سهم آشنا بازارگردان اختصاصی سایپا شد

به گزارش لوکو، گروه خدمات بازار سرمایه سهم آشنا در مهرماه، وظیفه بازارگردانی 30 نماد جدید در بورس تهران و فرابورس ایران را برعهده گرفته و در تلاش است تا با فعالیت مستمر، جریان معاملات در این نمادها را متعادل نماید.

سهم آشنا بازارگردان اختصاصی سایپا شد

صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم، بازارگردانی تمامی 13 نماد گروه خودروسازی سایپا را در ماه جاری پذیرفته است. مجموعه شرکت های گروه سایپا همچون شرکت های زامیاد، سایپا آذین، سرمایه گذاری رنا و پارس خودرو جزو مهمترین شرکت های فعال در بازار سرمایه هستند و بازارگردانی معاملات این شرکت ها، نشان از نقش بااهمیت سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم دارد. این صندوق علاوه بر آن، بازارگردانی معاملات نمادهای شرکت های مهم دیگری از جمله معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)، دارویی لقمان (دلقما)، نوسازی و ساختمان تهران (ثنوسا) و زرین معدن آسیا (فزرین) را هم عهده دار شده است. این شرکت ها، از جمله شرکت های مهم و فعال در بازار سرمایه هستند. ورود 30 نماد جدید به صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در جلسات هفته های گذشته این صندوق نهایی شده است که این اقدام، نشان از جایگاه و ارزش صندوق مزبور در بازار سرمایه دارد.

پیش از این نیز صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم ، بازارگردانی 15 نماد مهم دیگر بازار از جمله شرکت های آسان پرداخت پرشین (آپ)، مدیریت انرژی امید تابان هور (وهور)، بیمه اتکایی امین (اتکام) و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) را هم برعهده داشته است.

ورود صندوق سرمایه گذاری اختصاصی سهم آشنا یکم، بیش از هر چیز باعث تعادل میان عرضه و تقاضا در یک نماد می شود. هدف اصلی این صندوق کمک به جریان معاملات نمادهای مذکور در بازار بورس اوراق بهادار است و بازارگردانی می تواند از نوسانات شدید در معاملات و ایجاد کاهش یا افزایش غیرواقعی قیمت در مقایسه با ارزش ذاتی سهام، جلوگیری کند. افزایش نقدشوندگی، جلوگیری از دستکاری قیمت ها و ایجاد صف های خرید و فروش بی مورد از دیگر دستاوردهای صندوق های بازارگردانی اختصاصی است.

صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم تحت مدیریت شرکت سبدگردان سهم آشنا در سال 1396 به عنوان یکی از زیرمجموعه­های هلدینگ بازار سرمایه سهم آشنا تاسیس شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه نمایید.

منبع: فرارو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1233

به "سهم آشنا بازارگردان اختصاصی سایپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم آشنا بازارگردان اختصاصی سایپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید