عکس ، قدرتمندترین موشک دنیا که برترین اختراع سال شد

به گزارش لوکو، نشریه معتبر تایم تلسکوپ فضایی جیمز وب و موشک SLS که قرار است انسان را به ماه ببرد را به عنوان اختراعات برتر سال 2022 انتخاب کرد.

عکس ، قدرتمندترین موشک دنیا که برترین اختراع سال شد

غزال زیاری: تلسکوپ فضایی جیمز وب و موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) به عنوان اختراعات برتر سال 2022 انتخاب شدند. موشک های SLS که قوی ترین موشک های دنیا هستند، به منظور انجام ماموریت های آرتمیس، طراحی شده اند تا انسان را به کره ماه بفرستند.

مایک منزل، مهندس سیستم های ماموریت ناسا برای وب در مرکز پروازهای فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ماریلند گفت: ما تلسکوپ جیمز وب را طراحی کردیم تا اولین نورهایی که در دنیا ما روشن شدند را ببینیم. زمانی که اولین تصویر را دیدم وحشت زده و متعجب شدم و از دانستن آنچه در حال اتفاق افتادن بود و وب آن را می دید احساس رضایت می کردم.

بیشتر بخوانید:

عکس | هواپیمای مرموز آمریکا که چین و روسیه را نگران نموده است

حل معمای قدیمی با هدیه ای که از آسمان رسید / عکس

تایم جیمز وب را به عنوان برترین اختراع در قسمت طراحی معرفی نموده است.

موشک SLS طراحی شده است تا در اولین پرواز آزمایشی خود برای ماموریت آرتمیس یک در تاریخ چهارشنبه 16 نوامبر به فضا پرتاب شد و یک فضاپیمای بدون سرنشین Orion را به اطراف ماه فرستاده و به زمین برگرداند تا قبل از اینکه فضانوردان برای ماموریت به فضا فرستاده شوند سیستم به طور کامل تست گردد. SLS تنها موشکی است که می تواند انسان را در اوریون به همراه لوازم مورد نیازشان به ماه و فراتر از آن پرتاب کند. تایم، موشک SLS را به عنوان برترین اختراع در دسته بندی اختراعات تجربی معرفی کرد.

جان هانیکات، مدیر برنامه SLS در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل آلاباما گفت: ما در ماموریت آرتمیس یک توانایی سیستم پرتاب فضایی موشک ماه را نشان خواهیم داد، این موشک بزرگترین موشکی است که ناسا از زمان Saturn V ساخته است. او در ادامه اضافه نمود:طراحی خلاقانه موشک با توانایی حمل بالا، این امکان را به ما می دهد تا آن را ارتقاء داده و قدرتمندتر سازیم تا موشک بتواند هم فضانوردان و هم محموله های بزرگ آنان را در ماموریت های پیچیده تر به ماه و مریخ حمل کند.

تلسکوپ وب که در 25 دسامبر 2021 از پایگاه فضایی اروپا در کورو فرانسه پرتاب شد، همچنان در حال کشف منظره ها دیده نشده و رازهای پنهان دنیا هستی است. وب کهکشان های اولیه را دیده است، نگاهی نو به سیارات در منظومه شمسی خودمان داشته، و از میان ابرهای غبار آلود، شکل گیری ستارگان را مانند ستون های آفرینش دیده و آن را برای ما نمایان نموده است.

مقر ناسا در واشنگتن بر ماموریت تلسکوپ وب نظارت دارد. ناسا گودارد(NASA Goddard) وب را مدیریت می نماید. علاوه بر گودارد مراکز متعدد دیگری که وابسته به ناسا هستند در این پروژه همکاری دارند. بعضی از این مراکز به توضیح زیر هستند: مرکز فضایی جانسون در هیوستون، آزمایشگاه جت پروپولژن(JPL) در کالیفرنیای جنوبی، مرکز پرواز فضایی مارشال در هانتسویل آلاباما، مرکز تحقیقاتی Ames در سیلیکون ولی کالیفرنیا.

موشک SLS با قابلیت ها و قدرت بی نظیرش پایه های ماموریت آرتمیس ناسا به ماه و فراتر از آن را فراهم می نماید. SLS امکان پرتاب فضاپیمای اوریون که با همکاری ESA ساخته شده را برای ماموریت به ماه فراهم می نماید و این امر دانش سفر به مریخ را برای بشر فراهم می نماید. SLS با ترکیب سیستم های اثبات شده و فن آوری خلاقانه ساخته شده است. SLS باید در آینده ترکیب بندی های قوی تری داشته باشد تا بتواند نیازهای آینده آمریکا برای ماموریت های فضایی گسترده تر را فراهم کند.

SLS موشک آمریکایی است که بیش از 1000 شرکت در 45 استان برای ساخت آن مشارکت داشته اند. پیمانکاران اصلی این کار شرکت های بوئینگ، نورثروپ گرومن، آئروجت راکت داین و بعضی شرکت های دیگر هستند که به وسیله شرکت مارشال مدیریت و نظارت می شوند. در حال حاضر ناسا و سایر شرکای صنعتی آن در حال ساخت موشک برای چهار ماموریت آرتمیس دیگر هستند. تمام مراکز ناسا در ماموریت آرتمیس که شروع دوره نوی از اکتشافات اعماق فضا به وسیله انسان است، نقش داشته اند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2123

به "عکس ، قدرتمندترین موشک دنیا که برترین اختراع سال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، قدرتمندترین موشک دنیا که برترین اختراع سال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید