آیا چکمه های پشمی برای پاییز و زمستان مناسب هستند؟

به گزارش لوکو، احتمالا شما هم در روزهای سرد و خشک پاییز و زمستان، احتیاج به کفشی که پاهایتان را حسابی گرم نگه دارد، احساس نموده اید. چکمه های پشمی همان چیزی اند که دنبالشان می شد.

آیا چکمه های پشمی برای پاییز و زمستان مناسب هستند؟

این سبک از چکمه های پشمی را اولین بار نام تجاری استرالیایی اوگ (Ugg) در سال 1978 از پشم گوسفند فراوری کرد. پس از آن بود که این مدل چکمه ها به قفسه کفش بسیاری از افراد راه پیدا کردند و از محبوب ترین بخش های یک سبک لباسی پایه بودند. به همین علت است که بسیاری از افراد به این مدل از چکمه ها فارغ از نشان تجاری فراورینماینده آن، همچنان اوگ می گویند.

با این حال این پرسش مطرح است که علی رغم محبوبیت این چکمه ها که ستارگانی چون دوا لیپا و کندل جنر نیز آن ها را می پوشند، آیا این مدل کفش که از ساختار پا به خوبی حمایت نمی نماید، برای پاهای ما مناسب اند؟

یولاندا راگلند، متخصص پا در نیویورک و موسس و مدیرعامل فیکس یور فیت دات کام، در این باره به یاهو لایف می گوید که پوشیدن این کفش های پشمی را پس از جراحی به بیماران خود توصیه می نماید؛ زیرا چکمه های اوگ پنجه پهن دارند و داخل آن ها نرم و مخملی و منعطف است و برای کسانی که به تازگی عمل جراحی پا داشته اند و به کفش یا چکمه احتیاج دارند، انتخابی عالی است. با این حال یولاندا هشدار می دهد این چکمه ها که برای بعد از جراحی ایده آل به نظر می آیند، نباید تمام روز و هرروز پوشیده شوند.

به گفته یولاندا، آن ها از گودی کف پا هیچ حمایتی نمی نمایند و به دلیی نرمی ، مچ پا هم در آن ها شرایط چندان باثباتی ندارد.

سوای ساختار کفش، یکی از مواردی که در خصوص چکمه های پشمی باید در نظر گرفت، محیط مناسب برای پرورش باکتری است-UGG

نکته دیگری که یولاندا به آن اشاره می نماید، کفی صاف و بدون پاشنه آن ها است: یکدستی کف کفش اگرچه از نظر ظاهری مجذوب کننده است، ممکن است به آسیب و اختلال در عملکرد پا و مچ پا منجر گردد. من ترجیح می دهم یک شیب جزئی در پاشنه یا حتی یک پرنماینده گودی کف پا در آن ها ببینم.

امیلی اسپلیچال، متخصص پا در آریزونا، نیز به یاهو لایف می گوید که این چکمه ها هیچ عنصر کنترل نمایندگی ندارند و فقط برای بعضی از پاهای خاص مناسب اند. او می گوید: من افراد زیادی را دیده ام که روی قسمت داخلی پاهایشان راه می روند، انگار که از کف چکمه اوگ سُر می خورند. اما به نظر من همه پاها به کنترل گودی کف پا احتیاج ندارند، زیرا بسیاری از پاها به علت ساختارشان، توانایی کنترل خود را دارند.

با این حال او اضافه می نماید به لژهای ضخیمی که به این چکمه ها اضافه می گردد، چندان خوش بین نیست؛ چون آن ها می توانند برای همه خطر داشته باشند.

سوای ساختار کفش، یکی از مواردی که در خصوص چکمه های پشمی باید در نظر گرفت، پتانسیل آن ها برای پرورش باکتری است. این امر مخصوصا در خصوص چکمه های اوگ که اغلب بدون جوراب پوشیده می شوند و آستر پشمی دارند، صادق است.

اسپلیچال در این باره می گوید: اگر پاهای شما در فضای کم عرق می نماید، از آنجا باکتری ها را جذب می کنید و ممکن است زمینه مساعدی برای عفونت های قارچی فراهم کنید. اگر چکمه تان را مرتب نمی شویید، حتما در آن ها باکتری ها و عفونت های قارچی خواهید داشت. برای پیشگیری از این مورد می توانید اول فصل چکمه تان را بشویید یا برای داخل آن ها از اسپری ها و پودرهای ضدقارچ بهره ببرید.

کار دیگری که می توانید بکنید، پوشیدن یک جفت جوراب پشمی است که عرق و رطوبت را به خوبی جذب کند. در آن صورت، فقط با شست وشوی مرتب جورابتان مانع از ورود باکتری به داخل چکمه خواهید شد.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2137

به "آیا چکمه های پشمی برای پاییز و زمستان مناسب هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا چکمه های پشمی برای پاییز و زمستان مناسب هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید