روح افزا: فمنیست جایی شکل می گیرد که قوانین اسلامی دانسته نمی شود ، 90 درصد زنان سقط کننده افسردگی می گیرند

به گزارش لوکو، کارشناس حوزه زن و خانواده گفت: سالانه 30 هزار جنین سقط می شود تا حدود هزار جنین مبتلا به سندروم دان غربال شوند. همچنین طبق گزارش وزارت بهداشت روزانه حداقل 10 هزار جنین سقط به صورت غیرقانونی می شود.

روح افزا: فمنیست جایی شکل می گیرد که قوانین اسلامی دانسته نمی شود ، 90 درصد زنان سقط کننده افسردگی می گیرند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، فرشته روح افزا، کارشناس حوزه زن و خانواده در در نشستی که با موضوع نظام سلطه و بحران جمعیت و خانواده به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه مسائل جمعیت و سند 2030 به هم پیوسته هستند، گفت: ما مخالف حقوق زنان نیستیم. بالا ترین حقی که خدا به یک زن داده است بحث مادری است. مادر شدن قبل از اینکه به فرزند ثمری برساند، به خودِ زن ثمر می رساند و مقام ایثارگری و عواطف و گمشده های وجود غریزه یک زن هویدا می شود. در اهمیت جایگاه مادری همین بس که مجرای به دنیا آمدنِ خلیفه الله، را خداوند مادر قرار داده است.

وی با بیان اینکه جایگاه مادری با هجمه کلانی رو به رو شده به این صورت که زن حتی اگر مادر شد، مادری نکند، اظهار کرد: اثر مخربِ استعمار، بر روی کشور ها واضح است و نیازی به شرح ندارد.!

روح افزا راه انداختن شعار های فرزند کمتر، اولویت تحصیل و شغل بر تشکیل خانواده و ازدواج سفید و فضاسازیِ در این خصوص از برنامه های دشمن در حوزه جمعیت و خانواده برشمرد و افزود: چرا باید ازدواج و فرزند آوری منوط به یک مدرکِ تحصیلی و نه تحصیل علم شود.

کارشناس حوزه زن و خانواده با تاکید بر اینکه علت رکود جمعیت در ایران اقتصادی نیست، اظهار کرد: سبک زندگی اسلام در خانواده ها اجرا نمی شود و از طرفی روابط عاطفی و فرزند پروری مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه تحت عنوان غربال گری سی هزار جنین در ایران سقط می شود، تا حدود هزار نفر که ممکن است بیماری سندروم دان داشته باشند، غربال شوند، افزود: همچنین طبق گزارش وزارت بهداشت روزانه حداقل 10 هزار جنین سقط می شود. این آمار صرفا بیانگر سقط ها غیر قانونی است.

وی فمنیست اسلامی را یک هجمه بزرگ به زنان دانست و افزود: چیزی به اسم فمنیست اسلامی وجود ندارد و اسلام با فمنیست جمع نمی شود. به هر روی اگر اسلام کارآمدی ندارد، که دارد؛ پس چه نیاز به فمنیست است؟ اگر در جایی فمنیست شکل می گیرد، علتش آن است که اسلام و قوانین اسلامی را نمی دانند.

کارشناس حوزه زن و خانواده به شرح حدیثی از حضرت زهرا (س) پرداخت و گفت: حضرت زهرا (س) می فرمایند: زن مسلمان کسی است که مردی را نبیند و مردی نیز او را نبیند. این سخن هرگز به معنای نفی مطلق فعالیت های اجتماعی زنان نیست؛ بلکه به منزله هشداری در منع نگاه های جنسیتی و شهوانی در جامعه ماست. ظهور و بروز زن بایستی انسانی باشد نه جنسیتی.

وی با بیان اینکه زندگی حضرت زهرا (س)، منبعی مختصر، اما غنی از الگوی اسلامی برای یک زن است و ما برای تبیین صحیح آن کم کاری کرده ایم، اظهار کرد: جریان فرهنگی هم نیاز به بصیرت افزایی دارد. چرا دانشجو در جریان سیاسی و فرهنگی ذوب میشود؟ به دلیل عدم بصیرت.

روح افزا با اشاره به اینکه جامعه ای که مسئولینش به جای الگو های حقیقی، سلبریتی ها را برجسته می کنند، به مردمش ظلم شده، افزود: زنان فرهیخته ما در این جامعه باید بتوانند در کنار علم و اشتغال، تشکیل خانواده و تربیت فرزند داشته باشند.

وی با بیان اینکه در نگاه فمینیستی، زن ابزار مرد است، افزود: 90 درصد زنانی که فرزند خود را سقط می کنند، در سنین بالا به افسردگی و احساس گناه دچار می شوند.

روح افزا با تاکید بر اینکه دولت باید امکانات لازم جهت تسهیل افزایش جمعیت را فراهم سازد، بیان نمود: بحران جمعیت یک بحث امنیت ملی کامل و تمام عیار است.

کارشناس حوزه زن و خانواده گفت: طبق برنامه سلامت ایران WHO بیان می دارد که سن باروری در زنان 48 سال است. در حالی که بعضا در کتاب ها و گاه در کلاس های درس، سن باروری را 20 تا 30 سال بیان می کنند.

وی با بیان اینکه اگرچه غرب در مسائل حوزه علمی و تجربی پیشرفت کرده است، اما در بحث جامعه شناختی و بحث خانواده دچار افت شدیدی شده، شرح داد: در مسائل هویتی صرفا نباید به زن ها پرداخت و غلط ترین کار این است که هدف را زن ها در نظر بگیریم. باید روی هویت زن و مرد کار کرد.

روح افزا در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: سرکوب کردنِ جنبش های سوریه و عراق و یمن و همه کشور های اسلامی نشان می دهد که دشمن معتقد است نباید صدای آزادی خواهی و ندایِ امام حسین علیه السلام به جایی برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1269

به "روح افزا: فمنیست جایی شکل می گیرد که قوانین اسلامی دانسته نمی شود ، 90 درصد زنان سقط کننده افسردگی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روح افزا: فمنیست جایی شکل می گیرد که قوانین اسلامی دانسته نمی شود ، 90 درصد زنان سقط کننده افسردگی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید