ضیائیان: تهران خنک می شود ، هشدار آبگرفتگی در 3 استان

به گزارش لوکو، مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه در شرق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارندگی و رعد و برق پیش بینی می شود و احتمال آبگرفتگی وجود دارد.

ضیائیان: تهران خنک می شود ، هشدار آبگرفتگی در 3 استان

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیائیان در تشریح آخرین شرایط جوی کشور در روزهای آینده و امروز بیان نمود: بعدازظهر امروز در آذربایجان شرقی، قم، قزوین، سمنان، خراسان شمالی، شمال استان مرکزی و شمال اصفهان سرعت باد افزایش می یابد.

وی ادامه داد: در سه روز آینده در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان رضوی و شرق کرمان وزش باد داریم که در زابل در برخی ساعات با گرد و خاک همراه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان نمود: روز دوشنبه در شرق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و بارندگی گاهی با وزش باد شدید پیش بینی می شود که احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و آبگرفتگی وجود دارد، توصیه می شود آبروهای شهری و روستایی بررسی و بازگشایی شوند، همچنین در تردد و اسکان و چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط شود.

ضیائیان ادامه داد: روز آینده 9 شهریور و دوشنبه در شمال شرق کشور دما 4 تا 6 درجه کاهش می یابد و از سه شنبه 11 شهریور تا پنج شنبه در استان های ساحلی خزر، اردبیل و شمال شرق کشور دما 5 تا 8 درجه افزایش می یابد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: در دو روز آینده در ساعت بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات تهران، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان همچنین جنوب کرمان، جنوب فارس و استان هرمزگان، بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: بعدازظهر امروز 8 شهریور با شمالی شدن جریانات در سواحل شمالی کشور به تدریج در استان گلستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم که این شرایط در دو روز آینده در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

ضیائیان با بیان اینکه فردا شدت بارش ها در استان های گلستان و خراسان خواهد بود، اضافه کرد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور شمال شرق و همچنین دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز شنبه 8 شهریور قسمتی ابری است، جهت باد امروز در تهران، جنوبی و سرعت باد 14 کیلومتر است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10کیلومتر و نم نسبی 12 درصد است.

وی اظهار کرد: روز آینده آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد و به تدریج کاهش دما پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 32 و 21 درجه خواهد بود و روزهای دوشنبه و سه شنبه بیشینه دمای تهران به 30 درجه کاهش می یابد.

ضیائیان افزود: امروز اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1142

به "ضیائیان: تهران خنک می شود ، هشدار آبگرفتگی در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضیائیان: تهران خنک می شود ، هشدار آبگرفتگی در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید