تقدیر وزیر علوم از رتبه های برتر کنکور 97 قوچان

ظهر امروز و هم زمان با سفر وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به شهرستان قوچان از رتبه های برتر کنکور سراسری سال 97 این شهرستان تجلیل شد.

تقدیر وزیر علوم از رتبه های برتر کنکور 97 قوچان

به گزارش خبرنگاران، دکتر غلامی وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری، ظهر امروز و پس از افتتاح و کلنگ زنی دو پروژه دانشگاه صنعتی قوچان با حضور در سالن اجتماعات خیر ساز ماه منیر اکرم و شرکت در مراسمنکوداشت نخبگان کنکور 97 شهرستان قوچاناز امیررضا براتی رتبه یک کنکور تجربی، علیرضا سلطانی رتبه 14 رشته تجربی و فاطمه اسعدی رتبه 29 رشته انسانی 40 و دانش آموز قوچانی که در کنکور 97 رتبه های زیر هزار کسب نموده بودند و همچنین سه دانش آموز برتر کشوری در موسیقی سنتی تجلیل کرد.

در این مراسم معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان رضوی، محمدرحیم نوروزیان با بیان این نکته که نیروی انسانی به عنوان مهم ترین سرمایه در کشور است که با این پشتوانه می توان مشکلات را از مسیر پیش روی کشور حذف نمود، مطرح نمود: استان خراسان رضوی در کنکور 97 دو رتبه اول در رشته های تجربی توسط قوچان و تربت حیدریه کسب نموده است که امیدواریم این موفقیت ها مسیر پیشرفت را برای خراسان رضوی بازنموده و به آن سرعت ببخشد.

وی دلیل موفقیت دانش اموزان قوچانی در کنکور 97 را ایجاد فضای آرام و همدلی در قوچان دانست و توضیح داد: این امر موجب گردیده تا آموزش وپرورش برنامه ریزی خوبی داشته باشد و این افتخارآفرینی ها را به نام خود رقم بزند.

همچنین در ادامه مدیرکل آموزش وپرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده کسب رتبه اول کنکور در قوچان و تربت حیدریه و المپیاد برتر کشور در کاشمر را نشان دهنده وجود عدالت آموزشی در سطح استان دانست و اظهارکرد: توسعه عدالت آموزشی و توجه به دانش آموزان در مناطق مختلف در اولویت کارها قرار گرفته است و رتبه های تک رقمی در تایباد و تربت جام و... ثابت می نماید در مسیر درستی حرکت می کنیم.

در ادامه نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، هادی شوشتری با اشاره به لزوم ایجاد ستادکنکور در شهرستان قوچان، مطرح نمود: با هدفگذاری مناسب می توان رتبه های دورقمی احراز گردد، احراز رتبه های تک رقمی و دورقمی حتما قاعد به صفات فردی شخص است اما نمی توان نقش سیستم و محیط علمی را فراموش کرد.

وی با اشاره به فضای موجود در کشور و بحث مشکلات و گرانی و طرح سوء مدیریت در جامعه، توضیح داد: تجربه کشورهای جهان نشان می دهد زمانی می توان بر این مشکلات فائق آمد که جامعه فرهنگی و آموزشی باشد و دانشجو و دانش آموز مدام در حال تحقیق و پژوهش و تحصیل باشد.

شوشتری با بیان جمله ای از امام علی (ع) که می فرمایند: دانش موجب عزت جهان و اخرت است، گفت: جامعه ای می تواند رشد پیدا کند که مدام در حال افزایش اطلاعات باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تقدیر وزیر علوم از رتبه های برتر کنکور 97 قوچان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر وزیر علوم از رتبه های برتر کنکور 97 قوچان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید