تغییر موضع داورزنی برای حضور در انتخابات والیبال و افزایش ابهامات

به گزارش لوکو، به گزارش خبرنگاران، با تعیین شدن زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال وضعیت این فدراسیون تا حدودی سروسامان گرفت و وارد مرحله ای شد که باید منتظر حضور مدعیان ریاست بود. هر چند هنوز تکلیف افشین داوری برای حضور در انتخابات یا کناره گیری کلی از این فدراسیون تعیین نشده است، اما مهمترین خبر می تواند بازگشت محمدرضا داورزنی به این فدراسیون باشد. اتفاقی که هنوز خبر رسمی در خصوص آن منتشر نشده اما تغییر موضع وی ابهامات را افزایش داده است.

تغییر موضع داورزنی برای حضور در انتخابات والیبال و افزایش ابهامات

محمدرضا داورزنی که از سال 85 تا 96 سکان راهنمایی والیبال ایران را پس از محمدرضا یزدانی خرم به دست گرفت در 9 بهمن ماه 95 از سوی مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به عنوان معاون جدید ورزش قهرمانی و حرفه ای منصوب شد و 16 بهمن 95 نیز به عنوان سرپرست والیبال معرفی تا شرایط برگزاری انتخابات را فراهم کند.

دی ماه سال 96، احمد ضیایی به عنوان رئیس جدید فدراسیون از سوی مجمع انتخاب شد اما عمر ریاست ضیایی کوتاه و او به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سمتش برکنار شد تا افشین داوری به عنوان سرپرست جدید از سوی وزارت ورزش معرفی شود.

دوران سرپرستی داوری نیز با حاشیه های بسیاری همراه شد و در حالیکه اهالی والیبال انتظار داشتند شرایط برگزاری مجمع در کم ترین زمان ممکن فراهم شود تا والیبال ایران پیش از شروع مارتن های حساس در مسابقات لیگ ملت ها، انتخابی المپیک، جام جهانی و قهرمانی آسیا تکلیف رئیس را بداند اما این پروسه سرپرستی نزدیک به هشت ماه به طول انجامید تا بالاخره زمان ثبت نام کاندیداها اعلام شود.

بامعین شدن زمان ثبت نامه از کاندیداهای ریاست فدراسیون والیبال(7 مرداد) محمدرضا داورزنی هم موضع اش را تغییر داده و دیگر با صراحت و تاکید زیاد از بازنگشتنش به والیبال سخن نمی گوید و همه چیز را به روزهای آینده موکول می نماید.

معاون وزیر ورزش در ماه انتهای سال گذشته هرگاه با خبرنگاران روبرو شد و در مورد بازگشتش به والیبال مورد پرسش نهاده شد، تاکید نمود قصد بازگشت به این رشته را ندارد. مهمترین اظهارات وی در این مورد به توضیح زیر است:

* اول اسفند ماه 97

محمدرضا داورزنی در مورد بازگشتش به فدراسیون والیبال در پی اصرار اهالی این رشته ورزشی گفت: اهالی این رشته محبت دارند. به والیبال یاری خواهم کرد، اما امکان ندارد به فدراسیون والیبال برگردم.

* هفتم اسفند ماه 97

داورزنی در حاشیه مجمع قایقرانی در پاسخ به این پرسش که آیا افشین داوری تعهد داده در انتخابات والیبال کاندیدا نشود و اینکه آیا شما قصد بازگشت به والیبال را دارید یا خیر گفت: ممنوعیتی ندارد چون تعهد نداده است. زمانی که او را به عنوان سرپرست انتخاب کردیم تعهدی از او نگرفتیم. من قصد بازگشت به والیبال را ندارم اما به والیبال یاری می کنم.

* دوازدهم اسفند ماه 97

در انتها مجمع انتخاباتی فدراسیون ووشو، محمدرضا داورزنی زمانیکه خبرنگاران درباره شائبه حضورش در فدراسیون فوتبال سوال کردند با خنده به این سوال واکنش نشان داد و گفت: این جوک جدیدی بود! نه به والیبال بر می گردم نه قرار است به فوتبال بروم. مسئله ای هم با فدراسیون فوتبال نداریم.

چند ماه بعد از این اظهار نظرها و به دنبال اتفاقاتی که برای وی در وزارت ورزش رخ داد، موضع اش برای حضور در والیبال تغییر کرد و دیگر با قاطعیت از نیامدن صحبت نمی نماید. نمونه اش اظهار نظری است که وی روز دوم مرداد 98 داشته است.

داورزنی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر استعفایش از وزارت ورزش و کاندیدا شدنش برای انتخابات فدراسیون والیبال گفت: فقط زمان انتخابات فدراسیون را اعلام کردیم. باید ببینیم چه کسانی ثبت نام می نمایند. خودم هنوز تصمیم جدی نگرفته ام و وضعیتم معلوم نیست. تا انتها مهلت ثبت نامه فرصت داریم تا تصمیم بگیریم. برای ثبت نام در انتخابات والیبال به جمع بندی نرسیده ام. والیبال برای همه و برای خود من خیلی مهم است. خیلی از دوستان و جامعه والیبال در بحث های مختلفی که داشتند به نوعی لطف کردند به بنده و احساس کردند که من به والیبال برگردم ولی خودم به جمع بندی قطعی نرسیده ام! دارم آنالیز می کنم اثر وجودی من کجا مفیدتر است. سعی می کنم تصمیم درستی بگیرم.

اظهار نظری که داورزنی داشت و تغییر موضعی که نسبت به گذشته داشته است، ابهامات انتخابات فدراسیون والیبال را افزایش داد. حالا افشین داوری منتظر است تا داورزنی تصمیم نهایی اش را بگیرد. داوری که بی میل نیست برای حضور در انتخابات ثبت نام کند و بر جایگاه ریاست بنشیند، برای تصمیم نهایی منتظر است تا داورزنی تکلیفش را معین کند.

معاون وزیر ورزش که به خاطر اتفاقاتی که در والیبال برایش رخ داد از سوی بعضی نهادهای نظارتی احضار شده بود، حالا کمتر از سه هفته فرصت دارد تصمیم نهایی برای ماندن در این وزارتخانه یا بازگشت به والیبال را بگیرد. وی که تاکید می کرد به هیچ عنوان به والیبال برنمی شود، حالا در کلامش نرمش به خرج داده و جمع بندی در این مورد را به روزهای آینده موکول نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 245

به "تغییر موضع داورزنی برای حضور در انتخابات والیبال و افزایش ابهامات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر موضع داورزنی برای حضور در انتخابات والیبال و افزایش ابهامات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید