معرفی تویوتا سوپرا اسپرت مجهز به سقف تارگا

به گزارش لوکو، تویوتا در SEMA امسال از چند محصول شامل خودروی مفهومی GR Supra Sport Top مجهز به سقف تارگا، نسخه Heritage سوپرا و تریلر مفهومی تاکوما رونمایی کرد.

معرفی تویوتا سوپرا اسپرت مجهز به سقف تارگا

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، تویوتا به تازگی موج جدید محصولات خود را برای نمایشگاه SEMA360 در فضای وب به نمایش گذاشته است که شامل GR Supra Sport Top مدل 2021، تریلر مفهومی TRD-Sport برای تویوتا تاکوما و نسخه ای جدید از مدل 2020 GR Supra Heritage Edition می شود.

اد لاوکس، معاون بازاریابی تویوتا، در این زمینه می گوید:

ما چهار خلاقیت برای اشتهای سیری ناپذیر هواداران تویوتا داریم شامل مدلی جدید از GR Supra با رنگ آمیزی دستی و سفارشی، دو خودوی مخصوص دریفت از GR Supra و وانت تاکوما. اما ما بهترین ها را برای آخر ذخیره کردیم و امروز مفتخریم که جدیدترین ساخته های خود شامل 2021 GR Supra Sport Top و تریلر TRD-Sport را نیز در میان برخی موارد به نمایش می گذاریم.

تویوتا GR سوپرا Sport Top مدل 2021

در حقیقت این نمونه اولیه ای به شمار می رود که بر اساس نسخه GR Supra Heritage Edition ساخته شده و دارای نشانه ها و به روزرسانی ها مشابه اما با سقف جداشدنی است. طرح سقف دارای دو صفحه ترکیبی چاپ سه بعدی است که طبق خطوط بدنه خودرو رسم شده اند و به تویوتا سوپرا اجازه می دهد شکل بدنه را در کنار شیشه جلو و سقف خارجی حفظ کند. به منظور حفظ یکپارچگی ساختار خودرو، تقویت کننده هایی به سازه های بدنه خارجی سقف و همچنین زیر بدنه (از محل قرارگیری پیشرانه تا عقب خودرو) اضافه شدند.

تغییرات دیگر شامل دیفیوزر عقب بازطراحی شده، تنظیمات جدید اگزوز شامل لوله های خروجی دوتایی در مرکز، بال مخصوص با الهام از MK IV، چراغ های عقب گرد و رنگ بدنه سفید است.

مارتی شورتر، سرپرست تولید این محصول، می گوید:

تویوتا واقعاً می خواست همنشینی برای نسخه Heritage داشته باشد؛ اما ساخت این مدل آسان نبود و ما فکر زیادی برای برش سقف و برداشتن قسمت قابل توجهی از ساختار خودرو کردیم. این کار بسیار پیچیده تر از چیزی بود که در ابتدا فکر می کردیم. برداشتن قسمت فوقانی خودرو بسیار سخت بود و برای حفظ استحکام GR Supra به کارهای ابتکاری نیاز داشت. من عاشق طرح آن هستم و امیدوارم دیگران نیز آن را دوست داشته باشند.

با آماده سازی تویوتا GR Supra Sport که برای حضور در نمایشگاه دیجیتال SEMA امسال برنامه ریزی شده است، بار دیگر روح تویوتا سوپرا مجهز به سقف تارگا که در دهه 1980 و 1990 میلادی ساخته می شد، زنده شد. تویوتا برای ساخت خودروی مفهومی GR Supra Sport Top از طرح سقف سوپرا تارگا A80 الهام گرفته است؛ درحالی که این مدل به عنوان زیرساخت از مدل سقف دار تویوتا سوپرا GR Supra 2019 ملقب به A90 بهره می برد. علاوه بر این، نسخه Heritage هم وجود دارد که سال گذشته طی نمایشگاه SEMA در لاس وگاس رونمایی شد.

تویوتا با همکاری شرکت KCs Paint Shop مستقر در تگزاس، کار ساخت خودروی مفهومی سوپرا تارگا را به انتها رساند. آن ها برای انجام کار و تبدیل تویوتا سوپرا کوپه به یک خودروی اسپرت روباز به ابزار برش متفاوتی روی آوردند. تویوتا به جای قسمت برداشته شده از سقف خودرو، یک جفت پنل ترکیبی ساخته شده با چاپ سه بعدی قرار داده است که کاملا با شکل خودرو مطابقت دارد.

نتیجه نهایی کاملا چشم گیر به نظر می رسد؛ زیرا هنگام قرار دریافت دو قطعه سقفی، به سختی می توان فهمید که این خودرو، تویوتا سوپرا تارگا است یا مدل کوپه معمولی. طرح اصلی بدنه خودرو با استفاده از هدر اصلی شیشه جلو و شکل های ساختار بدنه سقف خارجی در دو طرف راننده و سرنشین حفظ شد. به نظر می رسد این طراحی اصلی خودرو است؛ حتی اگر بدانیم دقیقاً با طرحی تغییریافته سروکار داریم.

تویوتا GR Supra Sport Top چیزی بیش از برداشتن سقف ثابت و جایگزینی آن با پنل برداشتنی است؛ زیرا تیم پشتیبان پروژه از قسمت روبه روی پیشرانه تا سپر عقب، تقویت کننده هایی در زیر خودرو اضافه نمود. علاوه بر این، بدنه بیرونی تقویت شده است تا صلابت و استحکام GR Supra را حتی در شرایط رانندگی اسپرت حفظ کند.

ممکن است تصمیمات تویوتا باعث تعجب برخی از افراد شود؛ چرا که خودروساز ژاپنی حاضر نیست خودروی مفهومی مخصوص نمایشگاه SEMA را به محصولی تبدیل کند که واقعاً بتوان آن را خرید. شاید بی ام و زیاد از تبدیل این مدل مفهومی به محصول تولیدی راضی نشود؛ زیرا می تواند بر فروش Z4 که تویوتا سوپرا بر اساس آن ساخته شده است، تأثیر منفی بگذارد. بی ام و Z4 سقف برقی جمع شدنی دارد؛ درحالی که تویوتا سوپرا دارای سقف جداشدنی با پنل هایی است که فرد باید خودش آن ها را بیرون بیاورد.

سوپرا اولین خودروی اسپرت تویوتا نیست که سقف ثابت خود را در دوران مدرن از دست می دهد؛ تویوتا 86 در سال 2013 فرایند مشابهی برای ساخت خودروی مفهومی FT 86 پشت سر گذاشت. این مدل به جای استفاده از تنظیمات تارگا، از سقف پارچه ای با کارکرد الکتریکی بهره می برد. در سال 2019، تویوتا اعتراف کرد این مدل مفهومی طی برهه ای تقریبا به مدل تولیدی تبدیل شده است؛ اما در نهایت هرگز این اتفاق نیفتاد.

آیا تویوتا به جای تداوم نسخه سلیکا (Celica)، از تنظیمات تارگا که برای اولین بار در سال 1986 برای مدل نسل سوم سوپرا به کار گرفت دوباره استفاده می کند؟ قطعا گذشت زمان درستی این موضوع را نشان خواهد داد.

تریلر TRD-Sport

به عنوان طرحی مفهومی و راه حلی برای تفریح و گردش، تریلر جدید برای تویوتا تاکوما در نظر گرفته شده است که به کاوشگران اجازه می دهد قبل از ادامه ماجراجویی های آف رود (خارج از جاده)، اردوگاه خود را سریعاً راه اندازی کنند.

لاوکس می گوید:

از مدت ها قبل علاقه به سفرهای خارج از جاده و مسیرهای ناشناخته وجود داشته است؛ اما چنین محصولاتی در سال 2020 به سطح بالاتری رسیده اند. با توجه به اعتبار و شهرت زیاد تویوتا در زمینه آف رود، ما فکر کردیم ایجاد تریلری مناسب برای سفرهای زمینی وانت و خودروهای شاسی بلند واقعاً جالب است.

خودروساز ژاپنی از کفی عقب تاکوما به عنوان پلتفرمی کامل برای سفرهای آف رود نام می ِبرد که به نظر می رسد بسیار خوب طراحی و ساخته شده و جادار است. هدف بعدی، اضافه نمودن راحتی سرنشینان خودرو در عین حفظ مرکز ثقل پایین و زاویه دید عالی بود.

از جمله امکانات این تریلر می توان به بالابر، چادر چهارنفره یاکیما با نگهدارنده تیرک سایبان، توالت و سطل آشغال سفارشی، یخچال، بخاری آب گرم، دوش حمام، ژنراتور، باتری Optima Yellow Top، مخزن ذخیره آب شیرین 16 گالنی، مخزن 15 گالنی نگهدارنده آب خاکستری (فاضلاب) و سینک ظرفشویی و اجاق گاز اشاره کرد.

در صورت استقرار کامل، این تریلر می تواند محل مناسبی برای کمپینگ باشد و حتی به لطف چند چراغ LED و لوازم جانبی ساخت شرکت RIGID، محیط اطراف را به خوبی روشن کند.رینگ های TRD Pro به لاستیک General Grabber X3 285/70/17 مجهز شده اند.

نسخه 2020 GR Supra Heritage

تویوتا به دلیل محبوبیت نسخه Heritage پس از رونمایی در سال 2019، این نمونه اولیه را برای حضور در نمایشگاه SEMA ترجیح داد. این خودرو دارای پیشرانه ای با قدرت 500 اسب بخار (توربوشارژ و ECU اصلاح شده)، استفاده مجدد از رنگ قرمز برای بدنه، به علاوه چراغ های جلو سفارشی، چراغ های عقب و بال عقب به سبک MK IV است. برای اطمینان از عملکرد مطلوب، تویوتا همچنین ترمزهای بزرگ تر و سیستم تعلیق جلو و عقب سفارشی به آن اضافه نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1369

به "معرفی تویوتا سوپرا اسپرت مجهز به سقف تارگا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی تویوتا سوپرا اسپرت مجهز به سقف تارگا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید