همکاری چینی ها برای تولید کامیون در ایران

به گزارش لوکو، رییس سازمان راهداری از تامین موتور قرارداد تولید کامیون در داخل از طریق شرکت های چینی خبر داد و گفت:سازمان راهداری 13 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است.

همکاری چینی ها برای تولید کامیون در ایران

به گزارش تسنیم، داریوش امانی در نشست خبری در خصوص فرایند نوسازی کامیون های فرسوده با ظرفیت تولید کنندگان داخلی و اینکه آیا در موضوع امضای قرارداد با دو شرکت داخلی بررسی های لازم اجرا شده بود، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در صنعت خودرو روی داده و تلاش شده از ظرفیت داخلی برای نوسازی ناوگان کامیون استفاده شود.

وی افزود: در این راستا قرارداد 1000 دستگاه با شرکت ماموت و 5000 دستگاه با ایران خودرو امضا شده است. در پی تامین منابع مالی این قرارداد ها هستیم.

وی شرح داد: سازمان راهداری همواره در پی حمایت از تولیدکنندگان داخلی بوده است. در این زمینه نیز طی قراردادی با شرکت هپکو برای این شرکت منابع مالی را تأمین کردیم و خط تولید این کارخانه مجددا فعال شده است.

وی با بیان اینکه قبل از تحریم ماموت در کشور کامیون اسکانیا تولید می کرد و ایران خودرو بنز، گفت: با توجه به اینکه تحریم هستیم عمدتا شرکت های چینی تامین کننده موتور کامیون های تولید داخل هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی و معضلات و ابزار های اساسی برای ما قیر است، افزود: اگر این موضوع حل شود خیلی از پروژه ها انجام می شود.

از مجلس برای عملیاتی شدن قیر رایگان را خیلی پیگیری کردیم.امانی بیان نمود: متاسفانه در شش ماه دوم سال در تعداد کمی از استان ها می توانیم عملیات راهداری را انجام دهیم.وی با یادآوری اینکه تهاتر قیر هم از امسال ممنوع است، اظهار کرد: سهم وزارت راه 7200 میلیارد تومان بوده است.

به دلیل افزایش قیمت قیر در بورس، قرار شد قیر تحویلی به دستگاه های دولتی با قیمت 9.5 میلیون تومان به ازای هر تن محاسبه شود.به گفته وی، سالانه حدود 2 میلیون تن قیر نیاز داریم که حدود 10 درصد قیر به سازمان راهداری تحویل می شود.وی همچنین از بدهی حدود 13 هزار میلیارد تومان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به پیمانکاران خبر داد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1867

به "همکاری چینی ها برای تولید کامیون در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری چینی ها برای تولید کامیون در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید