چهره جنجالی حمله به کنگره علیه ترامپ شهادت می دهد

به گزارش لوکو، یکی از عوامل حمله به کنگره آمریکا که به دلیل پوشش خاصش در روز حمله مورد توجه رسانه ها نهاده شد، می گوید بعد از آن که ترامپ از عفو وی امتناع کرد احساس می نماید مورد خیانت نهاده شده و آمادگی دارد علیه او در جلسه استیضاح شهادت دهد.

چهره جنجالی حمله به کنگره علیه ترامپ شهادت می دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جیکوب آنتونی چَنسلی از هواداران ترامپ و از عوامل جنجالی حمله به کنگره آمریکا برای شهادت دادن علیه رئیس جمهور سابق آمریکا در جلسه استیضاح او در سنا اعلام آمادگی نموده است.

بنابر گزارش خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس به نقل از آلبرت واتکینز وکیل او، چنسلی پیشتر از هواداران تند ترامپ بود، اما بعد از آن که رئیس جمهور سابق در روز های پایانی حضورش در کاخ سفید از عفو او و افرادی که به هواخواهی ترامپ به کنگره حمله کردند، امتناع کرد، احساس می نماید به او خیانت شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، واتکینز با هیچ سناتوری در این خصوص صحبت ننموده، اما معتقد است مهم است که سناتور ها حرف های افرادی که از سوی ترامپ تحریک به ارتکاب خشونت شدند را بشنوند.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، علاوه بر چنسلی، دستکم چهار نفر دیگر که با اتهامات فدرال به دلیل حمله به کنگره روبرو هستند، گفته اند حرف های ترامپ باعث حمله آن ها به کنگره شد. این خبرگزاری اضافه نمود شهادت این افراد می تواند در فرایند استیضاح ترامپ که برای اوایل فوریه برنامه ریزی شده، شنیده گردد.

پیشتر وکیل جنسلی به نقل از این عامل حمله به کنگره گفته بود: او بسیار بسیار پشیمان است، نه فقط به این دلیل که فریب رئیس جمهور را خورد بلکه به این دلیل که چنین فریبی او را در موقعیتی قرار داد که تصمیمی گرفت که نباید آن را اتخاذ می کرد.

چنسلی که لقب شمن کیو اِنان را به خود داده بود، پیشتر به وسیله وکیل خود از ترامپ خواسته بود وی را مورد عفو قرار دهد. وکیل چنسلی مدعی شده بود این هوادار ترامپ به طور مسالمت آمیز دست به اعتراض زده و خود را به مقامات قضایی تحویل داده است و به همین دلیل باید از سوی ترامپ مورد عفو قرار گیرد.

طبق تئوری توطئه کیو انان که در میان گروه های راست گرای افراطی در آمریکا هوادار دارد، دولتی مخفی در آمریکا وجود دارد که هدفش مقابله با دولت ترامپ است. این تئوری می گوید ترامپ در کوشش است نیرو های شر حزب دموکرات را برملا کند.

چنسلی با اتهاماتی از جمله ورود غیرقانونی به محوطه کنگره و رفتار مخل نظم عمومی در این مکان روبرو است. در پفراینده او آمده که هنگام ورود به ساختمان کنگره نیزه ای در دست داشته که پرچم آمریکا را به آن گره زده بود.

چند دادستان آمریکایی پیش تر در نامه ای به یک قاضی این کشور درخواست نموده بودند چنسلی را تحت پیگرد قرار دهد.

کنگره آمریکا روز چهارشنبه ششم ژانویه در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار نمایند.

اما حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله نموده و بعد از درگیر شدن با نیرو های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

به همین دلیل، مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه، با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف، طرح استیضاح مجدد ترامپ را تصویب کرد. این اولین بار در تاریخ 244 ساله ایالات متحده است که مجلس نمایندگان این کشور، دو بار طرح استیضاح یک رئیس جمهور را تصویب می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1431

به "چهره جنجالی حمله به کنگره علیه ترامپ شهادت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره جنجالی حمله به کنگره علیه ترامپ شهادت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید