ماجرای خط فراوری واکسن روسیه در ایران

به گزارش لوکو، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا و معاون وزارت بهداشت گفت: در بحث واکسن یک سری گروه هدف است که باید بر اساس این گروه ها کار کرد، تعدادشان هم تعیین است و واکسن می زنیم.

ماجرای خط فراوری واکسن روسیه در ایران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: عدد و رقم ها صرفا به خاطر فشار ها و تنش ها است. از طرفی شاید یکی از دلایلش این باشد که چرا 12 میلیون دوز واکسن وارد کردیم، ولی 8 میلیون تزریق شده. آیا توان نداریم؟ اینطور نیست. واکسن ها دو دوزی است. اسپوتنیک کاملا دو دوز 1 و 2 جدا دارد. شما نمی توانید اسپوتنیک 2 را جای 1 بزنید. بعلاوه واکسنی مانند استرازنکا دوز دومش باید باشد که به افرادی که دوزاول را گرفته اند بزنیم. هر تعداد واکسنی که بخواهیم داشته باشیم اگر اطمینان حاصل کنیم به همه می رسد باید تقسیم بر دو کنیم. 17 میلیون دوز واکسن که به دست ما می رسد را تقسیم بر 2 کنیم همان 8.5 میلیون افراد بالای 60 سال است.

او درباره عقد قرارداد با روسیه گفت: از مدت ها پیش می دانستیم روسیه ماهانه 5 میلیون دوز فراوری می نماید و خط های مختلف را تحت لیسانس خود به کشور های دیگر داده است. خطی هم به ما داده که الان به درد نمی خورد. این خط فراوری فراوریاتی از شهریورماه دارد. این خط فراوری در ایران است، ولی قطعا مال ایران نیست و می توانند بر اساس قرارداد هایی که دارند محصولات را جای دیگر توزیع نمایند. برای همین برای این خط فراوری ما حساب باز نکرده ایم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1692

به "ماجرای خط فراوری واکسن روسیه در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای خط فراوری واکسن روسیه در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید