سفیر چین: پامپئو عقلش را از دست داده است

به گزارش لوکو، سفیر چین در شیلی در انتقادی تند علیه مواضع وزیر خارجه آمریکا در قبال حضور و فعالیت های مالی چین در کشورهای آمریکای لاتین گفت: (مایک) پامپئو عقلش را از دست داده است.

سفیر چین: پامپئو عقلش را از دست داده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا علیه حضور مالی چین در کشورهای آمریکای جنوبی با پاسخ تند سفیر چین در شیلی روبرو شد و این دیپلمات چینی گفته است: پامپئو عقلش را از دست داده است.

به نوشته راشا تودی، وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر اخیر به شیلی، در اظهاراتی علیه حضور مالی چین در کشورهای آمریکای جنوبی مدعی شد که سرمایه گذاری های پکن در دیگر کشورها اغلب سبب ایجاد فساد در حیات مالی و از بین رفتن حکمرانی خوب در آن کشورها می گردد.

شو بو سفیر چین در سانتیاگو پایتخت شیلی ضمن رد اظهارات وزیر خارجه آمریکا، بر روابط خوب مالی پکن با سانتیگو تاکید نمود و گفت که این روابط، برای توسعه مالی شیلی، مزایای ملموسی داشته است.

این دیپلمات چینی همچنین بیان کرد که تجارت بین این دو کشور به بیش از 42.8 میلیارد دلار رسیده و این رقم، دو برابر میزان روابط مالی شیلی با آمریکا است.

سفیر چین در شیلی با تاکید بر اینکه آقای پامپئو، فردی ریاکار است، اضافه کرد که آمریکا یاری های قابل توجهی به اقتصاد کشورهای آمریکای جنوبی نکرده است.

وی با رد مواضع خصمانه وزیر خارجه آمریکا علیه چین اضافه کرد: پامپئو عقلش را از دست داده و خیلی تند رفته است.

جنگ لفظی مقام های آمریکایی و چینی در حالی تشدید شده که دو کشور به دنبال مواضع دولت دونالد ترامپ، در وضعیت جنگ تعرفه ای و تجاری قرار دارند.

با تور چین سفر کنید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 157

به "سفیر چین: پامپئو عقلش را از دست داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین: پامپئو عقلش را از دست داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید