عرب: نامه ای درباره منع برگزاری اردو در خارج از کشور دریافت نکرده ایم، باشگاهداری دولتی با بن بست روبرو شده است

به گزارش لوکو، ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: از هیچ مرجع رسمی از جمله سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان، بخشنامه و موضع رسمی برای منع برگزاری اردوهای خارجی دریافت نکرده ایم.

عرب: نامه ای درباره منع برگزاری اردو در خارج از کشور دریافت نکرده ایم، باشگاهداری دولتی با بن بست روبرو شده است

به گزارش خبرنگاران، ایرج عرب درباره برتری 2 بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل السد قطر در آخرین دیدار مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و تقدیر از ژاوی در ابتدای این مسابقه گفت: متأسفانه نتوانستیم به دور حذفی صعود کنیم، اما شب بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. روحیه تیم برای جام حذفی بالا بود و بازیکنان شب بانشاطی برای هواداران ایجاد کرد. تقدیر از ژاوی صحنه های جالب، شیرین و به یادماندنی رقم زد.

وی درباره اینکه گفته بود پرسپولیس در پرونده سوپرجام در دادگاه CAS برنده اعلام شده، گفت: از من سوال کردند که فکر می کنید که نتیجه این پرونده چگونه است. من هم گفتم با لایحه ای که پرسپولیس و سازمان لیگ ارائه کرده، شواهد نشان می دهد که رأی باید به سود ما صادر شود. با این حال کسی از این رأی خبر ندارد. نتیجه اعلام حکم این پرونده را یک ماه عقب انداختند و فکر می کنم نتیجه خرداد ماه اعلام شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره دیدار سرخپوشان مقابل سپاهان در جام حذفی شرح داد: در یک کشور زندگی می کنیم و استان ها برای ما فرقی ندارد. همه هواداران فهیم هستند و مسئولان تلاش می کنند شاهد یک بازی خوب و در فضایی آرام باشیم. حتماً باید تدابیر جدی اندیشیده شود. جلساتی هم برگزار شده و ما برای برگزاری آرام و بدون حاشیه بازی اعلام آمادگی کردیم. کارهای زیادی انجام شده و ما باید برای بازی خوب تلاش کنیم تا فوتبال محل حاشیه نباشد. باید چارچوب ها را رعایت کنیم، تابع مقررات باشیم و به حواشی دامن نزنیم.

عرب درباره صحبت هایش درخصوص نقش فضای مجازی در افزایش قیمت برخی بازیکنان بیان کرد: پس از اینکه اتفاقات را رصد کردم، دیدم این همه فشاری که در یک مقطع به باشگاه مبنی بر جذب یا عدم جذب یک بازیکن وارد می شود، طبیعی نیست. در باشگاهداری با مسائل و موانع قانونی روبرو هستیم که دیده نمی شود. هوداران واقعی پرسپولیس شریف هستند و خیلی هم به دنبال نتیجه نیستند. آنها دوست دارند پرسپولیس پاک، قوی و در حد نام خود باشد.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، ادامه داد: خط و ربط ها نشان می دهد این اتفاقات از سر دلسوزی برای پرسپولیس نیست. امیدوارم کانال های فضاهای مجازی که فوتبال پاک را ترویج می کنند، بمانند و با قدرت به کار خود ادامه دهند. کانال هایی هم که به دنبال سوءاستفاده هستند، در راستا درستی قرار بگیرند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه گفته می شود باشگاه ها از برگزاری اردوهای خارجی منع شده اند، گفت: ما تنها به نامه ای که ابلاغ می شود توجه می کنیم. ممکن است برداشت های مختلفی از مصاحبه شود. ما از هیچ مرجع رسمی از جمله سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان، بخشنامه و موضع رسمی برای منع برگزاری اردوهای خارجی دریافت نکرده ایم. اگر این اتفاق رخ دهد، شامل حال اردوهایی که هزینه ها را اسپانسر پرداخت می کند، نباید بشود و نخواهد شد. باید توجه ویژه ای به کنندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شود و ما باید با آمادگی کامل و در رقابت ها شرکت کنیم.

عرب در خصوص اینکه گرشاسبی گفته بود که 500 میلیون تومان در سال از درآمدزایی پرسپولیس وارد خزانه باشگاه نمی شود، شرح داد: ما از سازمان لیگ خواهش کردیم که سهم باشگاه را از تبلیغات محیطی بدهد. منظور گرشاسبی این موضوع و نیز حق پخش تلویزیونی است که از آن محروم هستیم. باشگاه با دولتی بودن و سیستم دولتی در درآمدزایی، دست و پا بسته است و با هر حرکت درچار نگرانی می شویم. شاید 500 جلسه اقتصادی داشتیم که به نتایج خوبی برای درآمدزایی می رسیم، اما قانون های مختلف دست و پای ما را می بندد.

وی درمورد پیشنهاد علیرضا بیرانوند از باشگاه های خارجی بیان کرد: در جلسه ای که روز شنبه با برانکو داشتیم، او گفت که پس از دیدار جام حذفی وارد موضوعات مربوط به جابجایی شویم که باشگاه پذیرفت. ما 26 بازیکن داریم که با باشگاه قرارداد دارند. برانکو گفت اگر بازیکنان پیشنهاد خارجی دارند، به باشگاه ارائه کنند تا حقی از آنها ضایع نشود. منتظریم اگر باشگاهی برای هر بازیکن پیشنهادی دارد، ارائه کند. این موضوع فعلاً در باشگاه مطرح نیست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا سرخابی های پایتخت خصوصی خواهند شد یا خیر، گفت: اراده مورد مهمی از هر کاری به شمار می رود. در وزارت ورزش و جوانان و نیز باشگاه پرسپولیس، اراده واگذاری وجود دارد و وزارت ورزش اصرار به واگذاری دو باشگاه دارد. امروز عصر یک جلسه هم برگزار خواهیم کرد. چند جلسه با سازمان خصوصی سازی داشتیم و هر چه که مراجع به آن در راستای واگذاری باشگاه پرسپولیس نیاز داشتند، باشگاه ارائه کرده است.

عرب با بیان اینکه واگذاری سرخابی های پایتخت از لحاظ سخت افزاری سخت است، گفت: سازمان خصوصی سازی شرکت هایی را واگذار کرده که قیمت های بالاتری داشت و مسئله ای ایجاد نشد. حساسیت هایی روی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود دارد، اما باید روزی این اتفاق بیفتد. باشگاهداری دولتی با بن بست روبرو شده و من این موضوع را با پوست و گوشت لمس می کنم. برای تمام حرف هایم سند دارم و معتقدم امکان ندارد با این وضعیت ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 206

به "عرب: نامه ای درباره منع برگزاری اردو در خارج از کشور دریافت نکرده ایم، باشگاهداری دولتی با بن بست روبرو شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرب: نامه ای درباره منع برگزاری اردو در خارج از کشور دریافت نکرده ایم، باشگاهداری دولتی با بن بست روبرو شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید