قول مدیرعامل مترو به تهرانی ها ، درستی: زمان خاموشی پله برقی های مترو را کاهش می دهیم ، اجرای طرح آنالیز عملکرد ایمنی پله ها

به گزارش لوکو، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اجرای طرحی جهت آنالیز عملکرد ایمنی پله برقی ها برای اولین بار در مترو تهران اطلاع داد.

قول مدیرعامل مترو به تهرانی ها ، درستی: زمان خاموشی پله برقی های مترو را کاهش می دهیم ، اجرای طرح آنالیز عملکرد ایمنی پله ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه؛ مسعود درستی با اشاره به حادثه پله برقی ایستگاه شهید بهشتی گفت: به منظور پیش گیری از بروز حوادث و بعلاوه خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث پله برقی و افزایش ایمنی مسافران مترو، در یک برنامه عملکرد ایمنی تمامی پله برقی های متروی تهران در خطوط هفت گانه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

او توضیح داد: مقدار پله های برقی مترو که به علت نقص فنی از خدمات رسانی به شهروندان باز می مانند نسبت به تعداد تمامی پله های برقی مورد بهره برداری، کمتر از یک درصد است اما با توجه به اهمیت ایمنی پله برقی ها، برای اولین بار در این طرح با ارزیابی خیلی سخت گیرانه عملکرد سیستم های ایمنی پله های برقی را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد و در صورت بروز کوچکترین خطا با از مدار خارج کردن پله ها از چرخه بهره برداری اقدام به رفع عیب می کنیم.

درستی اعلام نمود: ممکن است خاموشی پله های عیب یابی شده از یک هفته تا یک ماه زمان ببرد، تا نقص شناسایی شده به طور کامل رفع گردد. علت این خاموشی ها خرابی نیست و تنها به خاطر افزایش ضریب ایمنی، این پله برقی ها از مدار خارج می شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اضافه نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، کوشش خواهیم کرد تا اول مهر ماه تمامی هزار 193 پله برقی موجود در مترو به دقت از لحاظ عملکرد و ایمنی آنالیز شوند تا مقدار نقص فنی پله برقی ها را به حداقل برسانیم اما نباید فراموش کنیم که پله برقی نیز همچون هر وسیله مکانیکی دیگر امکان خرابی دارد اگرچه با تعمیر و نگهداری دوره ای پله برقی ها در مترو، این خرابی ها را به حداقل رسانده ایم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با اشاره به این که عملیات آنالیز ایمنی پله برقی ها با هدف حذف حوادث پله برقی در خطوط هفت گانه مترو در دستور کار نیروهای فنی قرار گرفته است، گفت: به موازات آنالیز ایمنی پله برقی ها، کار اورهال آنها نیز در دست انجام است.

درستی با بیان این که مسائل پله برقی های خاموش را کاملاً درک می کنیم و اعتقاد داریم در این زمینه حق با مردم است، اعلام نمود: سلامت و ایمنی شهروندان و مسافران شهر زیر زمینی در اولویت واقع شده است و قول می دهیم تمام توان خود را به کار گرفته تا زمان خاموشی پله برقی ها کاهش پیدا کند و مردم بتوانند با آسایش بیشتری در ایستگاه های مترو تردد نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2227

به "قول مدیرعامل مترو به تهرانی ها ، درستی: زمان خاموشی پله برقی های مترو را کاهش می دهیم ، اجرای طرح آنالیز عملکرد ایمنی پله ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول مدیرعامل مترو به تهرانی ها ، درستی: زمان خاموشی پله برقی های مترو را کاهش می دهیم ، اجرای طرح آنالیز عملکرد ایمنی پله ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید