استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شود

به گزارش لوکو، به گزارش خبرنگاران، استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا قرار است 20 بهمن در مجلس سنای این کشور برگزار شود.

استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شود

بر اساس این گزارش، چاک شومر رهبر اکثریت دموکرات مجلس سنای آمریکا از برگزاری استیضاح ترامپ در تاریخ 8 فوریه (بیستم بهمن) در این مجلس خبر داد.

چاک شومر، رهبر دموکرات های مجلس سنا پیش از این اعلام کرده بود که طرح استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا روز دوشنبه آینده به این مجلس تحویل داده می شود.

بر اساس این گزارش، فرایند محاکمه ترامپ در مجلس سنا به دلیل نقش آفرینی او در حمله مرگبار معترضان به کنگره از هفته آینده شروع می شود. این درحالی است که جمهوریخواهان در سنای آمریکا از دموکرات ها درخواست کرده بودند که شروع دادرسی برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین را تا ماه آینده میلادی (فوریه) به تأخیر بیندازند.

آنها گفته اند که این تأخیر به ترامپ فرصت می دهد تا خود را برای دفاع آماده کند. ترامپ متهم شده که در سخنرانی خود در روز 6 ژانویه در واشنگتن، هوادارانش را به یورش به ساختمان کنگره تشویق کرده است.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، روز گذشته در تماسی با سناتورهای جمهوریخواه گفت که از دموکرات های مجلس درخواست کرده تا از ارسال لایحه استیضاح به سنا تا 28 ماه جاری (ژانویه) خودداری کنند. اقدامی که باعث شروع مرحله اول رسیدگی به استیضاح دونالد ترامپ می شود.

براساس این برنامه زمانی، ترامپ دو هفته یعنی تا 11 فوریه فرصت دارد تا دفاع مقدماتی خود را ارائه دهد. انتظار می رود که بحث ها از اواسط ماه فوریه شروع شود.

جمهوریخواهان که از روز چهارشنبه 20 ژانویه عملاً دیگر کنترل سنا را در دست ندارند، برای عملی شدن به تأخیر افتادن فرایند رسیدگی استیضاح در سنا، به موافقت رهبر جدید اکثریت دموکرات در سنا یعنی چاک شومر نیاز دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1417

به "استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیضاح ترامپ 20 بهمن برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید