خبرنگاران مقام پاکستانی: تجارت با ایران را گسترش می دهیم

به گزارش لوکو، اسلام آباد- خبرنگاران- نایب رئیس مجلس ملی پاکستان، گسترش مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران را اولویت مهم دولت اسلام آباد خواند و تأکید کرد: پاکستان به رغم تحریم ها مصمم به تقویت همکاری های تجاری به ویژه مبادلات مرزی با کشور دوست و همسایه ایران است.

خبرنگاران مقام پاکستانی: تجارت با ایران را گسترش می دهیم

قاسم خان سوری روز شنبه در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان در نشست اتاق بازرگانی و تجارت این شهر با حضور محمد رفیعی سرکنسول ایران در کویته شرکت کرد.

در این نشست که برای قدردانی از سرکنسول ایران در خاتمه مأموریت دیپلماتیک وی در شهر کویته برگزار گردید، شرکت کنندگان بر اهمیت توسعه روابط میان ایران و پاکستان به ویژه استان های همجوار مرزی و حمایت از تقویت تجارت مرزی دو کشور تأکید کردند.

مسؤولان پاکستانی موضوعات مربوط به انسداد مرز رسمی دو کشور به دلیل مدیریت شیوع کرونا، حضور بیش از یکهزار و 800 دستگاه کامیون تجاری ایران و پاکستان در گذرگاه مشترک مرزی میرجاوه (تفتان) که منتظر گشایش مرز هستند را مطرح کردند و نایب رئیس مجلس پاکستان نیز قول پیگیری فوری آن با مقامات دولت فدرال در اسلام آباد و رسیدگی سریع برای حل مسائل مربوطه را داد.

همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته ای برای مصوبات پارلمانی در جهت گسترش مراودات تجاری و مالی میان دو کشور ارائه شد که با حضور نمایندگان ایالت بلوچستان در مجالس سنا و ملی در اسلام آباد و با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی کویته تشکیل گردد تا پیشنهادات تجار پاکستانی برای افزایش مراودات با جمهوری اسلامی ایران ایران در آن کمتیه مطرح و سپس برای تصویب به صحن علنی مجلس پاکستان ارائه گردد.

نایب رئیس مجلس پاکستان گفت: روابط تاریخی، برادرانه و مشترکات دینی و اجتماعی میان پاکستان و کشور دوست و برادر ایران برقرار است.

وی اظهار کرد: دولت فعلی پاکستان مصمم به تقویت روابط با کشورهای دنیا به ویژه جمهوری اسلامی ایران و درصدد گشایش فصل جدید در مناسبات تجاری و بازرگانی میان دو کشور است.

قاسم خان سوری با قدردانی از خدمات و کوشش های محمد رفیعی سرکنسول ایران در تقویت مناسبات همه جانبه میان دو کشور به ویژه یاری به توسعه روابط میان استان های همجوار مرزی، گفت: اتاق های بازرگانی و تجارت دو کشور، جامعه کسب و کار، صادرکنندگان و واردکنندگان نیز نقش اساسی برای توسعه این همکاری ها برعهده دارند.

وی، تحریم های ضدایرانی را یکی از موانع در راستا تقویت بیش از پیش مناسبات تجاری ایران و پاکستان و همچنین عدم برقراری کانال بانکی توصیف کرد و اضافه نمود: پاکستان به رغم این مسائل از هیچ اقدامی برای تقویت همکاری ها با ایران به ویژه در حوزه تجارت مرزی دریغ نخواهد نمود.

نایب رئیس مجلس پاکستان تأکید کرد: این کشور با همکاری نزدیک ایران اهداف مشترک تجاری را حاصل خواهد نمود و دولت اسلام آباد برای این مهم از تمامی ظرفیت های خود استفاده می نماید.

در این نشست غلام فاروق خلجی رئیس اتاق بازرگانی و صنعت کویته، بدرالدین کاکر نایب رئیس اتاق و دوستین خان جمالدینی معاون وزارت دامداری و کشاورزی ایالت بلوچستان از کوشش های سرکنسول جمهوری اسلامی ایران قدردانی کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 929

به "خبرنگاران مقام پاکستانی: تجارت با ایران را گسترش می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقام پاکستانی: تجارت با ایران را گسترش می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید