در پی ساخت هتل در فضای سبز پیرامونی شهر هستیم نه در بوستان ها

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - شهردار تهران با بیان ایتکه در مرکز 44 هزار هکتار فضای سبز پیرامونی و 13 هزار هکتار فضای سبز پارک و بزرگراه وجود دارد، گفت که شهرداری در پی ساخت هتل در فضای سبز پیرامونی شهر است نه در بوستان ها.

در پی ساخت هتل در فضای سبز پیرامونی شهر هستیم نه در بوستان ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، علیرضا زاکانی شنبه- 7 اسفند 14001- در مراسم آیین امضای تفاهم نامه شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت پروژه احداث 10 هزار واحد مسکونی برای مردم تهران در جمع خبرنگاران گفت: ما برنامه ریزی آغاز ساخت حدود 180 هزار مسکن را برای سال آینده داریم تا بتوانیم از تسهیلات استفاده کنیم. این مسکن ها بزرگ مقیاس نیست و استطاعت پذیر است.

شهردار تهران ادامه داد: شهرداری از طریق تامین زمین و پروانه و مشارکت دادن مردم و نهادها در ساخت، شرایطی را فراهم می کند که بخشی از آن مربوط به سازنده است و قدر و سهم شهرداری هم معین می شود. ما در سهم خود در حال سیاست گذاری هستیم تا بتوانیم به کسانی که از درآمدهای پایینی برخوردار هستند، این مسکن های استطاعت پذیر را بدهیم؛ همچنین بخشی را هم استیجاری می کنیم که در اختیار زوج های جوان و افراد نیازمند قرار گیرد و به نوعی دغدغه های ما درخصوص خانوارها در موضوع معیشت و سبد مسکن مدنظر قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره ساخت هتل در بوستان های مرکز گفت: بنده این موضوع را اعلام نکردم و بعضی ها آرزوهای خود را بیان می کنند، برای اینکه دقت نمی کنند گوینده چه می گوید؛ موضوعی که خاطرنشان کردم این بود که در مرکز 44 هزار هکتار فضای سبز پیرامونی و 13 هزار هکتار فضای سبز پارک و بزرگراه داریم و به این 13 هزار هکتار کاری نداریم و در 8 نقطه از این 44 هزار هکتار فضای پیرامونی از سابق مجوزی وجود داشته که ابنیه و زیرساختی برای مراکز رفاهی و خدماتی ایجاد شود.

زاکانی اضافه نمود: ما 5 مورد را که استعداد این کار را داشتند، انتخاب کرده و نقطه گذاری کردیم تا بتوانیم 5 مجتمع که شامل 5 هتل می شود را در این نقاط داشته باشیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: علاوه بر آن اگر در داخل شهر متقاضی برای هتل باشد، امری ثانوی است که بر مدار معماری ایرانی- اسلامی و برای ایجاد تسهیلات و ظرفیت سازی برای شهر تهران درنظر گرفته می شود؛ یکی از مواردی که تهران از آن محروم است، وجود سطح مناسب هتل است و لذا شاید تهران در ضریب اشغال تخت، رتبه بالایی داشته باشد اما قطعا هتل ها به نسبت نیاز تهران کم است؛ از این جهت یک تفاهم با وزارت میراث فرهنگی داشتیم تا کار را آغاز کنیم.

وی در ادامه از برنامه های شهرداری تهران برای تسهیل در صدور پروانه گفت: ما در ابتدای دهه 90 بالغ بر 32 هزار پروانه صادر کردیم و الان سقف صدور به 4 هزار و 500 پروانه رسیده است، لذا یک عدد یک هفتم برابری امکانی را ایجاد کرده است که سودجوها از فرصت های ایجاد شده در بازار مسکن استفاده کنند و قیمت مسکن را بالا ببرند، بالطبع قیمت اجاره هم بالا برود و به خانوارها فشار وارد شود.

زاکانی با بیان اینکه یکی از موانع تولید مسکن زمانبر بودن صدور پروانه است، عنوان کرد: این فرایند بین 7 تا 10 ماه و یا حتی بیشتر به طول می انجامد، لذا به همین علت از حدود 3 ماه قبل کارگروهی تشکیل شد و فرآیند این کار استخراج شد تا کیفیت کار آسیب نبیند اما بتوانیم موارد اضافی را کنار بگذاریم و این فرایند را به دو ماه برسانیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1973

به "در پی ساخت هتل در فضای سبز پیرامونی شهر هستیم نه در بوستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی ساخت هتل در فضای سبز پیرامونی شهر هستیم نه در بوستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید