سلامتی و پزشکی

زندگی با دو بچه زیر دو سال

زمانی که مارگارت توانست پس از چند ماه درمان ناباروری، دخترش را به دنیا بیاورد، کینلون مادری از نیوجرسی به سختی داشت زندگی با دو فرزند را تصور می کرد این در حالی بود که فرزند اولش تازه 5 ماهه شده بود.

20 مرداد 1398

دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی راه اندازی می شود

دومین شتاب دهنده کیت های تشخیصی در کشور با تلاش ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی می شود.

12 مرداد 1398

انجام واکسیناسیون آبله در دام های سبک شهرستان فهرج

رئیس شبکه دامپزشکی فهرج گفت: در امسال بیش از 70 هزار راس بز و گوسفند در این شهرستان علیه بیماری های آبله بزی و گوسفندی به صورت رایگان واکسینه می شوند.

5 مرداد 1398

چرا کسی دوستم ندارد؟

خودکم بینی یکی از بیماری های روحی مضری است که گریبانگیر بسیاری از مردم می شود، شخص خودکم بین از همهٔ دنیا بیزار است.

1 مرداد 1398

بیانیه وزارت بهداشت یمن درباره شمار شهدای تجاوز سعودی به صنعاء

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، وزارت بهداشت یمن با صدور بیانیه ای از افزایش شمار قربانیان حمله ائتلاف متجاوز سعودی به این کشور اطلاع داد.

31 تیر 1398

طب سنتی و درمان سرطان ، آیا استیو جابز یکی از قربانیان است؟

مرگ ناگهانی استیو جابز، بنیان گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه ای اپل در سن 56 سالگی به عنوان یکی از نمونه های شکست احتمالی طب جایگزین در مقابل طب نوین در درمان سرطان مورد توجه پزشکان و محققان است.

29 تیر 1398

آیا می دانید که نقطه صفر مسکو کجاست؟

نقطه صفر مسکو | Moscows zero pointاصطلاح نقطه صفر به این معناست که در بسیاری از کشورها نقطه ای را انتخاب می کنند و از آن سایر فاصله ها و کیلومترها را مورد محاسبه قرار می دهند. در این میان برخی از نقاط صفر دارای شهرت بسیار زیادی می باشند. نقطه صفر مسکو یکی از این...

27 تیر 1398

شورای انتقالی سودان متشکل از نظامیان و غیر نظامیان تشکیل می گردد

شورای انتقالی سودان بعد از مذاکرات اجرا شده میان شورای نظامی و نمایندگان ائتلاف آزادی و تغییر با حضور نمایندگان نظامیان و جریان های مدنی تشکیل می گردد.

23 تیر 1398

اولادقباد: فرماندهی واحد و توزیع عادلانه اقلام امدادی و خدمات بین سیل زدگان لرستانی

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران بر لزوم فرماندهی واحد و توزیع عادلانه اقلام امدادی و خدمات در شرایط فعلی تاکید نمود.

16 تیر 1398

شناسایی و صدور جواز دفن جانباختگان سیل در پزشکی قانونی استان فارس

به گزارش خبرنگاران، درصبح روز پنجم فرودین ماه امسال با شدت دریافت بارش باران و وقوع سیل در شیراز متأسفانه 19 تن از هموطنان جان خود را از دست دادند که اجساد آنها جهت طی مراحل قانونی به پزشکی قانونی استان فارس منتقل شد.

9 تیر 1398

2000 باکتری ناشناخته در روده انسان کشف شد

محققان با استفاده از ابزار پیشرفته علمی پیروز به شناسایی تقریبا 2000 گونه باکتری جدید و ناشناخته در روده انسان شده اند.

22 خرداد 1398

ماده 18قانون بهبود فضای کسب وکار سه سال معطل امضای وزیر

اکبر شوکت در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به تدوین آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار گفت: در این ماده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده به منظور ارتقاء کیفیت خدمات، شفاف سازی و شکل گیری بازار کار در زیربخشهای مختلف بخش ساختمان...

18 خرداد 1398

عمل تومور قلب و کلیه بدون جراحی برای اولین بار در دنیا

ایرنا نوشت: برای نخستین بار در دنیا یک تومور قلب و کلیه در ایتالیا بدون جراحی از بدن بیمار خارج شد.

28 اردیبهشت 1398

ورزش به علت افزایش تعداد عمق تنفس، ذرات آلاینده بیشتری را وارد ریه می نماید

یک متخصص پزشکی ورزشی می گوید: هر چند که ورزش منظم برای بهبود آمادگی جسمانی و پیشگیری از بسیاری از بیماری ها توصیه می گردد، ولی انجام تمرینات ورزشی هنگام آلودگی هوا به ویژه زمانی که شاخص کیفیت هوا بالاتر از 100 است، توصیه نمی گردد.

13 اردیبهشت 1398

مانور برپایی بیمارستان صحرایی در اردبیل برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اردبیل عصر پنجشنبه در اجرای این مانور تاکید نمود که مرکز مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جهت پاسخگویی مناسب و به موقع در زمان بروز حوادث غیرمترقبه، مانور...

2 اردیبهشت 1398

خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم، آذربایجانی ها هنوز هم من را می خواهند، یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفته ام

خیرآبادی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: یکی از همین آقایان عنوان نموده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون نموده اند(!) درحالی که همین الآن هم آذربایجانی ها من را می خواهند.

17 فروردین 1398

وجود 117 نوع صنایع دستی در فارس

استاندار فارس گفت: از 244 نوع صنایع دستی ثبت شده در ایران، 117 نوع در استان فارس وجود دارد که هنرمندانی از این دیار در گستره های عشایری، روستایی و شهری به آن اشتغال داشته یا دارند.

14 اسفند 1397

مصوبات جدید برای برنامه های احسان حدادی

دبیر و سخنگوی سازمان تیم های ملی دوومیدانی از مصوبات جلسه برای برنامه های احسان حدادی اطلاع داد.

13 اسفند 1397

پشتام: به خاطر المپیک در مسابقات جهانی انگیزه مضاعفی دارم، بعد از رفتن گرایی به جاکارتا می دانستم به مجارستان می روم

ملی پوش وزن 77 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی گفت: بعد از اول شدنم در مسابقات انتخابی تیم ملی، گرایی به بازی های آسیایی رفت و همان زمان می دانستم که به مسابقات جهانی اعزام خواهم شد.

8 اسفند 1397

تاریخ در این شهر مُرد از بس که جان ندارد

هر شهری ویژگی های خاص خودش را دارد؛ نام شهر رشت هم با کوچه پس کوچه های قدیمی، خانه های بزرگ، بازار و بوی کباب و نمِ باران عجین شده؛ پیاده روی در کوچه و زیرکوچه های محله های قدیمی مثل ساغری سازان لذتی است که شاید تنها در این شهر شمالی آن را تجربه کنید.

29 بهمن 1397
تعداد: (24)