خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم، آذربایجانی ها هنوز هم من را می خواهند، یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفته ام

خیرآبادی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: یکی از همین آقایان عنوان نموده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون نموده اند(!) درحالی که همین الآن هم آذربایجانی ها من را می خواهند.

خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم، آذربایجانی ها هنوز هم من را می خواهند، یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفته ام

جمشید خیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد ششمی تیم ملی فرنگی امید در مسابقات دنیای رومانی گفت: اول از همه باید ببینیم چه چیزی کاشته ایم که بخواهیم برداشت کنیم، نه اردویی، نه تدارکاتی و کنارش مسائل دیگر. گیاه در شرایطی رشد می نماید که همه شرایط برای رشدش مساعد باشد، حتی اگر یک عامل هم فراهم نباشد، رشدی حاصل نمی گردد. من جادوگر و معجزه گر نبودم که بتوانم تنها با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم.

وی ادامه داد: من وقتی چند روز بیشتر شاگردانم را در اختیار دارم، واقعاً نمی دانم آنها در چه وضعیتی هستند و آیا اعتماد به نفس آنها واقعی است یا کاذب. این چیزها باید در تورنمنت خارجی یا چندین اردو دستِ مربی بیاید. باید با این بچه ها زندگی کرد تا کاملاً در جریان وضعیت شان نهاده شد. ما یک اردو داشتیم که در میانه راه تعطیل شد و بعد هم اردوی منتهی به اعزام که مجموعاً 13 روز تمرین کردیم. دو اردویی هم که در ماه های پیش در سنندج برگزار گردید، هیچ کدام از نفرات اعزامی به دنیای مجارستان را در اختیار نداشتیم، این نفرات یا در تیم جوانان بودند یا در اردوی بازی های آسیایی و دنیای مجارستان.

خیرآبادی در پاسخ به برخی منتقدان توضیح داد: این روزها یک عده مغرضانه نظر می دهند که این حرف ها دور از انصاف و منطق است. گفته اند ما پروفسور پرادعا بوده ایم، اما نمی دانم ما کجا چنین ادعایی داشتیم؟ اگر ادعا داشتم که نمی آمدم، 10 ماه کار کردیم و یک ریال هم نگرفتیم، پس برای پول هم نیامده بودم. البته فدراسیون چندین بار خواست که برای عقد قرارداد بروم اما چون هنوز تکلیف کادرم معین نبود، قبول نکردم. هیچ کدام از ما یک ریال هم نگرفتیم که حال بخواهند به شخصیت مان توهین نمایند. من، نوربخش، میرزاده، محمدی و عدنانی در این مدت نه پول گرفتیم و نه جایزه و پاداش، مجموعاً با 150 سال تجربه آمده بودیم که یاری کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی آذربایجان در سال های 2012 تا 2016 اضافه نمود: یکی از همین آقایان عنوان نموده که مرا از کشتی آذربایجان بیرون نموده اند! درحالی که همین الآن هم آذربایجانی ها من را می خواهند. ما وقتی حتی یک اردوی کامل هم نداشتیم نمی توانستیم معجزه بکنیم. ببینید روی تیمی که در المپیک 2012 لندن سه مدال طلا گرفت، سال ها کار شد. از 2005 که محمد بنا برگشت تا 2012 لندن درنهایت کار همه نتیجه داد و بعد هم من به کشتی آذربایجان رفتم و مجموعاً 50 ماه آنجا کار کردیم. به آنها برنامه داده بودم و در 25 ماه اول به خاطر تغییر دیدگاه نتیجه ای حاصل نشد و هر موفقیتی که داشتیم برای 25 ماه دوم بود و بهترین نتایج تاریخ کشتی فرنگی آنها به دست آمد و توانستیم با یک اختلاف نسبت به روسیه نایب قهرمان دنیا شویم، در جام دنیای تهران به قهرمانی برسیم و در المپیک اروپایی هم قهرمان شویم و درنهایت من بهترین مربی تمام رشته های ورزشی آنها شدم.

دستیار محمد بنا در المپیک 2012 لندن اعلام نمود: وقتی این حرف ها را می شنوم و شرایط را می بینم واقعاً دلسرد می شوم. ما با عشق کار کردیم، بدون چشمداشت، یکی مثل ناصر نوربخش با 60 سال سن با تمام وجود کنار تیم بود، مثل یک جوان 20ساله. 80 درصد مربیان فعلی کشتی فرنگی دفترچه مربیگری شان را از نوربخش گرفته اند و بعد به او می گویند پروفسور پرادعا. ما هر نتیجه ای بگیریم براساس کار، امکانات، تدارکات و داشته های مان هست. کسی که بگوید در کوتاه مدت نتیجه می گیرد دروغ گفته است. اگر همه شرایط مهیا بود و نتیجه نمی گرفتیم آن وقت باید پاسخگو می بودیم.

جمشید خیرآبادی در مورد 4 مدال برنزی که تیمش در بخارست به دست آورد، تأکید کرد: این 4 مدال اتفاق خوبی بود، یکی اینکه ما در سه وزن المپیکی (60، 97 و 130 کیلوگرم) مدال گرفتیم و این یک حُسن و اتفاق امیدوارنماینده است، دوم اینکه در 130 کیلوگرم یوسفی کشتی گیری 17ساله بود که سال ها از اعزام خارجی اش می گذشت و ظاهراً یک بار در رده نوجوانان به گرجستان رفته بود. مربی او صابر میرزاده بود که وقتی دیدیم سنگین وزن شماره یک ما، به این دلیل که گفته شد تیم به دنیای نمی رود، وزنش بالا رفته و 140 کیلو شده بود، می دانستیم که وزن کم کردن و دو بار سر وزن رسیدن در مسابقه، کار او را در دنیای با مشکل روبرو خواهد نمود، به همین دلیل یوسفیِ 17ساله را به بخارست بردیم که او هم کشتی های بسیار خوبی گرفت. سومین مورد هم عملکرد علی اکبر حیدری بود، کسی که در بازی های آسیایی به حریف ژاپنی باخته بود اما اینجا کشتی های خیلی خوبی گرفت. بیشتر این نفرات مدال دنیای نداشتند. مشتاقی: چندین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی داریم، اشکانی هم جزو گزینه هاست!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم، آذربایجانی ها هنوز هم من را می خواهند، یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفته ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرآبادی: جادوگر نبودم که بتوانم با 13 روز تمرین تیمم را روی سکو ببرم، آذربایجانی ها هنوز هم من را می خواهند، یک ریال هم از فدراسیون کشتی نگرفته ام"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید