این خانم ها در معرض یک بیماری کشنده هستند!

به گزارش لوکو، یافته های تحقیقاتی، بعلاوه نشان داد: اندازه مرگ و میر ناشی از سرطان پستان، در زنان جوان مبتلا به دیابت نوع 2، 4.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به همین دلیل، محققان پیشنهاد نموده اند، غربالگری سرطان پستان در زنان جوان تر مبتلا به دیابت نوع 2 توسعه بیشتری پیدا کند.

این خانم ها در معرض یک بیماری کشنده هستند!

نتایج یک مطالعه نو به وسیله محققان دانشگاه لستر، نشان داده است که مقدار مرگ و میر ناشی از سرطان، در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 به طور قابل توجهی بیشتر از سایر افراد است؛ مرگ و میر ناشی از سرطان های مرتبط با دیابت، مانند سرطان کبد، پانکراس و آندومتر نیز در بیماران مبتلا به دیابت، تقریباً دو برابر جمعیت عمومی است.

یافته های تحقیقاتی، بعلاوه نشان داد: مقدار مرگ و میر ناشی از سرطان پستان، در زنان جوان مبتلا به دیابت نوع 2، 4.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به همین دلیل، محققان پیشنهاد نموده اند، غربالگری سرطان پستان در زنان جوان تر مبتلا به دیابت نوع 2 توسعه بیشتری پیدا کند.

تصور می گردد که این موضوع، ناشی از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اثرات قند خون و انسولین بالا، مقاومت به انسولین و التهاب مزمن باشد.

این مطالعه روی گروهی از افراد 35 ساله یا بیشتر انجام شد که بیماری دیابت نوع 2، به تازگی در آن ها تشخیص داده شده بود؛ شرکت کنندگان، به مدت 20 سال پیگیری شدند.

نتایج آنالیز ها نشان داد: در مقایسه با جمعیت عمومی، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بیش از 1.5 برابر بیشتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ، پانکراس، کبد و آندومتر بودند.

نتایج این تحقیق نو بعلاوه نشان داد:مقدار مرگ و میر ناشی از سرطان پستان، نسبت به سال گذشته به مقدار 4.1 درصد در زنان جوان مبتلا به دیابت نوع 2 افزایش یافته است.

پژوهشگران معتقدند: بر اساس این یافته ها، توسعه غربالگری سرطان پستان می تواند برای زنان جوان مبتلا به دیابت نوع 2، سودمند باشد.

محققان افزودند: پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، همیشه یک اولویت برای افراد مبتلا به دیابت بوده است.

بعلاوه نتایج ما نشان داد:سرطان، ممکن است به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2، بر بیماری های قلبی عروقی، پیشی بگیرد. راهبرد های پیشگیری از سرطان، نیز باید حداقل به مقدار پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، مورد توجه قرار گیرند.

نتایج تحقیقاتی این مطالعه در مجله Diabetologia منتشر شده اند.

منبع:یافته های تحقیقاتی، بعلاوه نشان داد: مقدار مرگ و میر ناشی از سرطان پستان، در زنان جوان مبتلا به دیابت نوع 2، 4.1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. به همین دلیل، محققان پیشنهاد نموده اند، غربالگری سرطان پستان در زنان جوان تر مبتلا به دیابت نوع 2 توسعه بیشتری پیدا کند.

منبع:فرتاک نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2161

به "این خانم ها در معرض یک بیماری کشنده هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خانم ها در معرض یک بیماری کشنده هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید