اضافه شدن 1480 نیروی کار جدید با احیای شرکت های ورشکسته

به گزارش لوکو، رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران با اشاره به حمایت از تولید گفت:در سال جاری در شرکت ها و کارخانه های ورشکسته 1480 نفر نیروی کارجدید با احیا این شرکت هابه چرخه اشتغال اضافه شدند.

اضافه شدن 1480 نیروی کار جدید با احیای شرکت های ورشکسته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، بابک ترکی رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران ضمن تبیین نقش پر اهمیت این اداره در مقطع خاص تحریم های ظالمانه استکبار دنیای و دوران حساس و خطیر اقتصادی کشور، اظهار کرد: حفظ و نگهداری شرکت های تولیدی از جمله وظایف مهمی است که در حال حاضر مورد توجه و تاکید است.

وی افزود: افزون بر انجام تکالیف قانونی، کارگروه احیا واحد های تولیدی را ایجاد کرده ایم تا شرکت هایی که به دلایل گوناگون تعطیل یا تولید و خدمات آنان متوقف شده را با رفع کردن موانع قانونی به حالت فعال و احیا توان تولید بازگردانیم.

رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران در ادامه اظهار کرد: در سال جاری در شرکت ها و کارخانه های ورشکسته که پفراینده های آن ها در این اداره جاری است، 1480 نفر نیروی کار جدید با احیا این شرکت ها به چرخه اشتغال و تولید اضافه شدند که حق بیمه این تعداد نیرو ها نیز به صورت منظم پرداخت شده است.

ترکی با اشاره به شرکت های تحت نظارت اداره تصفیه که جز واحد های نمونه تولیدی کشور هستند، گفت: شرکت آلومینیوم پارس، گاز و لوله جز شرکت های فعال و برتر کشوری هستند که با تمام ظرفیت فعال شده اند و استخدام نیرو های جدید نیز داشته اند.

وی افزود: شرکت های ورشکسته هنگامی که احیا می شوند قیمت واقعی خود را پیدا می کنند و برای خود شرکت و کارگران آن منفعت فراوانی ایجاد می کنند.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران ارزنده ترین فعالیت سال جاری اداره تصفیه را حفظ تولید و اشتغال برشمرد و گفت: مهمترین اقدام سال جاری، صدور بخشنامه خطاب به کلیه مدیران اجرایی شرکت های ورشکسته و بهره برداران بود که در آن عنوان شده تحت هیچ شرایطی حق تعدیل نیروی انسانی شاغل در واحد های تولیدی را ندارند و در صورت به کارگیری نیرو های جدید با ارائه مدارک مثبته از قبیل لیست پرداخت حق بیمه از حمایت های حقوقی و قضائی دادگستری تهران بهره مند خواهند شد.

ترکی بازتعریف واژه ورشکسته را خواستار شد و شرح داد: وقتی موضوع ورشکستگی مطرح می شود، ذهن جامعه به سمت و سوی خاصی هدایت می شود که این امر نکوهیده و پسندیده نیست؛ در تمامی سیستم های دنیا ورشکستگی یک فرصت است؛ چرا که این شرکت ها اموال مردم هستند و دارایی کارخانه دار نیست و مهمترین چیز در اداره ورشکستگی تغییر نگاه به ورشکستگی است. ورشکستگی می تواند یک فرصت برای بازسازی و احیا مجدد شرکت ها باشد.

وی گفت: در موضوع ورشکستگی شرکت نباید از بین برود؛ بلکه به شخص دیگری واگذار می شود تا دیون طلبکاران را پرداخت کند و زمانی که شرکتی ورشکسته می شود برخی امتیازات قانونی به آن اختصاص داده می شود که از جمله آن ها می توان به این موضوع اشاره کرد که کلیه اجراییه و توقیف ها رفع و خسارت و تاخیر ها از جمله مطالبات بانک ها متوقف می شوند و در نتیجه یک زمان تنفس برای ادامه فعالیت آن ایجاد می شود و مهمتر اینکه شخص ورشکسته نیز به زندان نمی رود.

رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران ورشکستگی را یک تأسیس حقوقی دانست و افزود: بهترین راه دریافت اموال گرفته شده توسط بانک ها ورشکستگی است؛ وقتی موضوع ورشکستگی مطرح می شود، عملاً بانک ها کنار می فرایند و تمام معاملاتی که بعد از تاریخ توقف شرکت انجام می شود باطل شده و مانند یک شرکت تازه تأسیس می شود.

ترکی گفت: با تشکیل دادگاه های تجاری و شروع فعالیت آنان برخی از مسائل این اداره از جمله انتشار آگهی های قضائی در روزنامه های کثیرالانتشار رفع خواهد شد.

وی افزود: در ورشکستگی دو نگاه متفاوت وجود دارد؛ ورشکستگی ظاهری و دیگری ورشکستگی واقعی، به این معنا که ورشکستگی ظاهری زمانی رخ می دهد که یک شرکت بزرگ اگر یک چک آن برگشت بخورد ورشکسته است، چون نتوانسته بدهی اش را پرداخت کند و ممکن است دارایی های شرکت و اموال آن بسیار زیاد باشد و ورشکستگی واقعی یعنی بدهی شرکت بیشتر از دارایی آن شرکت باشد.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران به تحولات جدید اشاره و تاکید کرد: سیاست قبلی اداره تصفیه فروش شرکت ها بود که در دوران تحول قوه قضائیه، این سیاست از تصفیه به احیا تغییر کرده است.

ترکی گفت: در حال حاضر نخست احیا و بعد فروش شرکت اتفاق می افتد و در کنار آن با تأسیس واحد حقوقی با برخورداری از بهترین کارشناسان در امور تصفیه و ورشکستگی کار ها انجام می شود و با تأسیس واحد حقوقی تمام مسائلی که بعد از توقف شرکت رخ می دهد را رفع می کنیم.

وی با اشاره به نگاه علمی و تحولی به امر ورشکستگی گفت: با تأسیس واحد پژوهشی، اطلاعاتی که اداره تصفیه در مورد شرکت های ورشکسته ارائه می کند، بهترین اطلاعات در کل کشور محسوب می شود و رای ها و علت های ورشکستگی را جمع آوری و به مسئولان ذیربط منعکس می شود که می توانیم ادعا کنیم در حال حاضر اداره ورشکستگی مرجع اصلی بررسی و معین علت ورشکستگی شرکت ها است؛ چرا که پفراینده آن شرکت ها در اختیار ماست و اطلاعات ما به نهاد های نظارتی کمک شایان توجهی ارائه می کند.

رئیس اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری تهران در سرانجام گفت: در اداره تصفیه ما هر 3 ماه از بیمه تأمین اجتماعی استعلام پرداخت بیمه می گیریم و در شرکت های تحت نظارت حقوق عقب افتاده کارگران را نداریم و اداره تصفیه حرکت خوبی را برای احیا شروع کرده و تا نیمه اول سال آینده شرکت های بسیار بزرگ که ورشکسته بوده اند را با برنامه ها و پیگیری های اجرا شده راه اندازی خواهیم کرد و برنامه خوب و منسجمی را در دست اجرا داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1424

به "اضافه شدن 1480 نیروی کار جدید با احیای شرکت های ورشکسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضافه شدن 1480 نیروی کار جدید با احیای شرکت های ورشکسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید