دستورالعمل مشخص شهریه مدارس و پیش دبستانی های غیردولتی

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، دستورالعمل معین شهریه مدارس، پیش دبستانی ها و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را ابلاغ کرد.

دستورالعمل مشخص شهریه مدارس و پیش دبستانی های غیردولتی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، با استناد به مصوبه نود و سومین جلسه شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی در مورد الگوی معین شهریه و در راستای اجرای مواد 15 و 16 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، دستورالعمل معین شهریه مدارس، پیش دبستانی ها و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، جهت اجرا ابلاغ شد. بر اساس این دستورالعمل:

شهریه مصوب مدارس و پیش دبستانی های غیردولتی: شامل هزینه های مرتبط با ارائه برنامه هفتگی مدارس و پیش دبستانی ها بر اساس ساعات مصوب شورای عالی آموزش وپرورش و ساعات فوق برنامه درسی مندرج در الگو خواهد بود.

شهریه فعالیت های آموزشی و پرورشی مکمل مدارس غیردولتی: که شامل شهریه فعالیت های آموزشی و پرورشی مکمل و مربوط به برنامه ها یا فعالیت هایی که بنا به درخواست کتبی ولی دانش آموز، بر اساس نیازسنجی و مطلوبیت برای دانش آموزان، به منظور تنوع بخشی به فرصت های آموزشی و پرورشی (اعم از علمی، پرورشی، فرهنگی، ورزشی، مهارتی و خدمات مشاوره ای تربیتی و تحصیلی) منطبق با معیارها و اهداف دوره و پایه تحصیلی خارج از برنامه هفتگی (برنامه مصوب و فوق برنامه درسی) از سوی مدارس غیردولتی، ارائه می شود. این فعالیت ها در طول هفته، پس از ساعات رسمی فعالیت واحد آموزشی، خارج از برنامه هفتگی (برنامه مصوب و فوق برنامه درسی) و پنجشنبه ها و با اخذ رضایت کتبی از ولی دانش آموز برنامه ریزی و اجرا می شود.

تبصره 1- اردوها، بازدیدها و سایر فعالیت های غیرمستمر که زمان اجرای آن به صورت تراکمی روزانه است، مشمول این فعالیت ها نمی شود.

تبصره 2- فعالیت های تابستانی مدارس در قالب فعالیت های مکمل قرار می گیرد و حداکثر زمان اجرای آن در ایام تابستان برای دوره ابتدایی، 6 هفته و حداکثر 4 روز در هفته، برای متوسطه اول، 8 هفته و حداکثر 4 روز در هفته و برای متوسطه دوم و هنرستان ها، 10 هفته و حداکثر 5 روز در هفته قابل اجراست.

تبصره 3- فعالیت های مکمل پایه دوازدهم آموزش دوره دوم متوسطه حداکثر 310 ساعت خواهد بود.

دستورالعمل معین شهریه مدارس، پیش دبستانی ها و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1586

به "دستورالعمل مشخص شهریه مدارس و پیش دبستانی های غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل مشخص شهریه مدارس و پیش دبستانی های غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید