ببینید ، خانه پزشک ناصرالدین شاه در تهران ، خانه موتمن الاطبا کجاست؟

به گزارش لوکو، ویدیویی از حال و هوای خوب خانه موتمن الاطباء پزشک ناصرالدین شاه را که یکی از لوکیشن های فیلمبرداری سریال شهرزاد بود ببینید.

ببینید ، خانه پزشک ناصرالدین شاه در تهران ، خانه موتمن الاطبا کجاست؟

به گزارش خبرنگاران، خانه موتمن الاطبا، خانه ای زیبا و خاطره انگیز با معماری منحصربه فرد است که از اواخر دوره قاجار در میان محله عیان نشین عودلاجان به جای مانده است و در بسیاری از فیلم های سینمایی آن را دیده اید. محله عودلاجان میزبان خانه هایی بسیاری از این دست از جمله خانه موتمن الاطبا است؛ خانه ای در خیابان پامنار در کوچه ای به همین نام که متعلق به پزشک ناصرالدین شاه بوده است؛ خانه ای استثنایی در سه طبقه که در زمان خود، نادر و شاید جزو اولین خانه های چند طبقه تهران قدیم بوده است. این پزشک با نام میرزا زین العابدین خان دنبلی ضرابی ملقب به موتمن الاطبا، از پزشکان معروف آن دوران و اولین فارغ التحصیل مدرسه دارالفنون به حساب می آمد که زیر نظر دکتر تولوزان فرانسوی آموزش دیده بود.

مسیر دسترسی به خانه موتمن الاطبا

خیابان پامنار به واسطه نزدیکی به بازار و قرار گرفتن در محدوده طرح ترافیک موقعیت مناسبی برای رفت وآمد و پارک ماشین ندارد؛ اما دقیقا به همین علت، برای رسیدن به این منطقه دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی همانند مترو وجود دارد. شما می توانید به وسیله خطوط مترو به ایستگاه مترو بهارستان بروید و از آنجا حدود 16 دقیقه پیاده روی خواهید داشت. فقط کافی است از ایستگاه مترو بهارستان وارد خیابان ابن سینا شوید و از آنجا خود را به خیابان امیرکبیر و خیابان پامنار برسانید. کمی که در خیابان پامنار به سمت پایین بروید، مسجد کاشانی و بن بست موتمن الاطبا را خواهید دید.

آدرس خانه موتمن الاطبا: تهران، میدان بهارستان، خیابان ابن سینا، خیابان امیرکبیر غربی، خیابان پامنار (محله عودلاجان)، روبه روی مسجد کاشانی، بن بست موتمن الاطبا، انتهای بن بست، خانه موتمن الاطبا.

  • ببینید | آرامگاه پزشک فرانسوی دربار قاجار در محله دولاب تهران | کلوکه ؛ پزشکی که گلوله را از بدن ناصرالدین شاه بیرون کشید
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2171

به "ببینید ، خانه پزشک ناصرالدین شاه در تهران ، خانه موتمن الاطبا کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ببینید ، خانه پزشک ناصرالدین شاه در تهران ، خانه موتمن الاطبا کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید