داروی تازه کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می دهد

به گزارش لوکو، یک شرکت دارویی در آمریکا مدعیست: قرص نو کووید-19 با نام سابیزابولین میزان مرگ و میر را در بیماران بدحال به نصف کاهش می دهد.

داروی تازه کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می دهد

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد داروی آزمایشی بیماران مبتلا به کووید-19 به مقدار ای اثربخش است که سازنده دارو اعلام کرده است که آزمایش بالینی آن را زودهنگام متوقف کرده و برای دریافت مجوز استفاده اضطراری درخواست خواهد داد.

کارشناسان شرکت دارویی Veru در آمریکا اعلام کردند: این دارو موسوم به سابیزابولین، مقدار مرگ و میر بیماران کووید-19 را که مکمل اکسیژن دریافت کرده و در معرض خطر بالای بیماری ریوی و مرگ ناشی از آن قرار دارند به نصف کاهش می دهد.

مسئولان این شرکت دارویی اظهار داشتند: این مطالعه نشان دهنده نقطه عطف مهمی در مبارزه جهانی با کووید-19 است، زیرا سابیزابولین اولین دارویی است که کاهش معنی داری را در آمار مرگ و میر بیماران بستری در بیمارستان که به نوع میانه تا شدید بیماری مبتلا هستند به همراه داشته است.

مقامات این شرکت دارویی تاکید کردند: معتقدیم که داروی سابیزابولین با خواص ضد ویروسی و ضد التهابی دوگانه خود که اثربخشی مثبتی را در مطالعه فاز 3 نشان داد، می تواند برای بیماران مبتلا به نوع میانه تا شدید کووید-19 بستری در بیمارستان که به درمان خوراکی نیاز دارند موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در میان شرکت کنندگان این مطالعه، 98 نفر دارو را دریافت کردند و به 52 نفر علاوه بر مراقبت های منظم، دارونما داده شد. حدود نیمی از افرادی که از دارونما مصرف کرده بودند در مدت 60 روز جان خود را از دست دادند. در مقایسه، 20 درصد افرادی که به مدت 21 روز از داروی سابیزابولین دریافت کرده بودند، جان خود را از دست دادند و 80 درصد نجات پیدا کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2010

به "داروی تازه کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی تازه کرونا که احتمال مرگ را به نصف کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید