با قطار مستقیم به چین بروید (تور چین ارزان)

به گزارش لوکو، مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی گفت: کوشش داریم تا قطار مستقیم چین به ایران را راه اندازی کنیم که نشانه مثبتی در چارچوب حمایتی و تقویت کننده عضویت در سازمان شانگهای برای بخش ترانزیت و حمل و نقل است.

با قطار مستقیم به چین بروید (تور چین ارزان)

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، امین ترفع درباره منافع عضویت ایران در سازمان شانگهای اظهار کرد: امیدواریم چارچوب شانگهای بتواند باعث افزایش حجم تجارت و افزایش همگرایی مالی بین اعضای این سازمان یاری کند.

وی شرح داد: ایران با اعضای سازمان همکاری شانگهای در چارچوب حمل و نقلی مشابهی عضو هستند، مثلاً با تعدادی زیادی از اعضای این سازمان در کریدور شمال- جنوب عضو و با تعدادی دیگر در چارچوب سازمان اکو و همین طور تراسیکا (کریدوری به سوی اروپا) عضویت و توافقنامه داریم.

ترفع بیان نمود: عضویت در شانگهای می تواند علاوه بر همکاری ها در چارچوب های حمل و نقلی، زمینه های ایجاد چسبندگی مالی و افزایش ظرفیت تجاری بین کشورها را فراهم کند؛ وقتی ظرفیت تجارت بین کشورها افزایش پیدا می نماید که حمل و نقل و ترانزیت هم رشد کند.

مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی گفت: به جز چین با دیگر کشورها ارتباطات دو جانبه زمینی وجود دارد. کوشش داریم در رابطه با افزایش همکاری ها با چین قطار مستقیم چین به ایران را احیا کنیم که مبدا آن از شانگهای خواهد بود که نشانه مثبتی است که چارچوب سازمان همکاری شانگهای می تواند تقویت کننده باشد.

ترفع در این باره شرح داد: نکته مهم این است که برای تسهیل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در جریان صادرات و واردات، باید زنجیره های تامین بین اعضای شانگهای را شناسایی و تقویت کنیم؛ بدون اینکه زنجیره تامین به هم گره خورد و بدون رفت و آمد جریان تکنولوژی، مواد و توزیع کالای ساخته شده و ایجاد یک شبکه تجاری نمی توانیم بر موضوع ترانزیت تاثیرگذار باشد.

وی توضیح داد: این اتفاق در صورتی که در سازمان همکاری های شانگهای رخ دهد، تمام زمینه های حمل و نقل اعم از ترانزیت چندجانبه و دوجانبه تقویت خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، هر چقدر حجم تجارت و ظرفیت های تجاری افزایش یابد، متناسب با آن ظرفیت کریدورهای ترانزیتی افزایش خواهد یافت و امیدواریم بتوانیم در ابتکاراتی که در حال برنامه ریزی آن هستیم تا طی روزهای آینده در تهران موقعیتی را ایجاد کنیم و بتوانیم ساختارهای چند جانبه بین ایران و اعضای شانگهای تقویت گردد و بتوانیم شاهد ارتقای ترانزیت در این چارچوب باشیم.

مدیرکل تجاری سازی و امور تشکل های وزارت راه و شهرسازی گفت: همه نگاه ها باید به این سمت باشد که موانع جریان تجارت بین کشورها را برداریم تا زنجیره های تامین و روابط اقتصادها به هم گره بخورد و تاثیر قابل توجهی روی ترانزیت داشته باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1401 بروزرسانی: 30 شهریور 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2097

به "با قطار مستقیم به چین بروید (تور چین ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با قطار مستقیم به چین بروید (تور چین ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید