برنامه ایران برای تامین واکسن کرونا ، ماجرای خرید از شرکت فایزر

به گزارش لوکو، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: بیشتر کشورها هیچ برنامه ای تا 6 ماه و یک سال آینده برای واکسیناسیون افراد زیر 50 سال ندارند.

برنامه ایران برای تامین واکسن کرونا ، ماجرای خرید از شرکت فایزر

به گزارش خبرنگاران از مهر، ایرج حریرچی در مصاحبه با شبکه خبر در مورد خرید واکسن کرونا از شرکت فایزر، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنسرسیومی واقع شده است که سازمان بهداشت جهانی تشکیل داده و 18 شرکت معتبری که واکسن های آنها مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته، مقرر شده که برای کشورهایی که عضو کنسرسیوم هستند تأمین گردد و ما جزو این کنسرسیوم هستیم و انتخاب هایمان را از بین این شرکت ها انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: نکته مهم این است که برنامه کشورهای مختلف این است که در یک سال آینده برای 20 درصد مردم خودشان واکسن را تأمین نمایند و این 20 درصد شامل افراد بالای 65 سال و افرادی است که بیماری های صعب العلاج دارند و کادر بهداشت و درمان که در معرض این آسیب قرار دارند.

معاون کل وزارت بهداشت گفت: بیشتر کشورها هیچ برنامه ای تا 6 ماه و یکسال آینده برای واکسیناسیون افراد زیر 50 سال ندارند، مثلاً کشور انگلستان اعلام نموده افراد 55 تا 60 ساله جزو اولویت 11 قرار گرفته اند.

حریرچی ادامه داد: جمهوری اسلامی و وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام داده اند، ما در کنسرسیوم سازمان بهداشت جهانی هستیم و از واکسن های مورد تأیید استفاده خواهیم کرد. ضمن اینکه ما خودمان فراوری داخلی هم انجام می دهیم و از دو سه هفته بعد مرحله مطالعاتی ما وارد فاز انسانی هم خواهد شد و از فراوریات ایرانی هم که با کیفیت مناسب خواهد بود، استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: شرکت فایزر هم یکی از این 18 شرکتی است که امکان انتخاب و خرید از آنها داریم و هنوز هیچ کشوری انتخاب ننموده که از کدام سبد استفاده خواهد نمود و من دیروز اسم هیچ شرکتی را نبردم و ما امکان انتخاب داریم و آنچه به صلاح مردم باشد، خریداری خواهیم کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1276

به "برنامه ایران برای تامین واکسن کرونا ، ماجرای خرید از شرکت فایزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ایران برای تامین واکسن کرونا ، ماجرای خرید از شرکت فایزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید