ترامپ قصد ایراد سخنرانی پذیرش شکست را ندارد

به گزارش لوکو، دستیاران رئیس جمهور آمریکا گفتند، او برنامه ای برای ایراد سخنرانی قبول شکست که تبدیل به یک سنت در انتخابات های گذشته این کشور شده نداشته و کمپین او قول داده به اجرای نزاع حقوقی خود در سراسر کشور ادامه دهد.

ترامپ قصد ایراد سخنرانی پذیرش شکست را ندارد

به نقل از نیویورک تایمز، کاروان خودروی حامل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حالی روز شنبه وارد باشگاه ملی گلف ترامپ در حومه ویرجینیا شد که سازمانهای خبری به چند روز انتظار پایان داده و اعلام کردند او ریاست جمهوری را به جو بایدن باخته است.

دستیارها با ترامپ تماس گرفتند تا به اطلاع او برسانند پیش بینی های آنها در چند روز گذشته به حقیقت پیوسته است: هر رسانه خبری مطرحی بایدن را به عنوان پیروز انتخابات اعلام کرده است. اما رئیس جمهور آمریکا که یک ساعت قبل از آن در توئیتر نوشته بود: من با اختلاف زیاد در این انتخابات پیروز شدم به گفته آنها، تعجبی نکرد. و او همچنین برنامه هایش را برای اجرای چالشهای حقوقی علیه نتایج انتخابات که طبق هشدار چند تن از مشاورانش، در بهترین حالت شانس کمی برای پیروزی خواهند داشت با بازی گلف تغییر نداد.

این دستیاران گفتند، ترامپ برنامه ای برای آن که به ایراد فوری آن نوع سخنرانی قبول شکستی که در انتخاباتهای گذشته تبدیل به یک سنت شده نداشته و کمپین او قول داده اجرای نزاع حقوقی در سراسر کشور را ادامه دهد. ترامپ در بیانیه ای که به رغم ادامه حضورش در زمین گلف منتشر شد گفت، بایدن تلاش می کند به غلط ژست برنده بگیرد.

این رئیس جمهور آمریکا گفت: حقیقت ساده این است که این انتخابات هنوز تا تمام شدن فاصله زیادی دارد. کمپین ما از روز دوشنبه شروع به پیگیری پرونده ما در دادگاه می کند تا اطمینان حاصل کند قوانین انتخابات کاملا اجرا شده اند و برنده برحق بر مصدر بنشیند.

مشاوران ترامپ عنوان کردند، این رئیس جمهور از پذیرفتن اینکه شکست خورده سرباز زده و بر اتهام بی اساس خود مبنی براینکه دموکراتها انتخابات را دزیده اند اصرار دارد.

اما آنها معتقد نیستند که او به نحوی جلوی ورود بایدن به ریاست جمهوری را بگیرد و اگر او تا زمان ترک ریاست جمهوری سخنرانی رسمی قبول شکست را ایراد نکرده باشد، فشارها بر همپیمانان جمهوریخواهش، اعضای خانواده او و دوستانش افزایش می یابد تا او را متقاعد کنند که باید در برابر مساله اجتناب ناپذیر تسلیم شده و اجازه دهد مردم آمریکا بدانند که قضاوت آنها را می پذیرد.

حتی برخی از قدیمی ترین مشاوران ترامپ، همچون کریس کریستی، فرماندار سابق نیو جرسی علنا گفته اند، او نیاز به مدارک واقعی برای مطرح کردن ادعاهایی که درباره انتخابات مطرح کرده، دارد.

کرسیتی در ای.بی.سی نیوز گفت: این نوع مساله تماما موجب التهاب آفرینی بدون اطلاع رسانی می شود و ما نمی توانیم اجازه به التهاب بدون اطلاع رسانی دهیم.

حالا که بایدن به عنوان پیروز اعلام شده، مشاوران کاخ سفید باید با این واقعیت روبرو شوند که ترامپ در دو ماه و نیم آینده یک رئیس جمهور در حال کناره گیری خواهد بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1264

به "ترامپ قصد ایراد سخنرانی پذیرش شکست را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ قصد ایراد سخنرانی پذیرش شکست را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید