فراوری کیسه هوای خودرو برای اولین بار در خاورمیانه

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک از شرکت های تابعه شستا از کیسه هوا (ایربگ) که برای اولین بار در منطقه خاورمیانه فراوری می گردد، رونمایی کرد.

فراوری کیسه هوای خودرو برای اولین بار در خاورمیانه

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک درباره فعالیت این شرکت گفت: این شرکت کامل ترین ماشین آلات برای فراوری نخ تایرهای صنعتی در کشور را دارد در حال حاضر تمام احتیاج داخل را تامین و بیش از 90 درصد سهم فراوری نخ تایر در کشور را برعهده دارد.

حسین صنعان بنیسی با بیان اینکه هر شرکتی برای بقا احتیاج به توسعه دارد و این توسعه باید پایدار و مستمر باشد، اضافه نمود: در این راستا در شرایط تحریمی نه تنها به فکر فراوری مستمر بودیم، بلکه پا را فراتر گذاشتیم و طرح های مهمی را در کشور بهره برداری کردیم که کشور را از واردات محصول استراتژیک بی احتیاج کنیم.

وی اظهارداشت: با توجه به اینکه پارچه ایربگ (کیسه هوا) صد درصد وارداتی است تحقیقاتی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت فراوری در کشور وجود دارد اما تحریم های ظالمانه موجب شد که هیچ کشوری حاضر به انتقال تکنولوژی نگردد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک ادامه داد: با تمام این دشواری ها مهندسان جوان توانستند تکنولوژی داخلی این محصول را به دست آورند و حتی کیفیت پارچه های فراوریی بیش از مشابه اروپایی و چینی است بنابراین اقدام به فراوری کردیم.

وی گفت: با تدابیر اندیشیده شده ظرف 9 ماه تجهیزات و ماشین آلات مورد احتیاج برای فراوری این پارچه ها جمع آوری کردیم و طبق پیش بینی ها در ماه های آینده این پروژه که پیش بینی می شد سه سال زمان احتیاج دارد، افتتاح می گردد.

صنعان بنیسی گفت: هم اکنون تفاهم نامه هایی نیز برای فروش با خودروسازهای داخلی امضا کردیم و کوشش می کنیم سال آینده صد درصد پارچه ایربگ تمام خودروهای داخلی را در کشور تامین کنیم و درصدد هستیم صادرات این محصول را در سال آینده نیز داشته باشیم.

وی درباره فراوری گرانول پلی آمید نیز گفت: پلی آمید 66 در برابر حرارت مقاوم است و در صنعت فراوری نخ تایر کاربرد دارد و این محصول تنها در هفت کشور فراوری می گردد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک گفت: سال گذشته با تکنولوژی داخلی و کمترین هزینه فراوری پلیمرهای مهندسی 66 که ماده اولیه فراوری نخ تایر است را فراوری کردیم و با این اقدام و نه تنها در بحث فراوری نخ بی احتیاج شدیم بلکه پلیمرهای مهندسی که ماده اولیه صنعت قطعه سازی است را نیز از واردات این مواد بی احتیاج کردیم.

وی درباره رونمایی از فراوری پارچه استخوان بندی تسمه نقاله نیز گفت: یکی از پروژه های استراتژیک شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک، فراوری پارچه استخوان بندی برای فراوری تسمه نقاله در کشور است.

صنعان بنیسی گفت: صد درصد پارچه مورد استفاده در تسمه وارداتی بود و با سرمایه گذاری اجرا شده و کوشش مهندسان داخلی تکنولوژی بومی آن راه اندازی و تاییدیه آن توسط تسمه سازان اخذ شده و هم اکنون در فراوری انبوه است.

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز از 200 محصول جدید در بخش های مختلف رونمایی کرد. افتتاح این طرح ها 80 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک عظیم ترین فراورینماینده منسوج و استخوان بندی در کشور و خاورمیانه است که از سال 62 فعالیت خود را آغاز نموده است و هم اکنون 700 نفر نیرو به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در آن فعالیت می نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1440

به "فراوری کیسه هوای خودرو برای اولین بار در خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری کیسه هوای خودرو برای اولین بار در خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید