جاه طلبی هند در فضا، ساخت پایگاه در کره ماه

به گزارش لوکو، ایسنا نوشت: رئیس آژانس فضایی کشور هند به تازگی یک نقشه راه موقت برای اکتشاف ماه ارائه کرده و اعلام کرده که هند در حال تعیین اهداف بلندمدتی برای ایجاد یک پایگاه در ماه تا قبل از سال 2050 است.

جاه طلبی هند در فضا، ساخت پایگاه در کره ماه

رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) در یک سخنرانی در روز 28 نوامبر یک نقشه راه موقت و یکپارچه برای کاوش ماه ارائه کرد. این طرح بر اساس دستاوردهای اخیر هند در ماه و پیشرفت جاه طلبی های انسان در پروازهای فضایی است.

هند با انجام ماموریت چاندرایان-3 به پنجمین کشوری تبدیل شد که در سال جاری فرودی رباتیک بر روی ماه داشته است. در پی آن، نارندرا مودی (Narendra Modi) نخست وزیر این کشور در ماه اکتبر گفت که هند باید اهداف تازه و جاه طلبانه از جمله رساندن فضانوردان روی ماه تا سال 2040 را دنبال کند.

ایجاد یک پایگاه برای هند در ماه در دهه 2040

رئیس آژانس اکتشافات فضایی هند نقشه راه یکپارچه اکتشاف ماه را با طرح بلندمدت ایجاد یک پایگاه روی ماه حوالی سال 2047 تشریح کرد.

ماموریت های مشخص شده شامل ارسال یک ماه نورد مشترک هندی و ژاپنی به نام لوپکس (LUPEX) و تلاش برای بازگرداندن نمونه های ماموریت چاندرایان-4 (Chandrayaan-4) از ماه به زمین است.

  • درخشان ترین ستاره از آسمان ناپدید می شود!/ عکس

چنین کاری با تصور ایجاد یک پایگاه سرنشین دار به رهبری ناسا در مدار ماه، فرود انسان روی ماه و در نهایت ایجاد یک پایگاه روی ماه پیش بینی شده است.

یک فضاپیمای نسل بعدی (NGLV) برای تسهیل برخی از این ماموریت ها توسعه خواهد یافت. این موشک تازه تا حدی قابل استفاده مجدد خواهد بود.

این طرح ها آزمایشی هستند، اما تفکر آژانس فضایی هند را آشکار می کنند و نشان از جاه طلبی های بلندمدت آن دارند. به طور دقیق تر، این آژانس در حال حاضر در حال آماده سازی ماموریت های آزمایشی به عنوان گامی به سوی یک ماموریت مداری سرنشین دار با فضاپیمای گاگانیان (Gaganyaan) خود است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1402 بروزرسانی: 18 آذر 1402 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2258

به "جاه طلبی هند در فضا، ساخت پایگاه در کره ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاه طلبی هند در فضا، ساخت پایگاه در کره ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید