید از موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش نموده است.

24 فروردین 1400

آنالیز تاثیر تحقیق و تفحص از بورس، بورس گرفتار مسائل سیاسی شده

به گزارش خبرنگاران، طرح تحقیق و تفحص 50 نماینده از بورس در هفت محور در کمیسیون مالی مجلس تصویب شد. در این طرح مسائلی مانند رشد حبابی شاخص، علت تشویق روحانی به حضور مردم در بورس بدون آموزش، گران فروشی سهام، فروش سهام کاغذی، سرنوشت پول های مردم و رانت حاصله...

21 فروردین 1400

خبرنگاران بلای گردشگری ناهمسو بر سر پناهگاه حیات وحش یخاب اصفهان

اصفهان- خبرنگاران- ریگ بلند، نوار مرزی میان کویر مرنجاب و پناهگاه حیات وحش یخاب است، جایی که درست بساط آفرودسواری مهیا می گردد و حضور آفرودسواران هربار جان زیستمندان یخاب را به مخاطره می اندازند که باید برای برطرف این چالش گردشگری غیر همسو با طبیعت تدابیری...

20 فروردین 1400

اشتباهات بایدن در عرصه سیاست خارجی آمریکا

جیمز کارافانو*، عضو ارشد بنیاد هریتیج در گزارشی برای اندیشکده نشنال اینترست، ماهیتِ سیاست خارجی دولت جو بایدن را هدف قراد داده و تاکید نموده که دولت وی تا به امروز، عملکرد مناسبی در عرصه سیاست خارجی آمریکا نداشته و به نوعی، آمریکا را در این زمینه به...

20 فروردین 1400

نوروز 1400: از محکومان قضاوت آیندگان نباشیم

یک سال دیگر در حال تمام شدن است. به 100 سال پیش فکر می کنم سال 1299 که پر بود از قحطی و بیماری. بعد به یکصد سال آینده فکر می کنم به آن جوانی که در نوروز 1500 فکر می کند به یکصد سال قبل ترش و از خودم می پرسم او ما و زمانه ما را چگونه خواهد دید!؟

19 فروردین 1400

نخستین سفر یک مقام بلندپایه عربی به لیبی

رئیس جمهور تونس برای گفت وگو با مقامات بلندپایه لیبی امروز به این کشور سفر می نماید.

18 فروردین 1400

بوی بد بهار ، نارضایتی چندساله مردم از آلاینده های شهرک صنعتی بهاران خبرنگاران

مسائل زیست محیطی ناشی از آلاینده های شهرک صنعتی بهاران در استان همدان بیشتر از دو سال است که سلامتی ساکنین بهار را به خطر انداخته و با وجود پیگیری ها این مسائل همچنان باقی است.

17 فروردین 1400

عملیات ارتش ترکیه در شمال عراق با قدرت بیشتری ادامه می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در صحبت های امروز خود گفت: عملیات ارتش ترکیه علیه گروه های تروریستی در شمال عراق با قدرت بیشتری ادامه می یابد.

16 فروردین 1400

کروناویروس به مرزها و مردم احترام نمی گذارد ، شهادت 300 پزشک

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان این مطلب که پاندمی کرونا به مرزها و مردم احترام نمی گذارد، بر ضرورت قطع زنجیره انتقال بیماری با واکسیناسیون تاکید کرد.

13 فروردین 1400

نیمی از آمریکایی ها معتقدند ترامپ در جلسه استیضاح سنا باید محکوم گردد خبرنگاران

بر اساس نتایج تاره ترین نظرسنجی، نیمی از آمریکایی اعتقاد دارند که در جلسه استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا در سنا، ترامپ باید گناهکار شناخته گردد.

9 فروردین 1400

به ناتو و آمریکا در افغانستان نیازی نیست

به گزارش خبرنگاران، طیب جواد سفیر افغانستان در روسیه امروز شنبه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام نمود: عملیات های نظامی در افغانستان در حال حاضر تقریباً به طور صد در صد توسط نیروهای مسلح افغانستانی انجام می گردد و این به مفهوم آن است که حضور نیروهای...

8 فروردین 1400

تحولات آموزش عالی ایران از 1320 تا 1341 آنالیز می گردد خبرنگاران

دومین همایش از مدارس نوین تا دانشگاه در ایران با آنالیز تحولات آموزش عالی ایران از 1320 تا 1341 سه شنبه 12 اسفندماه به صورت برخط برگزار می گردد.

6 فروردین 1400
تعداد: (374)