آشنایی با رسم و رسوم برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف جهان

به گزارش لوکو، برگزاری جشن تولد در اغلب نقاط جهان مشابه است. آشنایان تمام کار و زندگی خود را رها نموده تا برای شما جشن بگیرند؛ برایتان کادو می خرند؛ کیک و شیرینی می پزند و به جشن و پایکوبی مشغول می شوند. اما، در بعضی کشورها این مراسم بطور عکس برگزار می گردد و در حقیقت، زمانی است که شما می بایست بخاطر افراد دیگری که در زندگیتان وجود دارند، جشن بگیرید و از آنها تقدیر کنید. این شما هستید که باید کیک بپزید و خوراکی و نوشیدنی بخرید. این بخش از آداب و رسوم برگزاری جشن تولد هم قابل درک است و هم در نوع خود جالب. اما، بخشهای دیگری از رسم و رسوم برگزاری جشن تولد وجود دارند که ممکن است نتوانید آنها را باور کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با چگونگی برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف آشنا کنیم.

آشنایی با رسم و رسوم برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف جهان

فهرست مطالب

فعالیت هایی که در جشن انجام می شوندغذاهایی که طی جشن خورده می شوندقوانینی که در طی جشن می بایست رعایت شوندچگونه به زبانهای مختلف بگوییم تولدت مبارک

فعالیت هایی که در جشن انجام می شوند

در کشورهای آمریکای لاتین وقتی یک دختر به سن 15 سالگی می رسد، برایش مراسم کینسه آنیرا quinceañera را برگزار می نمایند. این جشن با یک مراسم مذهبی شروع شده و با پایکوبی خاتمه می پذیرد. این مراسم یک آیین مذهبی و اجتماعی به نشانه خاتمه دوره کودکی و ورود به ابتدای دوره بزرگسالی یک دختر بشمار می رود. یکی دیگر از آداب و رسوم برگزاری جشن تولد که در کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد، این است که جعبه یا محفظه ای را از سقف آویزان نموده و با چوب به آن ضربه می زنند تا شکافته گردد و شکلات، نقل و نبات از آن بیرون بریزد. این جعبه مخصوص، پینیاتا piñata نام دارد. پینیاتاها در انواع جشنها حضور داشته و فقط مختص جشن تولد نیستند. ضربه زدن به پینیاتا هم یک روش عالی برای خالی کردن استرس و عصبانیت است.

براساس مقاله رسم و رسوم برگزاری جشن تولد باید بدانید که یک رسم قدیمی در بخشهایی از آلمان برای مردانی که در جشن تولد 30 سالگی هنوز مجرد بودند، این هست که می بایست در حالیکه لباس زنانه پوشیده بودند، پله های ساختمان شهرداری شهر را جارو می زدند. خوشبختانه، هم اکنون این رسم کمی مدرنیزه شده است. امروزه، مردان و زنان مجرد جشن تولد خود را به نوشیدن نوشیدنی های ارزان، جارو کردن پله ها و انجام سایر کارهای خانه می پردازند تا نشان دهند برای ازدواج آماده و مناسب هستند.

در دو کشور برزیل و جامائیکا، رسم و رسومی وجود دارد که شامل پاشیدن آرد به یکدیگر بوده و مردم جامائیکا گاهی در روز تولدشان از آرد پوشیده می شوند. بچه ها برزیلی پا را فراتر نهاده و به کسی که جشن تولدش است، نه تنها آرد می پاشند، بلکه به سمت او تخم مرغ هم پرت می نمایند. کانادایی ها هم در یک رسم تقریبا مشابه، در روز تولد خود سراپا چرب می شوند. این بدان معنی است که دوستان و آشنایان ناغافل به آنها حمله نموده و روی دماغشان کره می مالند. اینطور که می گویند، این کار باعث می گردد شانس بد از آنها دور گردد.

در آمریکا هم گاهی از شخصی که جشن تولدش است، با نیشگون یا حتی مشت استقبال می گردد. اما، در ایتالیا، آرژانتین و مجارستان روش متفاوتی را برگزیده اند. در این کشورها دوستان گوش کسی که تولدش است را می کشند و این کشش را به تعداد سالهای سن او انجام می دهند.

غذاهایی که طی جشن خورده می شوند

در چین، مردم به مناسبت جشن تولد خود، نودل تخم مرغی که chang shou mian نامیده می گردد را می خورند که سمبلی از طول عمر هست. در هلند رسم است که تارتیز Taarties می خورند. رسم استرالیایی ها در مراسم جشن تولد این است که fairy bread یا نان شاه پریان خورده گردد. این نان، یک نوع شیرینی رولی شکل بوده که از نان کره ای سفید که پودرهای رنگارنگی رویش پاشیده شده، تشکیل می گردد. در میان روسها هم رسم است که در روز تولدشان، یک کیک کوچک به نام خودشان دریافت نمایند؛ یعنی یک کیک کوچک که نامشان روی آن نوشته شده است. مردم کره جنوبی رسم دارند یک سوپ جلبک دریایی به نام miyeok-guk را به عنوان صبحانه جشن تولد خود نوش جان نمایند. این سوپ باعث بازیابی مواد مغذی شده و به همین دلیل، مادرها بعد از اینکه زایمان می نمایند، از این سوپ می خورند.

قوانینی که در طی جشن می بایست رعایت شوند

براساس مقاله چگونگی برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف باید بدانید که اگر در آلمان و یونان قبل از روز تولد، آن را به شخص تبریک بگویید یا جشن تولد خود را زودتر برگزار کنید، بدشانسی می آورد. بنابراین، رسم این است که در همان روز یک جشن تولد گرفته گردد و همه برای شخصی که تولدش است، چیزهای خوب آرزو نمایند. در ایتالیا و آلمان دختر یا پسری که تولدش است، می بایست مخارج جشن تولد را بپردازد و برای دوستان و آشنایان خوراکی و نوشیدنی بخرد. در آلمان، حتی خود کسی که تولدش جشن گرفته می گردد، می بایست برای دوستان و آشنایان کیک بپزد.

در ایتالیا از شما انتظار می رود وقتی از کسی کادوی تولد می گیرید، همان لحظه و جلوی خودش آن را باز کنید. این یک رسم است و اگر بسته کادو را بگیرید و کنار بگذارید، عمل بی ادبانه ای انجام داده اید. در ویتنام، هیچکس تولد شخصی خود را جشن نمی گیرد. به جای آن، همه مردم در روز تت Tet که روز اول سال نوی ویتنامی است، با یکدیگر جشن برگزار نموده و شادی می نمایند.

چگونه به زبانهای مختلف بگوییم تولدت مبارک

آلمانی: Alles Gute zum Geburtstag

فرانسوی: Bon anniversaire

اسپانیایی: ¡Feliz cumpleaños

ایتالیایی: Buon compleanno

پرتغالی: Feliz Aniversário

سوئدی: Grattis på födelsedagen

اندونزیایی: Selamat ulang tahun

روسی: с днем рождения

دانمارکی: Tillykke med fødselsdagen

چینی ماندارین: 生日快乐

منبع: همگردی
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1278

به "آشنایی با رسم و رسوم برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با رسم و رسوم برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف جهان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با رسم و رسوم برگزاری جشن تولد در کشورهای مختلف جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید