فرهنگ و هنر

جاده ابریشم؛ توسعه تجارت در منطقه یا تسلط مالی چین

راستا ابریشم دو هزار سال پیش، جاده تعامل تمدن و بازرگانی اقوام آسیایی و پلی بود که آسیای شرقی را به غرب متصل می کرد. این جاده سالیان دراز با توسعه حمل و نقل در سطوح مختلف، کارکرد ویژه خود را از دست داد اما مدتی است کشورهای آسیایی با موضوع چین بر آن شده اند...

14 آذر 1398

ویولن تایتانیک نواخته می گردد، کار مشترک ایران و ایتالیا

آرش عباسی سرپرست گروه تئاتر موج درباره اجرای مشترک با ایتالیا به خبرنگاران گفت: چندی پیش کارگاهی را در خلال پروژه ساختن از هیچ در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی برگزار کردیم که این کارگاه طی مدت 10 روز و هر روز 8 ساعت با حضور پیترو فلوریدیا مدیر کمپانی تئاتر...

12 آذر 1398

سرانجام کار هیات انتخاب جشنواره انیمیشن پژوهش، فناوری و نوآوری

امیرمسعود علمداری از اعضای هیات انتخاب نخستین جشنواره انیمیشن پژوهش، فناوری و نوآوری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اولین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن پژوهش، فناوری و نوآوری به همت دبیرخانه شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری با هدف شناسایی دستاوردها،...

9 آذر 1398

راز مرگ دختر نقاش در ویلای عباس آباد

حکم بی گناهی متهم مرگ مرموز دختر نقاش در رودخانه عباس آباد در دیوان پذیرفته نشد.

3 آذر 1398

اولگا توکارچوک و پیتر هاندکه؛ برندگان نوبل ادبیات 2019

خبرنگاران: نوبل ادبیات مهم ترین دستاورد در دنیای ادبیات شناخته می شود و در سال 1901 سولی پرودوم، (Sully Prudhomme)، اولین جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد و از آن زمان سالانه این جایزه به نویسندگان و ادیبان مطرحی در سرتاسر دنیا اهدا شده است.

30 آبان 1398

حافظ پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردمی ترین شاعر، حافظ است، گفت: این شاعر پرآوازه پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است.

30 آبان 1398

یزد برای استقبال از گردشگران نوروزی آماده می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: برنامه های مختلف و تبلیغات گسترده ای برای حضور گردشگران در استان در نظر گرفته ایم.

25 آبان 1398

ثبت رکوردی تازه در تاریخ برگزاری اسکار

با حضور 93 کشور، رکورد تعداد فیلم های ثبت شده در بخش بهترین فیلم بین المللی (غیرانگلیسی زبان) شکسته شد.

23 آبان 1398

سفر به شهرهای کویری، کاشان، ابیانه و اصفهان

مناطق کویری مثل کاشان، ابیانه و اصفهان و به طور کلی شهرهای کویری از شهرهای مناسب سفر برای فصل پاییز هستند. در ادامه مطلب می توانید راهنمای سفر به کاشان، راهنمای سفر به روستای ابیانه و راهنمای سفر به اصفهان را به صورت خلاصه بخوانید و با شرایط سفر و اقامت...

17 آبان 1398

گروه جهادی کاظمی آشتیانی 510 نفر را رایگان ویزیت کرد

گروه جهادی شهید کاظمی آشتیانی برای بیست و سومین اردوی جهادی خود را برگزار کردند.

15 آبان 1398

تا خاتمه سال جاری فراوری انیمیشن از 200 ساعت عبور می نماید

رییس مرکز پویانمایی صبا پیش بینی کرد که تا انتها سال جاری میزان آثار از 200 ساعت عبور کند.

13 آبان 1398

شاخص دسترسی به مسکن به 12 سال رسید

به گزارش خبرنگاران، حامد مظاهریان امروز در چهاردهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران گفت: در دهه 70 به ازای 109 خانوار، 100 خانه وجود داشت اما الان در سال 93 به ازای هر 105 خانوار، 100 خانه وجود دارد.

13 آبان 1398

دکوراسیون زرد در خانه گرم هنگامه و محمد

وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: حسی که از خانه بر می آید، بازتابی از شخصیت و روحیه افراد خانه دارد. زمانی که صاحبان خانه برای چیدمان خانه رویایی خود همه عشق و ذوقشان را وسط می گذارند، نتیجه قطعا به دل می نشیند.

8 آبان 1398

پرونده زنجیره ای ثبت جهانی کاروانسراهای ایران در حال تدوین است

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: هرچند واژه راه ابریشم واژه تاریخی نیست و هر تمدنی در این راستا نام خود را بر آن دارد اما این نام به عنوان یک راه مهم فرهنگی و گردشگری پذیرفته شده است تا گشایشی در دنیای پر از آشوب ایجاد و نغمه خوش برای صلح و دوستی شنیده گردد.

7 آبان 1398

پیله آهنی برای هفته ناجا آماده پخش شد

فیلمبرداری فیلم تلوزیونی پیله آهنی به نویسندگی و کارگردانی آرمین ایثاریان و تهیه کنندگی سعید زمانیان به پایان رسید.

7 آبان 1398

مونسان در حاشیه جشنواره گردو، منبت و فرش تویسرکان: معرفی داشته ها و ظرفیت ها مهم ترین موضوع در حوزه گردشگری است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: معرفی داشته ها و ظرفیت های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورمان به گردشگران داخلی و خارجی مهم ترین موضوع در حوزه گردشگری است.

3 آبان 1398

پنجمین دوره داوری نشان ملی صنایع دستی جنوب کشور در شیراز برگزار می گردد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس از پنجمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت و رجحان آثار صنای دستی کشور در 6 مهرماه 98 در شیراز اطلاع داد.

2 آبان 1398

دیبا زاهدی و شادی کرم رودی به بوم و بانو پیوستند

دیبا زاهدی و شادی کرم رودی به سریال بوم و بانو به کارگردانی سعید سلطانی، نویسندگی شعله شریعتی و اعظم بهروز و تهیه کنندگی آرمان زرین کوب پیوستند.

1 آبان 1398

مونسان: سهم زنان را در مدیریت میراث فرهنگی افزایش می دهیم

وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه امین اموال موزه ها صددرصد از بین زنان انتخاب می شود، گفت: تاکنون سهمیه زنان برای فعالیت در سمت های مدیریتی سازمان میراث فرهنگی را از 14.7 به 27 درصد افزایش دادیم و تلاش می کنیم بعد از آغاز...

1 آبان 1398

مرگ عکاس انقلابی آمریکا در 94 سالگی

رابرت فرانک، از تاثیرگذارترین و مهم ترین عکاسان مستند آمریکا و خالق مجموعه سیاه و سفید آمریکایی ها در 94 سالگی از جهان رفت.

29 مهر 1398
تعداد: (92)