معروف ترین ساحل تایلند تا تاریخی نامعلوم بسته شد

به گزارش لوکو، کشور تایلند ساحل های زیبای فراوانی دارد؛ اما نام یکی از آن ها همیشه می درخشد. حالا اعلام شده که این ساحل تا تاریخی نامعلوم به روی گردشگران بسته خواهد بود.

معروف ترین ساحل تایلند تا تاریخی نامعلوم بسته شد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

وقتی حرف ساحل می گردد کشور تایلند نام های بزرگی را در پرونده خود دارد؛ خلیج مایا در کو فی فی (Koh Phi Phi) محل فیلمبرداری فیلم سینمایی ساحل (The Beach) با درخشش لئوناردو دی کاپریو و از جاذبه های بزرگ گردشگری این منطقه است؛ اما اخیراْ اعلام شده که این مکان تا تاریخی نامعلوم و برای جبران خساراتی که بر اثر بازدید روزانه هزاران توریست به آن زده شده، بسته خواهد بود.

خبر بسته شدن این ساحل در ماه فوریه اعلام شده بود و انتظار می رفت تا خاتمه ماه هایی که در طول آن ها بازدید از این مکان کم تر است یعنی تا اول اکتبر ادامه یابد؛ اما بازگشایی این مکان ابتدا تا نوامبر و حالا تا زمانی نامعلوم به تعویق افتاده است.

این خبر را اداره حفط و نگهداری از منابع طبیعی، پارک ملی، حیات وحش و پوشش گیاهی در روز سه شنبه اعلام نمود. این تصمیم پس از جلسه ای گرفته شد که طی آن متخصصان محیط زیست توافق کردند حتی 6 ماه زمان هم برای جبران خساراتی که هجوم گردشگران به این ناحیه زده کم است.

آن ها اعلام نمودند که با کاشتن تعداد زیادی درخت و بیش از هزار مرجان دریایی پیشرفت هایی حاصل شده است؛ اما این گونه های ظریف احتیاج به زمان بیش تری برای رشد کردن و پایدار شدن به دور از حضور گردشگران دارند و بنابراین خلیج مایا تا زمانی که به نظر برسد زیست بوم (اکو سیستم) این ناحیه به حالت عادی خود بازگشته است، بسته باقی می ماند.

البته این تصمیم ممکن است برای گردشگرانی که به منظور بازدید از این مکان برنامه ریزی نموده بودند ناخوشایند باشد. این خلیج از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کو فی فی است و بعضی شرکت های گردشگری محلی به این تصمیم اعتراض نموده اند. تخمین زده می گردد که این مکان در پربازدیدترین ماه های سال رقمی حدود 5000 توریست در روز را به خود می بیند. ممکن است زمانی که خلیج مایا بازگشایی گردد محدودیتی برای بازدید روزانه از این مکان در نظر گرفته گردد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 507

به "معروف ترین ساحل تایلند تا تاریخی نامعلوم بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف ترین ساحل تایلند تا تاریخی نامعلوم بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید