استرالیا تحقیق مستقل درخصوص منشاء ویروس کرونا را خواهان شد

به گزارش لوکو، وزیر امور خارجه استرالیا گفت، با وجود اعتمادی که به چین دارد، معتقد است باید تحقیقات مستقلی درباره جزئیات پیرامون منشاء شیوع ویروس کرونا انجام گردد.

استرالیا تحقیق مستقل درخصوص منشاء ویروس کرونا را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل لوکو، دولت استرالیا روز یکشنبه خواهان انجام تحقیقی مستقل از سازمان جهانی بهداشت درخصوص منشاء شیوع ویروس کرونا شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، مریس پِین وزیر امور خارجه استرالیا گفت: به جزئیاتی احتیاج داریم که تحقیقاتی مستقل درخصوص خاستگاه ویروس کرونا می توانند برای ما فراهم نمایند و بر اساس آن می توانیم به رویکردی مناسب برای مواجهه با این بیماری و میزان شفافیت اطلاعاتی که تا کنون در این زمینه منتشر شده اند دست یابیم.

پین گفت با وجود اعتمادی که به چین دارد، نگرانی هایی در زمینه میزان شفافیت و اطمینان از این که بتوان به شکلی بی پرده درگیر قضیه شد وجود دارد.

وی اضافه کرد: مسائل پیرامون ویروس کرونا مسائلی هستند که احتیاج به بازبینی مستقل دارند و معتقدم که چنین کاری حائز اهمیت است. در واقع استرالیا کاملاً بر آن اصرار دارد.

دولت آمریکا می گوید گزارش های منتشر شده درخصوص منشا ویروس کرونا و ادعای احتمال ساخته شدن آن در آزمایشگاه های چین در دست تحقیق است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید نموده است اگر چین عامدانه مسئول انتشار این ویروس باشد با عواقب آن روبه رو خواهد شد.

با این حال مقامات چینی بارها هرگونه احتمال انتشار این ویروس از تأسیسات آزمایشگاهی این کشور را رد نموده است.

یوان ژیمینگ نائب رئیس بنیاد ویروس شناسی ووهان در مصاحبه با شبکه سی جی تی ان چین ادعاها درباره دست داشتن این مرکز آزمایشگاهی در ایجاد و شیوع ویروس کرونا را تئوری توهم توطئه خواند (جزئیات بیشتر).

همچنین آنتونی فائوچی مدیر موسسه آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا که غیبتش در جلسات توجیهی معمول کاخ سفید در برهه شیوع کرونا نشان می دهد، احتمالا روابطش با ترامپ تیره شده، خاطرنشان کرد بر اساس تحقیقات علمی متقاعد شده که منشا کرونا را باید سرایت این ویروس از بدن خفاش به انسان دانست (جزئیات بیشتر).

تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج انگلیس نیز معتقد است که چند ماه قبل از شیوع ویروس کرونا در ووهان چین این ویروس وجود داشته و ووهان مرکز شیوع جهانی آن نبوده است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 969

به "استرالیا تحقیق مستقل درخصوص منشاء ویروس کرونا را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا تحقیق مستقل درخصوص منشاء ویروس کرونا را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید