یک آنالیز در ایسلند ، آنتی بادی ضد کرونا تا چهار ماه پس از بهبودی در خون بیماران می ماند

به گزارش لوکو، نتایج یک آنالیز در ایسلند نشان می دهد آنتی بادی ها ضد ویروس کرونا در بیماران ابتدا افزایش و بعد در 90 درصد بیماران بهبودیافته تا چهار ماه در حد ثابتی باقی می ماند.

یک آنالیز در ایسلند ، آنتی بادی ضد کرونا تا چهار ماه پس از بهبودی در خون بیماران می ماند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز آنالیز های پیشین نشان داده بودند که آنتی بادی های ضد ویروس کرونا در طول چند ماه پس از عفونت کاهش شدیدی پیدا نموده اند و در نتیجه پرسش هایی درباره مدت مصونیت افراد بهبودیافته از عفونت مطرح شده بود.

اما این یافته های جدید ممکن است دلالت هایی از لحاظ خطر عفونت دوباره و مدت مصونیت بخشی واکسن داشته باشند.

پژوهشگران برای اینکه دریابند چه شماری از افراد در ایسلند دچارعفونت با کروناویروس جدید شده اند و شرایط مصونیت آنها پس از بهبودی چگونه است، میزان های آنتی بادی در بیش از 30000 ایسلندی را اندازه گرفتند.

بر اساس این نتایج، این پژوهشگران تخمین می زنند حدود یک درصد جمعیت ایسلند دچار عفونت کروناویروس شده باشند. در گروه مورد آنالیز، در56 درصداز پس انجام آزمایش PCR تشخیص قطعی عفونت ویروس کرونا داده شد. حدود 14 درصد افراد تشخیص رسمی نداشتند، اما پس از قرارگیری در معرض ویروس خودشان را قرنطینه نموده بودند. در 30 درصد به جامانده افراد آزمایش آنتی بادی عفونت قبلی با ویروس کرونا را نشان داد.

به گزارش این پژوهشگران، در میان 1215 نفری که آزمایش PCR عفونت ویروسی را در آنها نشان داده بود، در 91 درصد موارد میزان آنتی بادی در دو ماه اول پس از تشخیص افزایش یافت و بعد به حد ثابتی رسیده بود.

البته این نتایج که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، بر گروه یکنواختی از جمعیت از یک کشور واحد متمرکز بود، بنابراین ممکن است یافته ها در بخش های دیگر دنیا با جمعیت ها متنوع تر مشابه این یافته ّا نباشد.

با این وجود این آنالیز نشان می دهد که آزمایش های دقیق آنتی بادی می تواند شیوع حقیقی عفونت ویروس کرونا را نشان دهد.

در مقاله تفسیری در همین شماره ژورنال هشدار داده است که هنوز روشن نیست که آنتی بادی های موجود در بیماران از آنها درباره عفونت دوباره حفاظت خواهد نمود یا نه.

اما ظاهرا آزمایش های آنتی بادی ممکن است یک جانشین به صرفه برای آزمایش های خود ویروس باشند و ممکن است در آنالیز جمعیت ها در کشورهایی که قصد بازگشایی اقتصادها و مدارس شان را دارند، به کار بیایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1153

به "یک آنالیز در ایسلند ، آنتی بادی ضد کرونا تا چهار ماه پس از بهبودی در خون بیماران می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک آنالیز در ایسلند ، آنتی بادی ضد کرونا تا چهار ماه پس از بهبودی در خون بیماران می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید