خسارت سیل به 4030 واحد مسکونی مرکز لرستان

استاندار لرستان گفت: 4030 واحد شهری و روستایی خرم آباد در سیل اخیر دچار مشکل شدند.

خسارت سیل به 4030 واحد مسکونی مرکز لرستان

به گزارش خبرنگاران، سیدموسی خادمی در نشست مشترک شورای مدیریت بحران و شورای مسکن روستایی لرستان اظهارکرد: فرایند تأمین اعتبار در مدیریت بحران فرایند طولانی است.

وی با ذکر این مطلب که مردم خرم آباد در سیل اخیر دچار مسائل شدند، ادامه داد: هدف کاهش تمایل مادی مردم است.

استاندار لرستان توضیح داد: در شهر خرم آباد 72 میلیمتر نزولات جوی داشتیم و در زمان کمی سیلاب بالای 570 مترمکعب بر ثانیه شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه این حجم بالای آب و کمبود ظرفیت حوضه آبریز با بعضی عوامل مصنوعی از جمله دو پل در حال احداث موجب ایجاد تشدید سیل شد، ادامه داد: هزار متر از لوله آبرسانی شهر پلدختر در جریان سیل از بین رفت و بیش از 40 ساعت آبرسانی شهرستان به صورت تانکر سیار انجام می شد.

خادمی با اشاره به اینکه حجم خسارات سیل در خرم آباد به حدی بود که به بخشی از مناطق مسکونی و تجاری خسارت جدی وارد کرد، اضافه کرد: 1130 واحد شهری و 2900 واحد روستایی در سیل اخیر دچار مشکل شدند این در حالی است که از واحدهای روستایی 1100 واحد نیازمند بازسازی و مابقی نیازمند تعمیرات است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه 165 واحد تجاری در سیل خرم آباد خسارت دید، یادآور شد: خسارت به واحدهای تجاری هم به ساختمان و بخشی از خسارت به اموال مردم وارد شده که نیازمند توجه جدی دولت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت سیل به 4030 واحد مسکونی مرکز لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت سیل به 4030 واحد مسکونی مرکز لرستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید