معرفی ستاره های بین المللی هنرهای تجسمی در جشنواره سیزدهم

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - دبیر سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر می گوید در این دوره از جشنواره بخش ستارگان جهانی هنر ایران اضافه شده است که این بخش مختص هنرمندانی است که خارج از ایران و در بی ینال ها و جشنواره ها طی سال های 2019 و 2020 جایزه گرفته اند.

معرفی ستاره های بین المللی هنرهای تجسمی در جشنواره سیزدهم

به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، علی اشرف صندوق آبادی دبیر سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در مورد آخرین اخبار این دوره از جشنواره گفت: در این دوره از جشنواره به جز بخش فراخوان که با عنوان طوبای زرین شناخته شده است، بخش های دیگری نیز دارد که همزمان مقدمات برگزاری آن ها در حال انجام است. از جمله بخش چاپ دستی که به صورت یک نمایشگاه مستقل و با کیوریتوری احمد وکیلی برگزار می گردد و وی از چند هنرمند در حوزه چاپ دستی برای حضور در نمایشگاه دعوت می نماید.

وی ادامه داد: همچنین ما در این دوره از جشنواره بخش ستارگان جهانی هنر ایران را داریم. این بخش مختص هنرمندانی است که خارج از ایران و در بی ینال ها و جشنواره ها طی سال های 2019 و 2020 جایزه گرفته اند. در این ارتباط با انجمن های مختلفی در ارتباط هستیم و همین جا هم اعلام می کنم کسانی که در رویدادی خارج از کشور برگزیده شده اند می توانند حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ 10 دیماه، با دبیرخانه جشنواره و با شماره های 66946910 و 66946911 تماس بگیرند و از نحوه برگزاری این بخش و سایر اطلاعات مورد احتیاج آگاه شوند. آثار این هنرمندان در نمایشگاه جشنواره به نمایش در می آید و در کتاب جشنواره هم چاپ خواهد شد. تا به امروز در چهار رشته عکاسی، کاریکاتور، تصویر سازی و سفال، حدود 300 هنرمند از انجمن ها به دبیرخانه معرفی شده اند و بعضی از انجمن ها هم اعلام کردند که هنرمندی در این حوزه ندارند که جایزه ای بین المللی کسب نموده باشد. البته دبیرخانه جشنواره هم این موارد را رصد می نماید.

دبیر سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در ادامه با اشاره به بخش مفاخر این دوره از جشنواره گفت: سال گذشته مفاخر عزیز انتخاب شدند و مقدمات تجلیل از آنها هم فراهم بود ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا در بخش مفاخر هنرهای تجسمی کشور نتوانستیم برنامه ای اجرا کنیم. در نظر داریم که سال جاری برنامه ای برای قدردانی از مفاخر برگزار کنیم .

وی همچنین به رویکرد جدیدی در این جشنواره اشاره نمود و گفت: بر اساس مصوبه شورای سیاستگذاری، برگزیدگان جشنواره های هنرهای تجسمی جوانان دوره های 25 و 26 و 27، جشنواره های هنرهای تجسمی فجر دوره های 11 و 12، پنجمین دوسالانه خوشنویسی و یازدهمین دوسالانه سرامیک، می توانند پس از ثبت نام در سایت جشنواره، آثارشان را بدون انتخاب اولیه و با هماهنگی دبیر، مستقیما به نمایشگاه ارسال نمایند و پس از نمایش، همراه سایر آثار، برای برگزیده شدن داوری نهایی نیز خواهند شد .

وی با اشاره به اینکه محل برگزاری این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر است، اظهار کرد: همانطور که هنرمندان می دانند مهلت ثبت نام تا 14 دی ماه برقرار است.

نشانی سایت دبیرخانه جشنواره http://fajrtajasomi.ir است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1360

به "معرفی ستاره های بین المللی هنرهای تجسمی در جشنواره سیزدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی ستاره های بین المللی هنرهای تجسمی در جشنواره سیزدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید