اصول شستشوی هر نوع کاغذ دیواری

به گزارش لوکو، شستشوی کاغذ دیواری ها تاثیر بسیار زیادی در تمیزی خانه دارد که باید برای این کار در خصوص جنس کاغذ دیواری بدانید و بدون آسیب دیوارها را برق بیندازید.

اصول شستشوی هر نوع کاغذ دیواری

شستشوی کاغذ دیواری به روش صحیح و اصولی

به گزارش خبرنگاران به نقل از میهن نوین ، محال است که بخواهید کل منزل را تمیز کنید اما کاغذ دیواری هایتان را نادیده بگیرید زیرا بیشترین چیزی که در تمیزی کل خانه در نظر دیگران می آید ، دیوار هاست .

کاغذ دیواری در کنار جذابیتی که به خانه می بخشد به راحتی آلودگی و گرد و غبار را به خود جذب می نماید و بنابراین این روزها کاغذ دیواری ها به گونه ای ساخته شده اند که قابلیتی شستشو هم دارند . حال در این قسمت در خصوص چگونگی تمیز کردن کاغذ دیواری با شما صحبت می کنیم :

بخش اول:تمیز کردن کاغذ دیواری

1. نوع کاغذ دیواری منزل را مشخص کنید :

کاغذ دیواری های وینیلی تمیز کاری سختی ندارند. انواعی که پوشش فابریک یا پارچه ای دارند و از وینیل و آکریلیک در آن ها استفاده شده است نیز قابل شستشو هستند. کاغذ دیواری های پوستی و بدون برجستگی نباید خیس بشوند و در صورت احتیاج برای تمیز کردنشان، باید آن ها را لکه گیری کنید .

برای کاغذ دیواری های وینیلی باید اسکراب کنید اما نباید مواد شوینده شما خشن باشد مثلا نباید از یک اسفنج زبر بهره ببرید .

اسفنج بیش از حد خشک نیز نباید برای کاغذ دیواری استفاده گردد زیرا ممکن است سفتی آن باعث پاره شدن کاغذ دیواری تان گردد .

2. کاغذ دیواری را تمیز کنید :

مقدار کمی مایع ظرفشویی را تقریبا به اندازه دو قاشق غذاخوری با آب گرم مخلوط کنید و درون سطل بریزید. از مایع های ظرفشویی رنگی استفاده نکنید تا آثار و لکه های آن روی کاغذ باقی نماند .

قبل از هر کاری کمی از آن را به مقدار کوچک روی کاغذ تست کنید و اثر آن را ببینید و اگر دیدید که آسیبی نرساند، فرآیند تمیز کردن را شروع کنید . حتما روی جهت خطوط کاغذ حرکت کنید ، حتی می توانید امتحانی یک قسمت را به صورت دایره ای تمیز کنید و اگر نتیجه خوبی گرفتید، به همان ترتیب ادامه دهید .

3. بیش از حد از مایع ظرفشویی استفاده نکنید :

مقدار کمی از مایع یا صابون ممکن است به کاغذ دیواری شما بچسبد . پدهای اسکراب نیز بسیار خشن هستند و به کاغذ دیواری شما آسیب وارد می نمایند .

4. کاغذ دیواری را شسته و خشک کنید :

حتما یک سطل دیگر در کنار خود بگذارید و از آب و پارچه تمیز برای آن بهره ببرید . هر قسمت را دوباره با آب تمیز و بدون کف بشویید . بیش از حد از آب استفاده نکنید و سپس با یک حوله نرم و خشک روی ان بکشید تا آب کاغذ دیواری را به خود جذب کند .

بخش دوم :غبارروبی کاغذ دیواری

1. از یک جاروبرقی بهره ببرید :

بهترین روش برای از بین بردن گرد و غبار استفاده از جارو برقی است . نباید جارو برقی را روی کاغذ بکشید زیرا احتمال بلند شدن چسب آن وجود دارد . قسمت لکه را پیدا کنید و جارو را روی آن قسمت قرار دهید .

2. تی بکشید :

تی را از چپ به راست روی کاغذ دیواری بکشید . این روش یاری می نماید که بتوانید آلودگی های گوشه های کاغذ دیواری بگیرید .

3. پارچه بکشید :

بعد از تی کشیدن یک پارچه خشک را بردارید و آب اضافه حاصل از آن را روی کاغذ دیواری بکشید و اگر دستمال کثیف شده بود، سریعا آن را عوض کنید .

روش سوم:از بین بردن لکه ها

1. اثر انگشت را از بین ببرید :

یک پاک کن ژله ای بردارید و آن را به آرامی و نرمی روی کاغذ دیواری در قسمت اثر انگشت ها بکشید . پاک کن ، چربی و آلودگی به جامانده از اثر انگشت را به خود جذب می نماید و اگر کاغذ دیواری شما وینیلی است ، می توانید از کمی آب و مایع ظرفشویی هم برای از بین بردن لکه ها بهره ببرید و سپس یک پارچه خیس و نم دار را روی آن بگذارید .

2. لکه های چربی را از بین ببرید :

اول از همه این که یک حوله کاغذی را روی لکه ها قرار دهید . یک اتو را روی این حوله بگذارید تا چربی ها به حوله جذب شوند. پودر تالک نیز در این قسمت به شما یاری می نماید . کمی از آن را روی پارچه زده و به قسمت لکه ها بزنید و 10 دقیقه پودر را روی دیوار نگه دارید و با اسفنج و براش پودر را بردارید .

نکته : برچسب روی کاغذ دیواری ها را آنالیز کنید . تمام برندها دستورهایی برای شستشو دارند که بهتر است از آن ها پیروی کنید و چربی ها را از بین ببرید .

3. لکه های ماژیک را از بین ببرید :

از یک جسم تیز مثل سوهان تیز یا چاقو بهره ببرید و سطح رویی ماژیک را بردارید و کمی ضربه بزنید تا پودرهای به جامانده از روی کاغذ به پایین بریزند . سپس یک حوله کاغذی را روی لکه قرار دهید و کمی اتو را با دمای پایین روی آن فشار دهید تا لکه ها از بین بروند . یک دقیقه حوله را در همان حالت نگه دارید تا لکه به آن جذب گردد .

4. لکه غذا را از بین ببرید :

به آرامی برجستگی غذا را بردارید . کمی دستمال تمیز روی آن بکشید و اگر باز هم لکه ها باقی مانده بودند، از یک مسواک آغشته به مایع شوینده بهره ببرید .

5. لکه جوهر را از بین ببرید :

اگر لکه شما قابل شستشو است ، می توانید از روش ماژیک بهره ببرید اما اگر لکه جوهر غیر قابل شستشو بود ، کمی آب و جوش شیرین را مخلوط کنید و روی لکه بکشید. کمی الکل نیز می تواند موثر واقع گردد .

از بین بردن خراش روی کاغذ دیواری

راه های زیادی برای از بین بردن خراش های روی کاغذ وجود دارد که پاک کن یکی از آن ها است . جوش شیرین با آب نیز می تواند به آرامی روی این قسمت ها کشیده گردد و خراش را از بین ببرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1365

به "اصول شستشوی هر نوع کاغذ دیواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول شستشوی هر نوع کاغذ دیواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید