انتشار 300 محصول فرهنگی و رسانه ای با موضوع سواد رسانه ای

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری رسانه های جمعی، خبرگزاری ها و سکوهای انتشار محتوا در فضای مجازی، انتشار 300 محصول فرهنگی و رسانه ای با موضوع سواد رسانه ای را از ابتدای اردیبهشت ماه جاری شروع نموده است.

انتشار 300 محصول فرهنگی و رسانه ای با موضوع سواد رسانه ای

معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی با اعلام این خبر اضافه نمود: این محصولات رسانه ای در قالب موش گرافیک و پویانمایی باهدف ارتقاء سواد رسانه ای در بین نسل جوان و نوجوان و افزایش آگاهی خانواده ها توسط این مرکز فراوری شده است.

دکتر محمدصادق افراسیابی گفت: آموزش سواد رسانه ای به زبان ساده، تبیین مهارت های رژیم مصرف رسانه ای، آشنایی با شیوه های تأثیرگذاری رسانه ای و همچنین فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی در محیط خانواده ازجمله موضوعات اصلی این محتواها است.

وی با تبیین موضوعات فرعی این محصولات گفت: نحوه تشخیص اخبار جعلی، آسیب های اعتیاد رسانه ای، راهکارهای حفظ حریم شخصی آنلاین و امنیت داده ها، خطر دسترسی های غیرمجاز، قانع کردن رسانه ای، زندگی به سبک رسانه، چالش های ناشی از شایعه سازی در فضای مجازی، مقابله با سرقت اطلاعاتی در فضای مجازی، پیشگیری از فریب های تجاری در فضای مجازی و ... از جمله موضوعاتی است که در این محصولات با قالب های متنوع به آن پرداخته شده است.

معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی با قدردانی از حضور و مشارکت رسانه ها، خبرگزاری ها و سکوها در این طرح ملی گفت: فراوری این حجم از محتوا با موضوع سواد رسانه ای و انتشار سراسری آن در نوع خود کم نظیر است.

وی اضافه نمود: شیوع کرونا، استفاده دانش آموزان از فضای مجازی به واسطه کلاس های آنلاین و مواجهه بیش از پیش والدین با موضوعات فضای مجازی بیش از گذشته، ضرورت افزایش آگاهی های اجتماعی نسبت به فضای مجازی و چالش ها و فرصت های آن را به جامعه گوشزد می نماید.

وی ابراز امیدواری کرد این محصولات که به صورت روزانه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر و در دسترس خانواده ها قرار می گیرد در افزایش سواد رسانه ای خانواده ها تأثیرگذار باشد و از آسیب های حضور مستمر و بدون آموزش در فضای مجازی پیشگیری کند.

گفتنی است برای فراوری این آثار از مشارکت فعالان و فراوریکنندگان برتر استان ها و از ظرفیت مشورتی خبرگان و اساتید برجسته استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1636

به "انتشار 300 محصول فرهنگی و رسانه ای با موضوع سواد رسانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار 300 محصول فرهنگی و رسانه ای با موضوع سواد رسانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید