درگذشت مسعود مهرابی ، مدیر ماهنامه فیلم و منتقد نام آشنا از دنیا رفت

به گزارش لوکو، مسعود مهرابی، صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه فیلم و مولف کتاب های سینمایی و منتقد و تاریخ نگار سینما امروز دوشنبه در سن 66 سالگی به دلیل سکته قلبی از دنیا رفت.

درگذشت مسعود مهرابی ، مدیر ماهنامه فیلم و منتقد نام آشنا از دنیا رفت

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، زنده یاد مهرابی همراه عباس یاری و هوشنگ گلمکانی سال ها ماهنامه فیلم را مدیریت و منتشر می کرد و نقشی اساسی در تربیت نسلی تازه از نویسندگان و منتقدان سینما در ایران داشت. او در رشته فیلم و سینما درس خوانده بود و دستی هم در کار طراحی و کاریکاتور و کارتون داشت.

از مهم ترین کتاب های کارنامه مرحوم مهرابی می توان به تاریخ سینمای ایران اشاره کرد که به عنوان پرشمارگان ترین کتاب سینمایی ایران پس از سه دهه از چاپ دهم هم گذشت. او این کتاب را از پایان نامه خود پس از انقلاب فرهنگی در سال 61 استخراج و به مرجعی مطمئن برای پژوهشگران و سینمادوستان تبدیل کرد. پشت دیوار رویا: سیاحتنامه جشنواره های دنیای فیلم و پوستر فیلم از دیگر کتاب های مرحوم مهرابی است.

زنده یاد مسعود مهرابی بسیار گزیده نقد فیلم می نوشت اما در نوشتن سفرنامه جشنواره هایی که در گوشه و کنار دنیا می رفت، استادانه عمل می کرد و با قلمی شیوا سیر تا پیاز سفرهایش را به رشته تحریر درمی آورد. بهاریه نویسی هم از دیگر یادگارهای آن مرحوم است که به یکی از برندهای ماهنامه فیلم در شماره های ویژه بهار تبدیل شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1147

به "درگذشت مسعود مهرابی ، مدیر ماهنامه فیلم و منتقد نام آشنا از دنیا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت مسعود مهرابی ، مدیر ماهنامه فیلم و منتقد نام آشنا از دنیا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید