تصویب تاثیر 60 درصدی معدل سه سال تحصیلی در کنکور

به گزارش لوکو، هشتصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سید ابراهیم رئیسی عصر روز سه شنبه برگزار گردید. دستور اصلی این جلسه اصلاحات در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد سیاست های سنجش و پژوهش دانشجویان بود.

تصویب تاثیر 60 درصدی معدل سه سال تحصیلی در کنکور

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر این موضوع تأکید داشتند که هیچ گونه تعارضی بین مصوبه این شورا با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد سیاست های سنجش و پژوهش دانشجویان وجود ندارد و این مصوبات مکمل یکدیگر هستند. ضمن اینکه شورای عالی از سال 1367، مصوباتی در مورد کنکور داشته است.

در دستور قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعمال تاثیر قطعی معدل سال دوازدهم در سال 1402 به تصویب رسیده بود و امروز هم قرار شد که تاثیر قطعی سال یازدهم در سال 1403 و تأثیر قطعی سال دهم در سال 1404 اجرایی گردد.

براساس این مصوبه،60 درصد معدل دوره دوم دبیرستان برای دروس عمومی و تخصصی در کنکور نقش دارند و محتوای کنکور سراسری نیز تنها به دروس تخصصی تعلق پیدا میکند و تأثیر دروس عمومی در امتحانات دوره متوسطه نمایان میگردد. نحوه محاسبه سهم سه سال متوسطه دوم مبتنی بر آئین نامه اجرائی خواهد بود که به تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو خواهد رسید.

بعلاوه در این جلسه رئیس جمهور گزارشی از ابعاد علمی، فرهنگی و مذهبی سفر خود به روسیه ارائه کرد و موضوع 5 هزار دانشجوی ایرانی در این کشور که عموماً در رشته های پزشکی مشغول تحصیل هستند، مطرح و مقرر شد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسائل این دانشجویان را مورد آنالیز قرار دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1963

به "تصویب تاثیر 60 درصدی معدل سه سال تحصیلی در کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب تاثیر 60 درصدی معدل سه سال تحصیلی در کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید