ارتباط افسردگی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی

به گزارش لوکو، پژوهشگران دانشگاه سایمون فریزر (SFU) کانادا در مطالعه اخیرشان ارتباط میان افسردگی و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را دریافتند.

ارتباط افسردگی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران وبه نقل از مدیکال اکسپرس، یک مطالعه جدید که توسط پروفسور علوم بهداشت اسکات لر (Scott Lear) دانشگاه سایمون فریزر اجرا شده نشان داده شواهد زیادی میان ارتباط بین علائم افسردگی و افزایش خطر بیماری قلبی و مرگ زودرس وجود دارد.

طی این مطالعه محققان با آنالیز 145 هزار و 862 فرد میانسال 21 کشور، دریافته اند خطر ابتلا به بیماری قلبی و مرگ زودرس در افرادی که چهار یا بیشتر از چهار علامت افسردگی را دارند 20 درصد بیش از دیگر افراد است. خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ زودرس در مناطق شهری دو برابر بیشتر است.

پروفسور لر گفت: نتایج نشان می دهد با وجود همه گیری بیماری کووید-19 در دنیا ممکن است افراد بیشتری دچار مشکلاتی همانند افسردگی شوند و پیش بینی می گردد تعداد این افراد افزایش نیز بیابد.

نتایج حاکی از آن است که علائم افسردگی نیز باید همانند فاکتورهای خطرناک دیگر مانند استعمال سیگار ، فشار خون بالا و کلسترول بالا در افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و مرگ زودرس مورد توجه قرار گیرند.

نتایج این مطالعه که در مجله JAMA Psychiatry منتشر شده، نشان می دهد افراد باید آگاهی بیشتری از خطراتی که افسردگی می تواند به جسم آنها وارد کند داشته باشند. محققان اظهار کردند یک رویکرد جامع برای مقابله با بیماری های غیر واگیر و اختلالات روانی برای دستیابی به اهداف توسعه پایا سازمان ملل ضروری است و این امر باید به یک اولویت دنیای تبدیل گردد.

بیماری های غیر واگیر به گونه ای از بیماری ها گفته می گردد که به صورت مستقیم از یک فرد به فرد دیگر قابل انتقال نیست.

بعضی از بیماری های غیر واگیر شامل پارکینسون، بیماری های خودایمنی، سکته، بیشتر بیماری های قلبی، بیشتر سرطان ها، دیابت، بیماری های مزمن کلیوی، آب مروارید و پوکی استخوان است.

این بیماری های غیرواگیر که بیشتراً غیر عفونی هستند، عامل اصلی مرگ و میر در سراسر دنیا به شمار می فرایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1028

به "ارتباط افسردگی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط افسردگی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید