هنوز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه بهاره نگرفته ایم

به گزارش لوکو، رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه برنامه های نظارتی و کنترلی اصناف تا پایان تعطیلات ادامه خواهد یافت، گفت: تا به امروز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه های بهاره اتخاذ نشده و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

هنوز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه بهاره نگرفته ایم

قاسم نوده فراهانی در گفت و گو با خبرنگاران در رابطه با نظارت های اصناف در ایام منتهی به سال نو، گفت: تا به امروز برنامه جدیدی برای نظارت و کنترل قیمت اقلام مصرفی شب عید تهیه و تدوین نشده است و تنها برنامه های نظارت و کنترلی که از ماه های گذشته در دستور کار قرار گرفته، انجام می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران شرح داد: طرح نظارت بر قیمت ها و مقابله با افزایش قیمت در پی افزایش نرخ بنزین همچنان از سوی اصناف به جدیت پیگیری می شود و تا خاتمه تعطیلات عید نوروز طرح های نظارتی اصناف با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه بهاره در تهران برگزار خواهد شد؟ گفت: تا به امروز برای برگزاری نمایشگاه بهاره از سوی اتاق اصناف تهران برنامه ریزی صورت نگرفته و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیری های لازم در راستای برگزاری نمایشگاه های بهاره اتخاذ خواهد شد.

در همین رابطه روز دوشنبه سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: مرکز امور اصناف و بازرگانان ضوابط اجرای نمایشگاه های بهاره و فروش فوق العاده را پیرو دستورالعمل برگزاری نمایشگاه های بهاره که قبلاً از سوی وزیر صنعت ابلاغ شده، به سرعت تهیه و ابلاغ خواهد کرد تا اتاق های اصناف سراسر کشور، با توجه به اینکه مجری برگزاری نمایشگاه ها هستند، بتوانند در یک دستورالعمل تعیین، نمایشگاه ها را برگزار کنند؛ این در حالی است که در کارگروه تنظیم بازار استان ها که با ریاست استاندارد و حضور دستگاه های اجرایی مثل شهرداری ها، نیروی انتظامی و کنندگان وزارتخانه های اقتصادی حضور دارند، کار به گونه ای تعیین تکلیف خواهد شد که هزینه برگزاری نمایشگاه ها، طوری مدیریت شود تا غرفی که در اختیار فعالان اقتصادی برای عرضه کالا با نرخ مناسب و با کمترین هزینه باشد و امکان عرضه کالا با نرخ مناسب نیز فراهم شود.

محمدرضا کلامی اضافه کرد: البته ضرورت دارد نهادهای عمومی دولتی که فضاهای برگزاری نمایشگاه ها را فراهم کنند و سایر دستگاه ها که مسئولیت برگزاری نمایشگاه ها را دارند باید امکاناتی از جمله پارکینگ، عابربانک، آتش نشانی و نیروی انتظامی همکاری لازم را صورت دهند و هزینه ها را در چارچوب ضوابط مبذول دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 732

به "هنوز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه بهاره نگرفته ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه بهاره نگرفته ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید