جولان دلتا در تهران؛ ICU ها پُر شد

به گزارش لوکو، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش بستری های ناشی از کرونا در تهران، گفت: ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است.

جولان دلتا در تهران؛ ICU ها پُر شد

به گزارش ایسنا، نادر توکلی، با اشاره به شرایط بیماری کرونا در تهران، گفت: در حال حاضر میزان بستری های ناشی از ابتلا به کرونا در استان تهران بالا رفته و به طور کلی اکنون در کل استان تهران نزدیک 6700 بیمار بستری هستند. همچنین در حال حاضر روزانه حدود 1500 بستری تازه در تهران داریم.

ICU ها پُر شد

وی با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی هم بسیار بالا رفته است، گفت: طبق آخرین آمار ها در روز گذشته حدود 8600 بیمار سرپایی و 1300 بیمار بستری تازه داشته ایم که در حال حاضر 6700 بیمار بستری در بیمارستان های استان تهران داریم. آی سی یو ها هم طبیعتا در این شرایط پر است، اما طبیعتا با جایجایی ها یا باز کردن آی سی های تازه مدیریت می کنیم. در کل ما با تمام بیمارستان های استان تهران جلسات آمادگی را برگزار کردیم و بیمارستان ها اعلام آمادگی کردند تا ظرفیت تخت هایشان را افزایش دهند.

توکلی افزود: در عین حال بحث بستری موقت و درمان بیماران در کلینیک های تخصصی به این صورت که بیمارانی که خیلی بدحال نیستند، مراجعه کرده و داروهایشان را دریافت کنند و مجددا به خانه بازگردند، همچنان فعال است.

دلتا؛ ویروس در گردش در تهران

توکلی درباره ویروس در گردش در استان تهران، گفت: ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است؛ بنابراین بر اساس چیزی که در حال حاضر می بینیم ویروس غالب در تهران کرونای دلتا است.

وی درباره شرایط رعایت پروتکل ها در تهران و اینکه آیا تهران آرایش شهر قرمز را دارد یا خیر، گفت: متاسفانه هنوز تهران آرایش شهر قرمز را به خود نگرفته است. در حال حاضر در تهران میزان رعایت پروتکل های بهداشتی حدود 70 درصد است. البته در حال حاضر خوشبختانه ساعت کار اداری کاهش یافته و از هفت صبح تا 1.5 بعد از ظهر است که میزانی کمک می کند، دورکاری ها هم وجود دارد و یک سوم پرسنل در اداراتی که کار خدماتی واجب ندارند، سرکار حضور می یابند. این ها اتفاق افتاده و امیدواریم شرایط به تدریج بهتر شود.

وی تاکید کرد: مردم تا حد ممکن باید پروتکل ها را رعایت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند. تا زمانی هم که واکسیناسیون کامل نشود، اقدام دیگری نمی توان انجام داد.

تجهیزات برق اضطراری مناسب در بیمارستان ها

توکلی درباره مسائل قطع برق در بیمارستان ها هم گفت: خوشبختانه مشکل مربوط به قطعی برق در بیمارستان ها بسیار کم شده و تجهیزات و برق اضطراری بیمارستان ها مناسب است و در عین حال تجهیزات حساس شان هم UPS دارد.

فعالیت سامانه اعلام بیمارستان های با تخت خالی

وی درباره شرایط سامانه 6070 که در پیک چهارم کرونا برای اعلام بیمارستان های با تخت خالی، راه اندازی شده بود، گفت: سامانه 6070 کاملا فعال است و مردم می توانند برای اطلاع از بیمارستان هایی که تخت خالی دارند، با آن تماس گیرند. این سامانه روزانه بالغ بر 150 تماس دارد و همه را پاسخ می دهد تا مسئله ای ایجاد نشود. مردم اگر مسئله ای در بستری داشتند، می توانند با این سامانه تماس بگیرند.

گفتنی است که پیش از این هم توکلی درباره سامانه اعلام بیمارستان هایی با تخت خالی، اعلام کرده بود که سامانه تلفنی 6070 راه اندازی شده است و بیماران می توانند تماس گرفته تا درصورتی که دستور بستری داشته باشند همکاران ما بر اساس منطقه جغرافیایی محل سکونت آن ها برایشان مکان یابی کرده و آن ها را به بیمارستان دارای تخت خالی ارجاع می دهند؛ بنابراین با شماره گیری تلفن 6070 به همراه کد 021 می توانند از این خدمت بهره مند شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1680

به "جولان دلتا در تهران؛ ICU ها پُر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان دلتا در تهران؛ ICU ها پُر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید