سیچلو در ایتالیا کار می نماید اما از والیبال ایران حقوق می گیرد!

به گزارش لوکو، در حالی که فاصله زیادی تا بازی های آسیایی نمانده، فدراسیون همچنان در انتظار سیچلو مربی تیم ملی ب است که اگر چه از ایران حقوق میگیرد اما مشغول کار در لیگ ایتالیاست!

سیچلو در ایتالیا کار می نماید اما از والیبال ایران حقوق می گیرد!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، با توجه به برنامه پرترافیکی که والیبال ایران در سال 2018 پیش رو دارد و باید علاوه بر حضور در لیگ ملت های والیبال در بازی های آسیایی جاکارتا و قهرمانی دنیا نیز شرکت کند.

رئیس فدراسیون والیبال پیش از تعطیلات عید نوروز 1397 از اعزام تیم ملی ب به بازی های آسیایی 2018 اندونزی اطلاع داد. احمد ضیایی فاصله کوتاه زمانی بین انتها لیگ ملت ها و بازی های آسیایی و سپس پیش رو بودن مسابقات قهرمانی دنیا آن هم در فاصله زمانی نزدیک پس از اتمام بازی های آسیایی را دلیل اصلی اعزام تیم ملی ب مطرح نمود چرا که والیبال ایران مدعی اول کسب مدال طلای بازی های آسیایی 2018 و تکرار قهرمانی دوره گذشته این بازی ها در اینچئون است.

پس از اعلام این خبر اهالی والیبال و رسانه ها از اخذ چنین تصمیمی استقبال کردند، زیرا با اعزام تیم ملی ب و حضور بعضی بازیکنان کم تجربه تر در قالب تیم ملی در چنین بازی های مهمی می تواند بر پیشرفت کیفی نفرات جوان تاثیر مثبت بگذارد.

از سوی دیگر احمد ضیایی پس از انتخابش به عنوان رئیس جدید فدراسیون والیبال در پاییز 1396 و در مصاحبه های مختلف از خوان سیچلو آرژانتینی به عنوان گزینه اول فدراسیون والیبال برای سپردن راهنمایی تیم ملی ب در بازی های آسیایی یاد می کرد اما در فاصله کمتر از دو ماه مانده به شروع بازی های آسیایی نه خبری از تشکیل تیم ملی ب است و نه خبری از معین سرمربی آن.

اما اینکه هنوز هم گزینه نخست فدراسیون با وجود تاخیر چند هفته ای برای آمدن به ایران، سیچلو است جای تعجب دارد. آن هم در فاصله کمتر از دو ماه به بازی های آسیایی معین نیست چرا والیبال ایران معطل یک مربی خارجی است و چرا شروع برنامه های تیم ملی به منوط به بازگشت سی چلو شده است. عمده پاسخ های این سوالات شاید به قراردادی مرتبط باشد که در سال 2015 با سیچلو بسته شد. قراردادی یکطرفه که بر اساس آن و توافقاتی که بعدا حاصل شد، سیچلو حتی به خاطر هفت ماه حضور در خارج از کشور و همزمان با کار در باشگاه های خارجی از خزانه ایران نیز حقوق می گیرد!

خوان سیچلو 43 ساله کارش در عرصه مربیگری را از سال 2006 با راهنمایی تیم های ملی نوجوانان و جوانان آرژانتین شروع کرد و پس از پنج سال فعالیت در رده های پایه این کشور پیروز به کسب مدال برنز 2009 و مدال نقره 2011 جوانان دنیا شد. پس از این پیروزیت و در پی قطع همکاری فدراسیون والیبال آرژانتین با جان اوریانته در سال 2008، سرمربیگری تیم ملی والیبال آرژانتین در کاپ آمریکا را برعهده گرفت و به عنوان چهارم دست یافت اما پس از این رقابت ها خاویر وبر جایگزین او شد.

شروع کار سیچلو با فدراسیون والیبال ایران به سال 2011 برمی گردد زمانی که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال ایران بود و او به عنوان دستیار ولاسکو تا سال 2013 در تیم ملی بزرگسالان حضور داشت. پس از رفتن ولاسکو از ایران در سال 2015 سرمربی تیم ملی والیبال قطر شد و صندلی این تیم در قهرمانی آسیا را از رده یازدهم به چهارم کاهش داد.

پس از دو سال باز هم در سال 2015 و همزمان با نشستن رائول لوزانو بر روی نیمکت تیم ملی والیبال ایران فدراسیون والیبال قرارداد جدیدی را با سیچلو برای دستیاری لوزانو و همچنین راهنمایی تیم ملی زیر 23 سال در قهرمانی مردان آسیا و قهرمانی امیدهای دنیا به امضا رساند اما در قرارداد جدید نکات قابل تاملی وجود داشته چنان که پس از گذشت دو سال شاهد واریز پول بیت المال در جیب یک مربی هستیم که ماه هاست در ایران نبوده است.

فدراسیون والیبال در سال 2015 قراردادی کوتاه مدت را با رائول لوزانو امضا کرد اما حالا معلوم شده قرارداد دستیارش یعنی سیچلو برای چند سال و به صورت بلندمدت تنظیم شده بود.

در درجه اول این پرسش از فدراسیون والیبال وجود دارد که چرا در آن بازه زمانی که با لوزانو قرارداد کوتاه مدت بسته شد قراردادی بلندمدت با سیچلو امضا کردند؟ و اینکه چرا با وجود آگاهی از انتها کار سیچلو با تیم ملی زیر 23 سال در قهرمانی آسیا و سپس قهرمانی امیدهای دنیا باید این قرارداد ادامه می یافت؟

حتی اگر توجیهی برای مدت زمان طولانی عقد قرارداد با سیچلو وجود داشته باشد اما نکته دیگری هم هست که با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست و آن هم دادن پول بابت کاریست که انجام نشده است.

با توجه به این قرارداد، سیچلو در ماه هایی که در ایران حضور ندارد هم باید نصف حقوق ماهیانه و توافقی را از طرف فدراسیون والیبال دریافت کند.

آیا نباید فدراسیون والیبال به فکر تبعات این قرارداد می بود تا پول بیت المال بی دلیل به جیب کسی واریز نگردد؟

آیا با همین پولی که تضییع شده نمی شد تیم ملی ب را با یک مربی خوب به بازی های آسیایی فرستاد؟

حالا گفته شده که خوان سیچلو پس از صعود تیم سیه نا به سری A قراردادی جدید و دو ساله را با این تیم ایتالیایی امضا نموده است و باید دید چه تصمیم جدیدی در خصوص او گرفته می گردد.

البته مسئولان فدراسیون والیبال از پاسخگویی درباره جزئیات قرارداد سیچلو سرباز می زنند و سعی دارند توپ را در زمین فدراسیون قبل بیاندازند. این در حالی است که شخص احمد ضیایی و بیشتر افرادی که در حال حاضر در کادر اداری فدراسیون والیبال هستند، طی سال های قبل نیز در فدراسیون مسئول بودند و حالا نباید از بار مسئولیت آن شانه خالی نمایند.

باید در شرایط فعلی تصمیم عاجل و منطقی اخذ گردد تا هم جلوی تضییع بیشتر بیت المال گرفته گردد و هم به اعتلای ورزش و اعتبار والیبال ایران در بازی های آسیایی خللی وارد نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 667

به "سیچلو در ایتالیا کار می نماید اما از والیبال ایران حقوق می گیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیچلو در ایتالیا کار می نماید اما از والیبال ایران حقوق می گیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید