برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد با خطیب زاده

به گزارش لوکو، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد کشور با سعید خطیب زاده رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه امروز برگزار گشت.

برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد با خطیب زاده

به گزارش خبرنگاران، در این نشست که بیش از 36 سازمان مردم نهاد فعال در حوزه های فرهنگی، درمانی، محیط زیست و سایر موضوعات بین المللی حضور داشتند، روسای هیات امنا و اعضای سمن ها با رویکرد وزارت امور خارجه در رابطه با سمن ها آشنا شده و در عین حال مسئولین حوزه سمن ها در وزارت امور خارجه نیز با دغدغه ها و مسائل پیش روی سمن ها آشنا شدند.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در این نشست خطاب به هیات های امنا و اعضای سمن های شرکت کننده ، با تاکید بر دو اصل اساسی هماهنگی و استقلال در تعاملات با سمن ها، ضمن اشاره بر اهمیت حضور و فعالیت سمن ها در جمهوری اسلامی ایران بر تعهد وزارت امور خارجه در حمایت و ایجاد تسهیلات جهت فعالیتهای موثر سمن ها در عرصه های بین المللی تاکید کرد.

روسا و اعضای هیات امنای سمن های شرکت کننده در این نشست نیز در اظهارات خود، علاوه بر قدردانی از تشکیل جلسه حاضر، خواستار ادامه جلسات رو در رو جهت طرح مسائل و خواسته های سمن ها و همچنین افزایش حمایتهای وزارت امور خارجه از سمن ها جهت حضور در عرصه های بین المللی و انعکاس مسائل حوزه های فعالیتهای خود شدند.

شایان ذکر است در حال حاضر از حدود یکصد سمن ثبت شده نزد وزارت کشور با کار ویژه موضوعات بین المللی، هفتاد سمن دارای مقام مشورتی نزد شورای اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل متحد می باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1855

به "برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد با خطیب زاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد با خطیب زاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید