ممنوعیت ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان

به گزارش لوکو، معاون دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ورود و خروج مسافر بین ایران و پاکستان به وسیله مرزهای مشترک شامل میرجاوه و بخشی از ریمدان انجام می گردد که از امروز اعلام کردیم تردد مسافری ممنوع گردد.

ممنوعیت ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان

به گزارش خبرنگاران، سیدحسین حسینی در مصاحبه با فارس درباره نامه وزارت کشور به وزارت راه مبنی بر توقف ترددهای هوایی و زمینی با کشورهای هند و پاکستان به دلیل شیوع شدید کرونا در کشور هند و برنامه سازمان راهداری درباره مرزهای مشترک تجاری و مسافری ایران و پاکستان، گفت: این بخشنامه هنوز کتباً به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ابلاغ نشده است، مقرر شد وزارت بهداشت و همکاران سازمان راهداری پیگیری نمایند که این بخشنامه وزارت کشور، رسماً به سازمان راهداری ابلاغ گردد .

ناوگان تجاری از مرز پاکستان (میرجاوه) وارد ایران نمی گردد

وی ادامه داد: در حال حاضر ناوگان بار پاکستانی به هیچ عنوان به کشور ما وارد نمی گردد و ما ورود بار از سمت پاکستان به سمت ایران نداریم.

با پاکستان مطرح کرد و گفت: مرزهای تازه تأسیس ریمدان و پیشین که اخیراً به بهره برداری رسید و عملاً از مرزهای تیس و ریمدان ترددهای تجاری نداریم و فقط بازارچه های آنها فعال است.

حسینی گفت: در واقع این دو مرز با وجود آنکه چند روزی است افتتاح شده هنوز در آن ها فعالیت مرز مجاز و استقرار گمرک به درستی انجام نشده و بار به وسیله بازارچه می رود که بازارچه هم در اختیار وزارت کشور است.

تست کرونا کامیون داران ایرانی هنگام برگشت از مرز پاکستان

وی اضافه نمود: در این راستا تنها مرزی که بخش تجاری آن با پاکستان فعال است، مرز میرجاوه است که همانگونه که گفته شد از ابتدای شیوع کرونا کامیون های پاکستانی از پاکستان وارد ایران نمی شوند و فقط کامیون های ایرانی به سمت پاکستان می فرایند که این هم بدین گونه است که حداکثر تا گمرک شهر تفتان در 10 کیلومتری مرز می فرایند و یا پشت دیوار مرز بار تخلیه شده و کامیون ها برمی گردند.

معاون دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه نمود: کامیون ها زمانی که برمی گردند پیش از ورود به مرز توسط بهداشت مرزی غربالگری می شوند، همکاران وزارت بهداشت آنجا استقرار دارند و از راننده ها تست کرونا انجام می گردد .

ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان از امروز ممنوع شد

حسینی اضافه نمود: محدودیت هایی که ایجاد شده است صرفاً برای مسافر است و امروز ما به مرز اعلام کردیم تردد مسافران ورودی و خروجی با مرز پاکستان ممنوع گردد.

وی اضافه نمود: ورود و خروج مسافر از مرزهای مشترک با پاکستان شامل میرجاوه و بخشی هم ریمدان است که از امروز اعلام نموده ایم ممنوع گردد.

معاون دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ممنوعیت تردد مسافر از مرزهای مشترک ایران و پاکستان به صورت شفاهی فعلا به مرزها اعلام شده است و منتظر ابلاغیه رسمی وزارت کشور به ساز مان راهداری هم هستیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1589

به "ممنوعیت ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان" امتیاز دهید

1 کاربر به "ممنوعیت ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود و خروج مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید