طبیعت گردی و کشف آمریکای جنوبی

به گزارش لوکو، آمریکای جنوبی دارای طبیعت کشف نشده ای است که ارزش گشتن و کسب تجربه های نو و هیجان انگیز را دارد. در این مقاله با منطقه ها بکر آشنا خواهید شد.

طبیعت گردی و کشف آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی شبیه مکانی است که هنوز، موارد زیادی در آن وجود دارد که کشف نشده است. این قاره پهناور از کلمبیا تا آرژانتین، ارزش سفر و مهر خوردن در گذرنامه را دارد. مهم نیست که برای سفر چه سنی داشته باشید، مهم این است که از هدایت های لازم در این سفر برخوردار شوید تا به برترین نحو آن را برنامه ریزی کنید.

گشت و گذار در پارک ملی تیانا(Teyuna)

کجا: کلمبیا

مدت: 5 روز

سطح دشواری: چالش بر انگیز

چرا باید بروید: اگر در پی مکانی کشف نشده هستید که در حال حاضر هم افراد کمی به آنجا رفت و آمد داشته باشند، سفر به شمال کلمبیا و آشنایی با حیات وحش آن، می تواند برترین انتخاب باشد. این سفر چالش بر انگیز را از جنگل سرسبز کوه های سیرا نوادا شروع کنید تا به شهر باستانی کلمبیایی که به وسیله مردم بومی تیرانا ساخته شده است، برسید. برای رسیدن به آخرین ورودی این پارک ملی، حدود 1200 گام تخمین زده شده است. تنها 10 درصد از خرابه های باستانی کشف شده است که به مجذوب کنندهیت مرموز آن می افزاید. نکات برجسته این گشت و گذار می تواند شنا در رودخانه Buritaca، تماشای پرندگان در جنگل و خوابیدن در فضای باز باشد.

پارک ملی کالیلگونا(Calilegua)

کجا: آرژانتین

مدت: 6 روز

سطح دشواری: چالش برانگیز

چرا باید بروید: دره های بیابانی سان پدرو د آتاکاما در شیلی و بولیوی سالار د اویونی بسیار شناخته شده هستند اما هنوز هم در آرژانتین منطقه ها غریب و ناشناخته زیادی وجود دارد که در شمال غرب آن واقع شده است. سفری هیجان انگیز را با کشف راستا های مجذوب کننده، اقامت در ایستگاه های کوچک کوهستانی، آشنایی با جوامع محلی و بومی، گذشتن از جنگل و رودخانه، تجربه خواهید کرد. راستای که به پارک ملی کالیلگونا ختم می گردد، در سایت میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است. در این راستا، منظره ها به طرز چشم گیری زیبا هستند.

آیسن(Aysén) به فیتز روی(Fitz Roy)

کجا: شیلی

مدت: 9 روز

سطح دشواری: میانه تا چالش برانگیز

چرا باید بروید: اگر چه بیشتر مسافران به طور مستقیم به جنوب پاتاگونیا می فرایند، اما شمال پاتاگونیا دارای یخچال های طبیعی، آبشار، رودخانه و حیات وحشی است که در راستا جنوب بزرگ راه آیسن واقع شده است. داشتن سفری 9 روزه به پارک ملی پاتاگونیا که به وسیله کریستین و داگلاس تامپکینز در زمینی حفاظت شده به مساحت 2.2 میلیون هکتار ساخته شده است، تجربه ای بی نظیر را برای شما خلق می نماید. این پارک در دره Chacabuco واقع شده است و دارای بالاترین سطح تنوع زیستی است. از جنگل سر سبز، تالاب و آبشار که بگذرید به مرز شیلی و آرژانتین خواهید رسید.

سفر از کوه آتشفشانی به پارک ملی کوتیفا(Cotopaxi)

کجا: اکوادور

طول: 6 روز

سطح دشواری: چالش برانگیز

چرا باید بروید: خارج از کیتو، مرکز شلوغ اکوادور، با راستا پر از آتشفشان روبرو خواهید شد. در این راستا مجموعه ای از قله های معروف را هم خواهید دید. سفر 6 روزه خود را به سمت پارک ملی کوتیفا شروع کنید. هم می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید و هم شب، کمپینگ داشته باشید.

ماچو پیچو

کجا: پرو

مدت: 13 روز

سطح دشواری: چالش برانگیز

چرا باید بروید: کشور هایی که راستا پیاده روی و طبیعت گردی در آنها کمی دشوارتر باشد، راستا و آثار آن کمتر نابود می شوند. اگر می خواهید در ماچو پیچو گشت و گذاری داشته باشید، راستا اینکا یا سالکنتای، با منظره کوهستان پرو می تواند تجربه بی نظیری باشد. اگر در پی راستای جایگزین و مشهور هستید، سفر به Choquequirao می تواند مناسب باشد. این شهر با عنوان گهواره طلا شناخته شده است و دسترسی به آن فقط با پای پیاده امکان پذیر است.

ترکرا بارانسا(Tercera Barranca) به سیرا باگوالس(Sierra Baguales)

کجا: شیلی

مدت: پیاده روی روزانه

سطح دشواری: میانه

چرا باید بروید: در نزدیکی پارک ملی تورس دل پین(Torres del Paine) و در امتداد مرز آرژانتین واقع شده است. سیرا باگوالس در شیلی، یک منطقه کشف نشده، بی نظیر و کامل است که در آن اسب های وحشی را خواهید دید. می توانید در پاتاگونیا اقامت داشته باشید و هر روز در این منطقه پیاده روی کنید. از دامنه ها عبور کنید و جنگل های که دارای درختان متنوع و حتی با بیش از 20 میلیون سال قدمت را ببینید.

آتین(Atins) به پارک ملی لانگووس(Lençóis Maranhenses)

کجا: برزیل

مدت: 3 روز

سطح دشواری: میانه

چرا باید بروید: در امتداد اقیانوس اطلس، شمال برزیل در استان ماراناهو، در حیات وحش با پای برهنه(فقط به جوراب احتیاج خواهید داشت)، در پارک ملی لانگووس که دارای آب شیرین و تپه های شنی است، پیاده روی کنید. این منطقه دارای آب و هوایی بی نظیر است، گویی بر روی ابریشم قدم بر می دارید. بعلاوه این منطقه دارای الگوی باران غیر معمولی است. پارک ملی لانگووس دارای طبیعت خاصی است که در سایت میراث دنیای یونسکو هم به ثبت رسیده است. شب های پر ستاره و غروب آفتاب آن نیز بی نظیر است.

سفر به آبشار Kaieteur

کجا: گویانا

مدت: 14 روز

سطح دشواری: آسان تا میانه

چرا باید بروید: گویان دارای طبیعتی زیبا، جنگل های بارانی بی نظیر همراه با میراث فرهنگی غنی در منطقه است. در این منطقه ممکن است پیروز به تماشا پوما، میمون قرمز، کاپیبارای و مجموعه ای از پرندگان از جمله توکان، شوید. اکو سیستم جنگل بارانی گویانا، بسیار منحصر به فرد است. آبشار Kaieteur یکی از بلند ترین آبشار های تک قطره ای در دنیا است که در پارک ملی به همین نام واقع شده است.

اوسنگات (Ausangate) به کوهستان رنگین کمانی

کجا: پرو

مدت: 6 روز

سطح دشواری: میانه تا چالش برانگیز

چرا باید بروید: فقط سه ساعت از کوسکو فاصله دارد. اوسنگات معمولا بدون جهانگرد است زیرا مسافران، محو زیبایی و جاذبه های کوسکو در ماچو پیچو، می شوند. اوسنگات دارای طبیعتی کوهستانی است، به همین علت است که نفوذ بیرونی در آن کم است. بین پنج گذر گاه کوهی 15000 تا 17000 فوت توقف داشته باشید تا منظرهی از کوه های برفی تا بیابان های نئون را ببینید. بعلاوه دو چشمه طبیعی آب گرم در این منطقه وجود دارد که برای برطرف بیماری و خستگی عضلات بسیار مفید است. اما جایزه واقعی شما در سرانجام سفر است زیرا با تپه های رنگی که به کوهستان رنگین کمانی معروف است، ربرو خواهید شد.

مدار دینتس(Dientes)در ایسلا ناوارینو(Isla Navarino)

کجا: شیلی

مدت: 4 روز

سطح دشواری: چالش برانگیز

چرا باید بروید: جنوبی ترین قسمت دنیا، مدار دینتس در ایسلا ناوارینو، شیلی است. تا حد زیادی بدون راستا است، به همین علت سفر شما پر از ماجرا و چالش خواهد بود. بر روی قله های ناهموار پیاده روی داشته باشید تا به اردوگاه روستایی برسید. مرداب، تالاب و کوه کوردینگتون(Codrington) از دیگر مواردی است که بازدید از آنها را از قلم نیاندازید.

کوه رورایما(Roraima)

کجا: ونزوئلا

طول: 8 روز

سطح دشواری: میانه

چرا باید بروید: رفتن به کوه رورایما یکی از بزرگ ترین و ناب ترین تجربه ها در سفر به آمریکای جنوبی است. از پیاده روی در حیات وحش و راستا رفتن به سمت رودخانه ی کوکنان، جنگل های متراکم، دره، تالاب و جریان ها لذت ببرید.

ال چالتن(El Chaltén) به لاگونا د لس ترس(Laguna de los Tres)

کجا: آرژانتین

مدت: پیاده روی روزانه

سطح دشواری: میانه

چرا باید بروید: سفر به آرژانتین بدون رفتن به پارک ملی لاگونا د لس ترس، کامل نیست. یکی از برترین منظره ها از کوه فیتز روی، شناخته شده است. در این سفر بازدید از کو های ال چالتن و عبور از اردوگاه پوینکونت را از دست ندهید. بعد از صعود بر روی کوه فیتز، با منظره ای جالب روبرو خواهید شد. برکه ای فیروزه ای رنگ که با گرانیت خاکستری و براق گره خورده است.

منبع: کجارو / travelandleisure.com
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1915

به "طبیعت گردی و کشف آمریکای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت گردی و کشف آمریکای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید