وزیر ارتباطات: تا سرانجام دولت سرعت اینترنت چند صد برابر می گردد

به گزارش لوکو، وزیر ارتباطات گفت: اینترنت پرسرعت و با کیفیت حق مردم است و همکاران من در وزارت ارتباطات به صورت شبانه روزی در کوشش برای برآورده کردن این حق هستند.

وزیر ارتباطات: تا سرانجام دولت سرعت اینترنت چند صد برابر می گردد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست اینستاگرامی خود نوشت: امروز اینترنت تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است و کسب و کار و زندگی روزمره همه هموطنان به آن گره خورده است. همانطور که بارها گفته ام، اینترنت پرسرعت و با کیفیت حق مردم است و همکاران من در وزارت ارتباطات به صورت شبانه روزی در کوشش برای برآورده کردن این حق هستند.

وی اضافه نمود: یکی از طرح های اساسی برای افزایش سرعت اینترنت که در وزارتخانه در حال پیگیری است، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها است که بر اساس هدف گذاری انجام شده تا سرانجام دولت برای هشتاد درصد از خانوارهای کشور امکان دسترسی به این فناوری نو فراهم خواهد شد تا شاهد سرعت های چند ده و بلکه چند صد برابری به اینترنت باشیم.

زارع پور تاکید نمود: روز سه شنبه در نشست دوره ای آنالیز پیشرفت این طرح در جمع مدیران شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت(FCP ها) حضور یافتم. این نشست ها هر 2 هفته یکبار با اهتمام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ارائه گزارش پیشرفت پروژه برگزار می گردد و در آن موانع و مسائل بر سر راه اجرای طرح در شهرهای مختلف مورد آنالیز قرار می گیرد.

وزیر ارتباطات توضیح داد: اجرای تمام و کمال پروژه های ملی و بزرگی مانند فیبر نوری منازل موانعی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید. دولت سیزدهم با تمام توان پای کار این پروژه آمده است تا طعم شیرین اینترنت با سرعت نور را به مردم بچشاند.

زارع پور اعلام نمود: برای تحقق کامل این طرح ملی، همه دستگاه های مرتبط باید پای کار بیایند. وزارت ارتباطات هم به عنوان متولی موضوع، هماهنگ نماینده بین سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط، استانداران و فرمانداران در سراسر کشور خواهد بود.

وی اضافه نمود: تا کنون حدود 2 میلیون پوشش فیبر نوری برای منازل و کسب و کارها ایجاد شده است و هموطنان می توانند پیشرفت این پروژه را به وسیله سایت iranfttx.ir دنبال نمایند و آنالیز نمایند که آیا شهر آنها تحت پوشش قرار گرفته است یا خیر. البته باید توجه داشت که اجرای چنین پروژه زیرساختی با وسعت بیش از 1000 شهر کار ساده ای نیست و فراهم شدن این امکان برای همه هموطنان تا سرانجام دولت سیزدهم طول خواهد کشید.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مرداد 1401 بروزرسانی: 28 مرداد 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2079

به "وزیر ارتباطات: تا سرانجام دولت سرعت اینترنت چند صد برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: تا سرانجام دولت سرعت اینترنت چند صد برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید