بیلویوسوف: دولت ترامپ 4 سال با دروغ مردم جهان را فریب داد

به گزارش لوکو، نماینده روسیه در کنفرانس خلع سلاح ژنو در پاسخ به اتهام زنی دیپلمات آمریکایی به روسیه، چین و ایران، گفت: دولت ترامپ چهار سال به جامعه جهانی دروغ گفت تا اقدامات مخرب واشنگتن در عرصه امنیت بین المللی را توجیه کند.

بیلویوسوف: دولت ترامپ 4 سال با دروغ مردم جهان را فریب داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آندری بیلویوسوف معاون نماینده دائم روسیه در دفتر سازمان ملل و یگر سازمان های بین المللی در ژنو در کنفرانس خلع سلاح بیان کرد که دولت دونالد ترامپ در طی چهار سال گذشته آشکارا دروغ گفت تا بتواند اقدامات مخرب آمریکا در عرصه امنیت بین المللی را توجیه کند.

وی پس از مارشال بیلینگزلی نماینده ویژه رئیس جمهوری فعلی آمریکا در امور کنترل تسلیحات که روسیه، چین و ایران را به نقض توافقات بین المللی در عرصه کنترل تسلیحات و عدم گسترش هسته ای متهم کرد، سخنرانی کرد. این دیپلمات آمریکایی مدعی شد که به خاطر اقدامات این سه کشور، کل سیستم امنیت بین المللی دچار بحران عمیق شده است.

در پاسخ به این ادعا، معاون نماینده دائم روسیه تأکید کرد که چنین سخنرانی های آتشینی از سوی نمایندگان دولت ترامپ، پیش از این هم بار ها در عرصه ها و محافل مختلف شنیده شده و سخنان امروز بار دیگر تأیید کرد که در طول چهار سال گذشته، دولت در حال کناره گیری در ایالات متحده همیشه به پایین ترین شکل تبلیغات پرداخته و آشکار ها دروغ گفته است تا جامعه جهانی را در مورد مشکل اصلی امنیت بین المللی فریب بدهد.

بیلویوسوف با یادآوری اینکه دولت دونالد ترامپ این کار را انجام داد تا توجیهی داشته باشد که از گفتگوی سازنده با روسیه در زمینه کنترل تسلیحات شانه خالی کند و دیدگاه خود را بر دیگر کشور ها تحمیل نموده و متحدین خود را از تهدیدات از جانب روسیه بترساند، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید جو بایدن، برخلاف دولت قبلی آمریکا، مواضعی سازنده برای آنالیز مسائل بسیار مهم مربوط به کنترل تسلیحات اتخاذ کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1404

به "بیلویوسوف: دولت ترامپ 4 سال با دروغ مردم جهان را فریب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیلویوسوف: دولت ترامپ 4 سال با دروغ مردم جهان را فریب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید